Плаќања

November 19, 2020

Професионални совети за избор на крипто казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Одлуката да се започне со обложување на крипто мобилни казино е голем. Тоа е затоа што прво треба да го откриете најдоброто казино кое нуди се што ви треба. За некои играчи почнува и завршува со бонуси и промоции. За други, сè е за разновидноста на игри. Но, ако сте како мене, огромниот број прифатени методи за криптовалути е вистинската работа. Значи, што го прави одличното казино за мобилни телефони за крипто? Ајде да дознаеме!

Професионални совети за избор на крипто казина

Лиценцирање и регулирање

Без разлика дали сакате да се придружите на крипто-казино или казино за фиат валута, вашата онлајн безбедност е од најголема важност. Пред сè, казиното треба да биде лиценцирано и регулирано од реномирана организација како што е Орган за игри на среќа на Малта или Комисија за коцкање во Обединетото Кралство. Ако играте на мобилен прелистувач, SSL шифрирањето е задолжително. Плус, можете да прочитате некои криптовалутни критики за мобилни казино пред да се регистрирате.

Број на криптовалути

Бидејќи ќе барате да се обложувате со криптовалути, ова е суштински фактор што треба да се земе предвид. Повеќето апликации за крипто мобилни казино прифаќаат плаќања со Bitcoin (BTC), што несомнено е најприфатеното крипто плаќање денес. Други популарни монети за криптовалути на кои треба да внимавате вклучуваат:

  • Етереум (ETH)

  • Биткоин Кеш (BCH)

  • Лајткоин (LTC)

  • Ripple (XRP)

  • Тетер (USDT)

  • Вага

    Бонуси и промоции

    Обложувачите, особено новите играчи, често се примамливи со атрактивни бонус награди на мобилните казина. Па, ниту казината за криптовалути не се разликуваат. Овде, играчите ќе го зграпчат возбудливото бонуси за добредојде со високи проценти кои го удвојуваат или дури тројно вашиот иницијал депозит .

На пример, Казино Бао нуди нови играчи до 1BTC или 300 евра бонус пари за само поставување на сметка. Не само тоа, туку ќе барате и 150 бесплатни вртења. Сè на сè, зграпчувањето на бонусот за регистрација може да ви даде предна нога на крипто-мобилно казино. Но, не заборавајте внимателно да ги прочитате барањата за обложување.

Игра Разновидност

Дури и ако мобилното казино поддржува повеќе од десет начини на плаќање крипто, тоа треба да биде големо не без експанзивен каталог за игри. Запомнете дека основната причина за коцкање е забавата пред сè друго. Имајќи го кажано тоа, повеќето играчи сакаат слотови. Од друга страна, некои обложувачи претпочитаат игри на маса како рулет, блек џек, бакара, покер, бинго, итн. Исто така, игрите треба да бидат дизајнирани од врвни софтверски компании. Затоа, не оставајте ништо на случајноста овде.

Поддршка за корисници

Ефикасната и одговорна услуга за клиенти треба да го склучи или раскине договорот. На крајот на краиштата, не сакате да се регистрирате на мобилно казино со криптовалути што одговара на прашања за една недела, нели? Како што рече, најдобрата поддршка за мобилни казино треба да биде достапна 24/7 и на повеќе јазици. Дополнително, тие треба да бидат достапни преку е-пошта, телефон, разговор во живо или и двете. Препорачувам да користите разговор во живо бидејќи нуди побрз одговор во споредба со останатите.

Платформа погодна за мобилни телефони

Овој често е потценет фактор од повеќето играчи. Најдобрите крипто мобилни казина не треба да бидат достапни само за играње на вашиот веб-прелистувач. Осигурете се дека казиното нуди посебна апликација за уреди со Android или iOS. Посебната апликација треба да биде достапна за преземање од соодветните продавници за апликации или од официјалната страница за казино. Ова ви дава супер-брзо искуство со игри, иако секогаш можете да се задоволите со инстант верзијата.

Завршен совет

Ако сакате да се коцкате на мобилен користејќи криптовалута, најважно е да ја знаете вредноста на вашиот крипто начин на плаќање. Повеќе онлајн страници ја прикажуваат моменталната вредност на крипто, движењето и циркулацијата. Запомнете, сепак, дека криптовалутите како Bitcoin, Ethereum и Litecoin се виртуелни пари. Но, и покрај тоа, од витално значење е да ја знаете вредноста на вашиот сегашен паричник секој втор ден.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести