Топ 6 египетски тематски слот машини за играње во 2021 година

Новости

2021-03-03

За страствените коцкари, шансата да играат автомати со египетска тема не треба да се пропушти. Овие иконски онлајн казино игрите содржат прекрасни теми од Стариот Египет со златен распоред и колосални статуи на египетски богови. Овие игри, исто така, доаѓаат со некои од најдобрите исплати таму, а добар пример е Mega Moolah Isis, кој плаќа повеќе од 1 милион фунти. Значи, тука се најдобрите слотови со египетска тематика што ќе ве телепортираат назад во античко египетско време.

Топ 6 египетски тематски слот машини за играње во 2021 година

Книга на мртвите

Овозможено од моќниот Play'n Go, The Book of Dead е видео полн со акција процеп кој нуди возбудливо и авантуристичко искуство со видео слот. Играта е за љубопитен истражувач кој оди на мисија во древниот Египет во потрага по мистериозната Книга на мртвите. Тоа е игра со 5 ролни и 10 линии за плаќање, така што има неколку начини да се направи победничка комбинација. И, се разбира, табелата за плаќање содржи до 11 симболи.

Книга на злато

Кога се разговара за најдобрите слотови со египетска тема, невозможно е да се изостави Златната книга на Playson. Играта има елегантен дизајн и извонредна игра на звук. Интересно, Книгата Божја има само една бонус функција, за разлика од повеќето слотови со египетска тема. Но, играта компензира со профитабилните Бесплатни вртења круг. Играчите можат да ја активираат оваа функција со слетување на 5, 4 или 3 симболи за расфрлање на мрежата, по што нуди до 10 бесплатни вртења. Плус, играчите можат да добијат парична награда од 200, 20 или 2 пати повеќе од нивниот влог.

Мега Мула Исис

Објавен во 2009 година од Microgaming, Mega Moolah Isis е видео слот со 5 ролни, 3 реда и 25 линии за плаќање што нуди максимална победа од 1 милион фунти. Но, тоа е само ако не ви пречи болно нискиот 88,12% RTP. Сепак, Mega Moolah Isis има 4 прогресивни џекпот, дивини, мултипликатори, бесплатни вртења и други функции за коцкање. На пример, со слетување 5, 4 или 3 симболи на орелот ќе се активираат 30, 25 или 20 бесплатни вртења, од кои секое има множител од 6x.

Клеопатра

Донесена до вас од IGT, Клеопатра е навистина реплика на тие физички слот машини. Овој класичен видео слот може да се пофали со повеќе бонус функции со потенцијал да го удвои вашиот влог 10000x. Сепак, најголемата атракција на овој класик е функцијата Бесплатни вртења. Овде, играчите можат да зграпчат до 15 бонус вртења со 3x множители откако ќе активираат повеќе од три расфрлања на Сфинкс. Покрај тоа, повторното активирање на оваа функција може да додели огромни 180 бесплатни вртења.

Долина на боговите

Развиена од Игдрасил Играње, овој слот со египетска тема има 5 ролни со 3.125 начини за победа. Визуелните слики на играта се одлични, благодарение на античката пирамида со популарни египетски божества како Анубис, Тутанкамон, Бастет и Хорус. Сепак, симболите со повисоко плаќање се Хорус и Анубис. Гејмерите можат да добијат 20 пати поголем удел со совпаѓање на пет симболи. Играта исто така има функција Re-Spin која се активира секогаш кога играчот формира победничка комбинација.

Египетски богатства

Директно од Pragmatic Play, играчите можат да ги истражуваат одаите на фараонот и да откопаат злато и други скриени богатства. За разлика од повеќето од оваа листа, оваа игра им овозможува на играчите да уживаат во паричните награди со тоа што ќе слетуваат повторно спин на секоја победа. Исто така, овој видео слот со средна до висока нестабилност има поволен RTP од 96,5%. Играчите можат да го удвојат својот влог 50 пати секогаш кога ќе одговараат на пет симболи на линијата за плаќање. Можете исто така да активирате бесплатни вртења по слетувањето на три симболи за бонус пирамида на макари 5, 3 и 1. Генерално, исплатата не е голема, но играта е мазна и забавна.

Заклучок

Ова се најдобрите слот машини со египетска тема за да ја започнат годината на високо ниво. Но, пред да инвестирате вистински пари, прво играјте го демо-режимот и почувствувајте ја играта. Ова правило се однесува на која било друга казино игра. Но, што е најважно, погрижете се да играте на регулирани мобилни казина. На овој начин, можете да бидете сигурни во фер, искрена и безбедна средина за игри. Со среќа!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости