Топ 10 Amatic Industries Мобилно Казино

Amatic gaming е германски развивач на софтвер за игри, кој постои од 1993 година. Се занимава со создавање на софтвер за покер, видео слотови, покер и блек џек за играње и управување. Компанијата се опишува себеси како патека преку која вистинското искуство во казиното се доведува до екранот на уредот на играчот.