Одете на патување на исток со г-дин Макао на Betsoft

Betsoft

2021-10-04

Katrin Becker

Кога станува збор за развој на некои од најдобрите мобилни казино игри наоколу, Betsoft е вредно за возбуда. Компанијата досега има издадено повеќе од 200 RNG игри на 15+ регулирани пазари. Запомнете, игрите на Betsoft се тестирани за правичност од независната Gaming Labs International.

Одете на патување на исток со г-дин Макао на Betsoft

Назад на темата на денот, Betsoft објави на 10 јуни 2021 година дека мобилни казино играчите ќе одат на патување на далечниот исток преку видео слотот Mr Macau. Затоа, спакувајте се и тргнете се на одмор во Макао ова лето.

Г-дин Макао Слот Преглед

Мистер Макао е сосема нов забавен видео слот кој ги поканува гејмерите да истражуваат еден од најголемите градови за коцкање во светот - Макао. Играта се одликува со прекрасни графички дизајни, извонредна саундтрак и други забавни функции кои ќе ве задржат ангажирани во вашето онлајн казино за мобилни телефони.

Играта работи на мрежа 5x3 со до 20 фиксни линии за плаќање. Премиум симболите го вклучуваат самиот г-дин Макао, чипс, цреши, 88, 7 и коцки, додека A, J, Q и K се симболи со ниска вредност.

Настрана, симболот за среќа 88 е најплатената икона на играта. Исплаќа 15 пати од првичниот влог откако ќе пристигне пет од еден вид. Од друга страна, слетувањето на три од еден вид дава 1,5x исплата.

Карактеристики на бонус на слот за г-дин Макао

Исто како и повеќето онлајн слотови од Betsoft Gaming, г-дин Макао доаѓа со низа бонус функции за истражување. Тие вклучуваат:

Диви

Меѓу симболите достапни на овој видео слот е симболот Wild претставен со сијалици со силна светлина. Смелите, светкави и лепливи Wilds можат да слетаат или да се намотаат само од 2 до 5 и да ја заменат секоја друга достапна икона. Ако слета, може да се залепи до два круга центрифугирање.

Стап и Respin

Ако спинот не донесе победа, шансите се дека случајната икона ќе стане леплива, што ќе додели преспин во процесот. Оваа функција продолжува сè додека конечно не постигнете победа со избраниот леплив симбол.

Дивиот поттик на г-дин Макао

Функцијата Wild Boost е уште една што сигурно ќе ве продолжи да играте дури и по непобедливо вртење. Со секое непобедливо вртење, границата околу случајно избраните ролни ќе светне. Потоа, ќе добиете едно бесплатно вртење, со што ќе ги подобрите вашите шанси за слетување на леплива дива.

Тројни 7 бесплатни вртења

Иконата Triple 7 го претставува расфрлањето и се појавува во две верзии. Прво, играчите ќе добијат десет бонус вртења ако три симболи Triple 7 слетаат на макари од два до пет. Второ, ќе добиете десет бонус вртења ако слетате четири симболи за расфрлање, но со множители од 1x до 3x. Ова создава многу поголема победа.

Забелешка: Сите дивини што се појавуваат на ролните за време на бонусните кругови ќе станат лепливи. Тие остануваат таму до завршување на седницата.

Г-дин Макао варијанса, RTP и максимален облог

Варијансата на г-дин Макао е средна оценета со натпросечен RTP од 97,07%. Сега ова значи дека не треба да чекате вечно за да го додадете вашето салдо.

Во меѓувреме, играчите можат да собираат големи награди до 4.338 пати од првичниот облог со едно вртење. Максималниот облог по спин е 24 долари, а облозите се ниски до 0,16 долари. Генерално, оваа игра може да се исплати многу добро, дури и при мали влогови.

Г-дин Макао: Конечна проценка

Заслуга за Betsoft за одржувањето на својата традиција на создавање игри со совршен бонус и RTP рамнотежа. Трепкачките светла, забавните функции и повеќе од 4000x мултипликатор гарантираат дека можете да се вратите дома натоварени со само облог од 20 долари.

Сепак, максималната победа од 120 пати по спин на редовната игра е прилично мала. Но, бидејќи лепливите дивини предизвикуваат возбудливи моменти, нема потреба многу да се грижите. Сè на сè, г-дин Макао е одлично ремек дело од Betsoft.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести