Сосема нови Microgaming Jackpot Games 2021 година

Новости

2021-01-21

И операторите на казино и играчите размислуваат Microgaming како крајна онлајн казино добавувач на софтвер. Компанијата е родена во 1994 година и оттогаш има исплатено повеќе од 1,3 милијарди евра во џекпот победи. Оваа година, компанијата се обидува да ја зајакне својата привлечност за џекпот со сосема нови наслови за Mega Moolah, WowPot и други премиум слотови. Ајде да погледнеме.

Сосема нови Microgaming Jackpot Games 2021 година

Книга на Atem: WowPot

WowPot е четиристепен џекпот на Microgaming кој моментално изнесува неверојатни 11,5 милиони евра. Овој прогресивен џекпот беше лансиран во февруари 2020 година со почетна вредност од 2 милиони евра. The Wheel of Wishes беше првиот наслов, со Book of Atem следен на 1 септември. Тоа е слот игра со висока нестабилност со 10 линии за плаќање и 5 x 3 ролни. Играта доаѓа со повеќе возбудливи карактеристики, како што се бесплатните вртења со симболи за проширување.

Сестрите од Оз: WowPot

Не и требаше ниту една недела за Microgaming да додаде уште еден наслов на WowPot прогресивниот џекпот. Сестрите од Оз беше претставен на 7 септември и моментално е еден од најжешките слот наслови наоколу. Овој прогресивен џекпот со 5 x 4 ролни и 20 линии за плаќање изобилува со авантура, магија и фантазија. Гејмерите уживаат бесплатни вртења со Џамбо блокови на секое вртење. И ако играчот ја добие паричката Златен Оз, ќе го активира бонусното тркало за џекпот за да пристапи до еден од достапните прогресивци.

Fortunium Gold: Mega Moolah

Во август 2020 година, шведски играч го активира прогресивниот џекпот на Мега Мула од 14,2 милиони евра. Ова е една од највисоките победи за кој било мобилен казино играч. И погоди што? Победникот ќе ја земе наградата како паушална сума. Потоа, Microgaming го претстави Fortunium Gold на 22 септември. Во овој слот за џекпот со 5x5 ролни и 40 линии за плаќање, Максимилијан и Викторија (стручниот истражувач) се враќаат триумфално. Играта има бесплатни вртења, засилувач на победи и мистериозни симболи.

Апсолутно луд: Мега Мула

Absolootly Mad е еден од најновите џекпот наслови од иконата Мега Мула. Овој онлајн видео слот со средна нестабилност, со 5 ролни и 243 начини ги носи играчите во возбудлива авантура со дупка за зајаци. Играта има чуден саундтрак, живописни уметнички дела и бесплатни вртења со мултипликатор. Исто така, гејмерите ќе пристапат до повеќе симболи, вклучувајќи бел зајак, чаши за чај, џебен часовник и пеперутка. Играчите можат да го наполнат чајникот со златни монети и да го вртат бонусното тркало на Џекпот. Не станува ништо подобро!

Благородно небо

Нобл Скај го изведе својот прв лет на 29 септември 2020 година. Заплетот на играта е за авантура со висок летање во потрага по слава и богатство. Тоа е слот за средно-ниска нестабилност и има до 25 линии за плаќање. Овој нов џекпот на Microgaming, исто така, има возбудлив воздушен брод Wild Respins кој има 10x мултипликаторна патека. Играчите исто така можат да бараат бонус за трезор кој може да оди до 5000 пати од Големиот џекпот. Генерално, играта нуди многу забавно искуство.

Големи милиони

Major Millions се рангира меѓу најплатените онлајн казино прогресивци во моментов. Оваа забавна игра е достапна во варијанта со 5 или 3 ролни, а варијантата со 5 ролни нуди до 15 линии за плаќање. Некои профитабилни симболи на кои треба да внимавате во оваа игра го вклучуваат логото Major Million кое може да ги множи добивките до 3x. Почетната вредност на семето е 250.000 евра, што го прави Major Millions еден од најпрофитабилните онлајн џекпот досега.

Заклучок

Microgaming секогаш работи на диверзификација на својата палета на производи за џекпот со додавање сосема нови наслови. Покрај горенаведените наслови, гејмерите можат да уживаат во нови профитабилни наслови како што се One Million Megaways, Magic Merlin Megaways и Cubes. Само погрижете се да играте на регулирано мобилен казина кои гарантираат ослободување на сите победи што може да ги добиете во процесот. Со среќа!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости