Sportsbook ќе биде лансиран од Sports Illustrated и 888 Partners, вклучувајќи го и Cassava Enterprises

Новости

2021-08-25

Eddy Cheung

Касава е конкурент во тешка категорија во секторот iGaming, поради нејзиниот статус како матична компанија на огромните 888 брендови на 888 Holdings. Cassava не произведува слотови или игри под брендот Cassava, но индиректно им обезбедува игри со Cassava на своите корисници преку своите 888 брендови и софтвер. На оваа белешка, издавачот на Sports Illustrated, Authentic Brands Group (ABG), се здружи со 888, онлајн компанија за коцкање и обложување. 888 ќе воведе спортска книшка со брендот Sports Illustrated како дел од договорот.

Sportsbook ќе биде лансиран од Sports Illustrated и 888 Partners, вклучувајќи го и Cassava Enterprises

Ги идентификуваме претпријатијата од Cassava како снабдувач со некои од најмногу наслови за истражување. Казината со маниока нудат различни промоции и бонус понуди, како и висококвалитетна забава со игри. Годините на поседување и управување со онлајн казино сајтови му донесоа на називот Cassava репутација за доверливост меѓу патроните на казината. Како резултат на тоа, играчите пораснаа да очекуваат фантастични зделки. Без бонуси за депозит се вообичаени за нови играчи кои се пријавуваат, и тие обично се меѓу најдобрите во индустријата, како што е бонусот „88 Freeplay“ на 888.

Една од придобивките од бонусите од маниока е тоа што тие се обилни! Ова е давател на онлајн казино со над 20 години експертиза, така што тие знаат како да се погрижат голем процент од нивните игри да имаат забавни бонуси и функции за играчите да уживаат. Бонусните карактеристики вклучуваат бесплатни вртења, проширување на дивините, дневни џекпот, избор и победа, множители и проширување на дивините, за да именуваме неколку.

И ако има нешто во кое се истакнуваат казината на Cassava, тоа е расипување на нивните клиенти со бесплатни вртења, промоции и специјални зделки на Cassava. Ако играте во едно од овие казина, секогаш ќе имате на што да очекувате, без разлика дали се работи за промоција, сопствена понуда, програма за наградување или бесплатни плаќања.

Спортска книга

По нивната соработка, 888 и Sports Illustrated планираат да развијат спортска книга. Ова ќе се заснова на спортскиот магазин на Групацијата Authentic Brands. АБГ е компанија за маркетинг и креирање брендови со фокус на забавата. Според извештаите, во 2019 година платила 110 милиони долари за брендот на спортските списанија.

Sportsbook ќе биде лансиран од Sports Illustrated и 888 Partners, вклучувајќи го и Cassava Enterprises

Според договорот за соработка, компанијата 888 Holdings ќе ја обезбеди својата скалабилна и неслободна технологија за напојување на спортските книги. Оваа спортска книшка треба да се отвори во Колорадо подоцна во 2021 година. ABG ќе му даде лиценца на 888 за користење на името SI и заштитните знаци iGaming и онлајн спортско обложување како дел од комерцијалниот договор. Во договорот се вклучени и ексклузивни комерцијални и уредувачки права за интеграција. Сепак, ова се однесува исклучиво на интернет средствата означени со SI.

На ABG ќе и се плаќа и такси за партнерство и лиценца за бренд. Вклучена е и малцинска пасивна инвестиција во обложувалницата, која држи дел од B2C активностите на лиценцираниот пазар во САД. Понатаму, 888 се согласија да се рекламираат на одредени медиумски извори на ABG најмалку еднаш годишно за времетраењето на аранжманот.

Заклучок

Cassava Enterprises управува со значајна операција за 888, и целото нивно искуство блеска кога ќе се приклучите на еден од нивните брендови на казино. 888 се подготвува да воведе спортска книшка со брендот Sports Illustrated како дел од врската со Authentic Brands Group (ABG), бизнисот кој стои зад Sports Illustrated. Како резултат на ова, членовите на Sports Illustrated ќе можат да уживаат во врвни игри и обложувања.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости