Microgaming објави неверојатни 20 нови наслови во февруари

Новости

2021-02-17

Microgaming е веројатно водечки развивач на софтвер за онлајн и мобилни казина. Оваа наградувана компанија обезбедува игри со извонредна игра, одлична графика и убави исплати. Само овој месец, компанијата планира да претстави 20 нови игри, половина од нејзините независни студија, а другата половина од своите партнери за содржина. Кој рече дека вашата зима може да биде мрачна?

Microgaming објави неверојатни 20 нови наслови во февруари

Партнерство со компании

На почетокот на месецот, компанијата во партнерство со PearFiction Studios го лансираше славниот цртан мафијаш, Чикаго Голд. Ова видео со 5 ролни и 20 линии за плаќање процеп вклучува организирани криминални банди предводени од „Големиот шеф“ во нивниот обид да ги контролираат улиците. Играчите можат да поклопат три симболи за да освојат кој било од четирите џекпот.

Потоа, компанијата соработуваше со Just For The Win за да го објави Juicy Joker Mega Moolah. Тоа е најновото продолжение на онлајн казино светски најпопуларниот џекпот за видео слот. Како што се очекуваше, играта е главно за превртување на тркалото за џекпот и освојување на четирите џекпот базени.

Веднаш по ова, компанијата во партнерство со All41 Studios ги лансираше 6-те токени злато. Играта е одлична реплика на класична машина за овошје, само што оваа има освежувачка боја. Се одликува со низа од Бесплатни вртења кругови и Respins.

По ова е видео слотот на Triple Edge Studios со пиратска тема - Авантурите на островот Дублон. Играта содржи група пирати кои ги прогонуваат ролните. За да освоите 2, 15 или 100 пати од вкупниот влог, треба да спуштите повеќе од три скетери. Можете исто така да ја активирате функцијата HyperHold со слетување на повеќе од шест симболи HyperHold.

Сè уште во потрага по богатство, Microgaming заедно со Gacha Games ја лансираше авантурата на Инка. Во оваа онлајн казино игра во аркаден стил, гејмерите дупчат низ блокови за да ги отклучат изгубените накит и злато.

Брзо следеа Ingots of Cai Shen од All41 Studios. Оваа игра ветува 243 начини за победа и до четири примамливи џекпот. А атмосферата на џекпот е пренесена до Carnaval Jackpot од студиото Pulse 8. Овој прекрасен видео слот е главно за џекпот Respins.

Подоцна во месецот на вљубените, компанијата и студиото Old Skool ве носат на авантуристичко патување на Хаваи со злото Мауи. Тоа е видео слот со висока нестабилност полн со дивини на ролните. Потоа доаѓа флиперот 3 ѓаволи од никој друг туку Crazy Tooth Studio.

Следно, Microgaming се движи да го прослави „Мексиканскиот ден на мртвите“ со лансирање на Skulls Heap развиен од Gong Gaming Technologies. Штом играчите ќе почнат да го чувствуваат фестивалот, Microgaming ќе ве телепортира на тропски остров низ Tropical Wilds.

Последно, но не и најмалку важно, ќе уживате во повеќе одлични партнерски содржини од Microgaming кои ќе ги погодат најдобрите мобилни казина. Прво, тука е работилницата Blirix од студиото Iron Dog. Тоа е чуден видео слот со 5 ролни и 15 линии за плаќање што ве запознава со лудиот научник лик, Blirix. Потоа доаѓа Real Lucky King Megaways од Inspired. Исто така, ќе добиете можност да играте на Bar Slot од студиото Golden Rock.

Конечно, држете ги очите широко отворени за Temple of Light од Inspired и Real Diamonds од 1X2gaming. Yola Beroccal од MGA е исто така подготвена да ја погоди вашата омилена мобилна библиотека на казино подоцна во текот на месецот бидејќи Cosmic Gems од 2By2 ве води во авантуристички лов. Microgaming го заокружува напорниот месец со Opal Fruits од Big Time Gaming, а Fruity Bonanza Scatter Drops од, повторно, Inspired. Овие две игри инспирирани од овошје сигурно ќе завршат сочен месец.

Па, што уште чекате? Дополнете го вашиот мобилен телефон и почнете да ги играте овие игри веднаш. Февруари не може да биде подобар!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости