Уживајте во милион мегавејс во научните игри Invaders Megaways

Новости

2021-10-16

Katrin Becker

На 10 јуни 2021 г Научни игри Корпорацијата го објави своето водечко издание за 2021 година - Invaders Megaways. Лансиран исклучиво на 888 казино, популарно мобилно казино, оваа игра може да се пофали со полирана вселенска тема со искуство со Uni-Cow.

Уживајте во милион мегавејс во научните игри Invaders Megaways

Значи, што има овој летен жежок онлајн слот за играчите на мобилните казино? Има само еден начин да дознаете!

Преглед на Invaders Megaways

Invaders Megaways е автомат кој се игра на 6 ролни по 2 до 7 редови. Играта го користи иконскиот механичар на Megaways од Big Time Gaming за да испорача до 1.000.000 победнички начини.

Тоа, рече, играта има бројни симболи кои се спуштаат на сите шест ролни, менувајќи се со секое вртење. Во овој случај, слетувањето на повеќе симболи активира повеќе Megaways. Стандардните икони се А-9, летечката крава, лудиот научник, малиот зелен човек и пиштолите со зраци.

Од друга страна, знакот Invaders е премиум симбол. Слетувањето со комбинација од шест им нуди на играчите мултипликаторна награда од 4 пати од нивниот првичен влог.

Во меѓувреме, секое вртење ќе гледа како дивините кои се трансформираат како експлозија во централните макари. Дивиот симбол ги заменува другите икони освен симболот за расејување претставен со светло портокаловата планета.

Карактеристики на Invaders Megaways

Како што е норма со повеќето онлајн слотови SG Digital, Invaders Megaways обезбедува повеќе функции за да ги зголеми можностите за победа.

Прво, играчите ја добиваат функцијата Каскада која се активира откако ќе создаде победничка комбинација. Овде, сите икони што ја формираат добитната комбинација се заменуваат, а нови паѓаат на празни позиции. Оваа одлика продолжува додека нема друга победа.

Потоа, ќе ја добиете функцијата Mythical Uni-Cow, која гледа како Uni-Cow лета по случаен избор на вртења на основната игра. Како резултат на тоа, бројот на симболи на сите ролни се зголемува. Интересно е што овој симбол го зголемува бројот на Megaways од 168.070 на 1 милион победнички начини откако ќе прикаже 7 до 10 симболи.

Трчањето по врвот на мрежата е лента со сите симболи за плаќање. По секое вртење, функцијата НЛО Wild Selector се активира по случаен избор. Потоа, симболот избран од НЛО ќе се трансформира во дивина, но само ако е на макари од 2 до 5. Запомнете, дивината ја заменува секоја лента со симболи за плаќање иконата за расејување.

Што е најважно, играчите на Invaders Megaways уживаат во бонус спин кругови, благодарение на функцијата Бесплатни вртења. Во овој пример, слетувањето со 4, 5 или 6 симболи за расфрлање дава од 4 до 15 бонус вртења.

Згора на тоа, секое бесплатно вртење избира икона по случаен избор. За возврат, кој било од овие модификатори се активира:

  • Лого на напаѓачите – дивината за слетување ќе ја прошири целата ролна на која слетуваат, создавајќи повеќе победнички комбинации.
  • Крава – овој модификатор ќе го трансформира секој симбол на кравата во дивина. Не само тоа, туку дивината има и 2x мултипликатор.
  • Научник – лудиот научник дава луди големи множители. На секоја наредна каскада, множителот се удвојува. Може да се движи од 2x до 256x.
  • Реј пиштол – Ако спуштите пиштол со зраци, на макарите се применува дополнителна дивина. Сепак, ова го додава само главниот бонус спин, а не и каскадите.

Исто така, неопходно е да се забележи дека ретригерите се достапни за три или четири распрснувачи. Слетувањето 3 дава четири дополнителни бонус вртења со 4 или повеќе распрснувачи кои даваат целосен ретригер.

Различноста на Invaders Megaways, RTP и ограничувања за облози

Прво и основно, Invaders Megaways е HTML5 онлајн слот. Сега тоа значи дека играчите можат да уживаат во оваа игра во најдобрите мобилни казина онлајн и десктоп казина.

Исто така, тоа е многу нестабилна игра со теоретски RTP од 96,30%. За среќа, во светот на онлајн слотови, ова е над просекот.

И на крај, играчите можат да вложуваат 0,25 долари и максимум 10 долари. Така, според сите индикации, играта е прилагодена за играчи со минимален фонд за коцкање.

Конечна проценка на Invaders Megaways

SG Digital уште еднаш докажа дека е подготвена да понуди луди работи покрај 1.000.000 начини за победа. За почеток, секое вртење што доаѓа со карактеристика е пријатно и профитабилно.

Исто така, карактеристиките на модификаторот за време на бесплатните вртења може да им помогнат на играчите да создадат нешто ново и да го додадат својот фонд во процесот.

Забележете, сепак, дека вредностите на симболите се прилично ниски. Затоа, ако играчот не добие многу каскади, може да се бакнат збогум на пристојна сума. Но, генерално, тоа е одлично издание од агрегаторот.

Најнови вести

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Новости