Стратегии за онлајн покер

Новости

2021-02-06

Видео покер е едно од најпотценетите казино игри некогаш. Тоа е делумно затоа што играта бара многу дисциплина, управување со субсидирам и решителност. Но, сето ова е мит со правото онлајн покер стратегија. Без разлика дали претпочитате игри со готовина или турнири во покер, подолу се неколку совети кои ќе ви помогнат да заработите пари играјќи онлајн покер. Да научиме!

Стратегии за онлајн покер

# 1 Имајте ограничување на загубата

Некои покер играчи препорачуваат гејмерите да продолжат да играат без разлика дали победуваат или губат. Но, ова е далеку од вистината. Ако сте под силен финансиски притисок на масата, најчесното нешто што треба да направите е да фрлите крпа и да се обидете следниот пат. Направете го тоа веднаш штом ќе го изгубите претходно поставеното ограничување. Исто така, секогаш откажувајте се кога победувате. Тоа е единствениот сигурен начин да се победи играјќи онлајн покер.

#2 Водете евиденција

Дали вашите стапки на добивка се многу повисоки кога играте Texas Hold'em од Омаха? Дали удирате и бегате кога победувате? Ова се само некои од работите што треба да ги разберете за да обезбедите долготрајна победничка серија. Обидете се да ги разберете вашите слаби и силни страни и работете на нивно подобрување. Интересно, постојат повеќе програми кои ќе ви помогнат да ја следите вашата игра на покер. Накратко, никогаш не се лажете себеси за резултатите од покерот.

#3 Поставете временско ограничување

Најдобро е да престанете да играте онлајн покер веднаш штом ќе испадне вашиот атомски часовник. Со други зборови, имајте одредено време за играње и држете се до него. Престанете да играте штом вашето време го кажува тоа, дури и ако претставата изгледа ветувачка. Паметните луѓе прифаќаат да се откажат од можностите за победа отколку да останат на масата премногу долго. Може да завршите со исцрпување на вашата банка и да изгубите уште повеќе.

# 4 Не играјте многу маси

Оваа стратегија за победа во покер е единствена сама по себе. Кога играте во копнено казино, можете да играте само на една маса во исто време. Обратно е точно кога играте онлајн покер. Колку и да е примамливо да се игра на многу маси, може да испадне катастрофално. Играчите обично носат брзи и погрешни одлуки кога се движат од една на друга маса за покер. Но, ако сте уверени во вашите способности за повеќе табели, повелете и заработете повеќе пари.

#5 Играјте помалку раце

Играњето помалку раце и агресивното играње со нив е стратегија за онлајн покер што функционира со векови. Дури и најдобрите играчи во светот знаат дека има ограничување за бројот на почетни раце за играње. Најдоброто нешто што треба да направите е да играте тесни или силни раце и да ги играте агресивно. Играјте шпекулативни раце како 5, 6 и 7 за да ја прикриете моќта на вистинската рака. Вашите противници нема да предвидат дали имате 7-6, АК или АА кога ќе подигнете. Бидете стегнати и агресивни!

#6 Напаѓајте агресивно кога противникот е долу

Повеќето онлајн покер играчи не знаат кои раце можат да повикаат неколку облози како што треба. Затоа, кога проверуваат, тоа значи дека имаат слаба рака што ќе се преклопи кога ќе се спротивстават на повеќе облози. Кога вашиот противник ќе ја покаже оваа слабост, искористете ги предностите и удрете го силно. Трикот е ефективно да блефирате со тоа што ќе дозволите картичките да ги диктираат вашите потези на масата.

#7 Играј безбедно

Добивањето онлајн покер е речиси невозможно ако не играте во вистинското мобилно казино. За среќа, има илјадници регулирани мобилни казина што им овозможува на играчите да уживаат во сите варијанти на покер без да се грижат за безбедноста. Проверете дали казиното е регулирано и игрите се сертифицирани за правичност. Исто така, проверете ја поддршката за клиентите, банкарските методи и, се разбира, достапните покер бонуси.

Збирот

Запомнете, сепак можете да изгубите додека им верувате на горенаведените стратегии за онлајн покер. Тоа е затоа што игрите во казино, вклучително и покерот, се за среќа. Но, со доволно искуство и неколку цврсти совети за покер, на крајот можете да победите. Уживај!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости