The Mummy Win Hunters: The Latest Release од Fugaso

Новости

2021-08-21

Katrin Becker

Видео слотот Mummy Win Hunters Epicways е најновата игра од Фугасо, и доаѓа со шест ролни и до 15625 линии за плаќање. Овој пат, наместо да ги гледате и запознавате фараоните, ќе посетувате и запознавате мумии. Значи, ако некогаш сте биле фасцинирани со мумиите и сте сакале да дознаете што се крие под приказната, сега е вашата шанса.

The Mummy Win Hunters: The Latest Release од Fugaso

Ова е прекрасен пример на слот со тематски антички Египет, со сложени слики на кралеви, богови, статуи на мачки и други класични симболи на макари со ефект на камен. Ознаките на картите за играње исто така имаат сјај. Како што ќе забележите, пустинската глетка и висококвалитетната саундтрак во египетски стил се комбинираат за да ве вратат назад во фараонските времиња. Популарните дигитални казина ја поддржуваат оваа игра на компјутери, iOS, Android и мобилни уреди со Windows. Ќе забележите дека бројот на симболи на секоја ролна се менува од само 2 на дури шест.

Ова е системот Epicways, кој ви овозможува да ги редите симболите на 64 до 15.625 различни начини низ шесте ролни. Кога има повеќе симболи на виделина, станува полесно да се прогласи победа. Дивиот фараон помага во завршувањето на комбинациите, а мумиите предизвикуваат 10 до 50 бесплатни вртења, за време на кои случаен симбол се шири над секоја ролна на која ќе падне за да ги зголеми вашите добивки.

Поставување слот и опции за обложување

The Mummy Win Hunters: The Latest Release од Fugaso

Како да ги освои ловците на мумијата

Едноставно е да се започне и не треба да предизвикува никакви проблеми. Изберете влогови од 0,10 по вртење до дури 10,00 по центрифугирање со помош на лесните копчиња со стрелки нагоре и надолу. Можете да купите во бесплатните игри за страничен облог од 100 пати поголема сума во различни јурисдикции (но не и во ОК).

Кога три или повеќе исти симболи се појавуваат на соседните макари, вие победувате. Почнувајќи од левата страна, копчето „Јас“ над играта ќе ве одведе до табела за плаќање, каде што можете да видите колку вреди секој симбол. Симболите на картичките со најниска вредност плаќаат меѓу 0,1x и 0,5x од облогот, додека најплатениот симбол Anubis плаќа помеѓу 0,5x и 25x од облогот, во зависност од тоа на колку ролни се појавуваат. Автоматските вртења се активираат со други контролни копчиња, а знакот за часовник ја прикажува историјата на вашата игра.

Бесплатни вртења и бонуси

Мумијата е вашиот симбол Scatter, а три од нив каде било на макалата ќе го активираат дополнителниот круг. Бројот на врти освоените се одредуваат според бројот на симболи за активирање за да можете да освоите 10, 15, 25 или 50. Покрај бесплатните вртења, ќе добиете и еден специјален симбол кој ќе се шири секогаш кога ќе се појави на макалата. Ова ќе биде симбол избран по случаен избор пред да започне кругот. Со постигнување на уште три Scatter во текот на кругот, кругот може повторно да се активира.

Резиме

Слот за Mummy Win Hunters Epicways е повторно замислување на класичниот слот The Mummy 2018, што го прави вториот слот за epicways на Fugaso. Темата е, се разбира, слична на оригиналот, а RTP е 95,82 проценти за редовната игра и 96,98 проценти за бонусната рунда. Исто така, благодарение на концептот Epicways, сите симболи може да се наредат на макари, со што се зголемуваат можностите за победа. Секое вртење може да има променлив број на начини за победа, до 15000, бидејќи може да се прикажат до 5 симболи на ролна.

Најнови вести

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Новости