7 најдобри онлајн јапонски игри за обложување

Новости

2021-10-08

Eddy Cheung

Мобилните казина станаа многу популарни а една од земјите која има огромен број на онлајн казина е Јапонија.

7 најдобри онлајн јапонски игри за обложување

Мобилните казина во Јапонија не се забавни. Ова е поради правилата на јапонската влада. Но, немојте да ве вознемирува ова. Сè уште има многу јапонски мобилни казина кои нудат неверојатно забавно и возбудливо искуство.

Сега, ајде да зборуваме за некои од игрите на кои корисниците можат да се обложуваат.

Слот машини

Во Јапонија користат слот машини многу повеќе отколку во повеќето земји. Причината е едноставноста на играта.

Кога одите на сајтовите за коцкање во Јапонија, ќе најдете разни видови на игри со автомати. Поради разновидноста, големи се шансите да го најдете саканиот.

Рулет

На почетник, рулет изгледа како прилично едноставна игра. Само изберете број и боја, а потоа почекајте да видите што ќе се случи. Реалноста е сосема поинаква. Тоа е всушност игра на стратегија која бара од вас да направите малку добро размислување. Тоа е совршена игра за луѓе кои сакаат да размислуваат, но не премногу.

Покер

Ова е уште една игра на листата која е доста популарна во Јапонија. За разлика од претходниот, Slot Machine, тоа не е толку едноставно. Всушност, тоа е сосема спротивно.

Да се стане добар во покер бара создавање одлична стратегија и совладување на уметноста на блефирање. Ќе најдете многу покер игри во онлајн јапонските казина. Ако сакате да создадете добра коцкарска кариера во покер, погрижете се да вежбате еден тон.

Бинго

Да се победи во Бинго не е лесна работа. Шансите играчот да погоди бинго различни времиња се прилично мали. Тогаш зошто толку многу луѓе ја играат оваа игра? Затоа што е неверојатно забавно и возбудливо.

Само играчите кои неверојатно добро го разбираат Бинго треба да ги вложат своите облози во оваа игра. За луѓето кои сакаат Бинго, но би сакале поинаква варијација на играта, приклучувањето кон онлајн јапонските казина е одличен начин да го направат тоа.

Пачинко

Pachinko е уште една игра на листата која е неверојатно популарна во Јапонија. Всушност, таа е уште попопуларна од која било друга игра спомната во оваа листа. Ова е причината зошто има огромен број онлајн јапонски казина кои го нудат Пачинко на своите корисници. Слично на Slot Machine, и овој е прилично лесен за играње.

Корисниците треба само да ја фрлат топката и да се надеваат дека ќе заврши во дупка со голема награда. Играта е неверојатно слична на флипер, најголемата разлика е во тоа што е ориентирана вертикално.

Бакара

Бакара е една од најстарите и познати игри со карти. Играта воопшто не е комплицирана. Главната цел е да се добие вкупен број 9 или број кој е најблиску до 9. Играчот со 9 или бројот што е најблиску ја добива играта.

Има многу варијации на играчи на Baccarat што можете да ги најдете на онлајн казина. Најпопуларните се Puno Banco и Chemin de Fer.

Змеј тигар

Оваа игра потекнува од Јапонија. Тоа е неверојатно слично на Baccarat, но поедноставно. Змеј тигар е сакан од луѓето во Јапонија и главната причина е неговата едноставност.

Играчот се обложува на една од двете раце. Змеј и тигар. Има три исходи во оваа игра. Ако играчот се обложил на Dragon и има поголема вредност, играчот ги добива сите пари. Ако тигарот има поголема вредност, играчот ги губи сите пари. Ако и двете имаат иста вредност, играчот добива само половина од износот што го користел.

Најнови вести

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Новости