Топ 10 888 Gaming Mobile Casino

888 gaming е водечки играч на пазарот и во креирањето на софтвер за игри и во обезбедувањето на платформи за игри. Таа постои од 1997 година, помина многу правни бури за време на своето време и сега е наведена како јавно со ограничена одговорност. 888 gaming, исто така, соработува со други сајтови за игри во B2B модел со продажба на софтвер.

Најнови вести

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио
2022-04-04

888 холдингс гледаат нови пазари, овој пат Онтарио

Embattled iGaming оператор 888 Holdings е најновиот учесник во индустријата за коцкање Онтарио. Играчите во оваа канадска провинција ќе имаат шанса да уживаат во својот омилен мобилни казино игри, вклучувајќи го и најновиот мобилен рулет и мобилен покер, меѓу другите опции за коцкање. Ова е и на десктоп компјутерите, на мобилните веб-прелистувачи и на апликациите за iOS/Android.

Sportsbook ќе биде лансиран од Sports Illustrated и 888 Partners, вклучувајќи го и Cassava Enterprises
2021-08-25

Sportsbook ќе биде лансиран од Sports Illustrated и 888 Partners, вклучувајќи го и Cassava Enterprises

Касава е конкурент во тешка категорија во секторот iGaming, поради нејзиниот статус како матична компанија на огромните 888 брендови на 888 Holdings. Cassava не произведува слотови или игри под брендот Cassava, но индиректно им обезбедува игри со Cassava на своите корисници преку своите 888 брендови и софтвер. На оваа белешка, издавачот на Sports Illustrated, Authentic Brands Group (ABG), се здружи со 888, онлајн компанија за коцкање и обложување. 888 ќе воведе спортска книшка со брендот Sports Illustrated како дел од договорот.