Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното

Новости

2022-08-24

Eddy Cheung

Секој сериозен играч ќе се чувствува добро кога нивното омилено мобилно казино ќе објави освежувачки додатоци од врвни развивачи на игри. Па, тоа е она што ќе го искусат јужноафриканските мобилни казино играчи во Supabets. Во јули 2022 година, NetEnt и Red Tiger објавија дека играчите на Supabets сега ќе имаат слотови уживајте во возбудливи наслови од овие двајца програмери. Подолу е она што треба да знаете за договорот.

Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното

Првиот јужноафрикански мобилен казино оператор со слотови

Лансиран во 2008 година, Supabets е исклучително успешно мобилно казино и спортска книшка на јужноафриканскиот пазар. Покрај Јужна Африка, страницата за игри има масовно присуство и во Мозамбик, Танзанија и Гана. Затоа, прашање е само кога Supabets ќе склучи слични зделки во овие земји. 

По договорот, Supabets стана првото мобилно казино во Јужна Африка со колекција на слотови. Тоа е благодарение на блиските односи со Мпумаланга економски регулатор (МЕР), регулатор на пазарот. Supabets ќе им понуди на играчите 175 слот титули од Игри со црвен тигар и NetEnt. Се сеќавам дека NetEnt сам има повеќе од 200 забавни слот машини, вклучително и наградувани титули како Gonzo's Quest и Starburst. 

Исто така, вреди да се напомене дека Supabets веќе има активен договор со Еволуција игри да ги снабдува своите казино игри во живо. NetEnt и Red Tiger, Nolimit City, Ezugi и Big Time Gaming се дел од експанзивната Evolution AB. Значи, нема да биде изненадувачки ако другите развивачи на слот машини лансираат во Јужна Африка.

Воодушевен што конечно добија одобрение за МЕР

Да се биде првото мобилно казино кое легално обезбедува слот машини во Јужна Африка не е ништо лошо. Како таков, Марк Палкстон-Харисон, управен директор на Intelligent Gaming, не можеше да ја сокрие возбудата. Еве што рече:

„Воодушевени сме што конечно имаме одобрение од MER за лансирање на понудата на слотови од светска класа NetEnt и Red Tiger. Уверени сме дека тие ќе се снајдат многу добро со Supabets и со нетрпение очекуваме да го додадеме портфолиото на нашите преостанати клиенти SA

Од своја страна, главниот извршен директор на Evolution Services SA, Дин Фајндер, го кажа ова:

„Среќни сме што имаме можност да го прошириме нашето партнерство со Supabets и што тие сега ќе имаат пристап до нашето портфолио на слот игри NetEnt и Red Tiger. Се надеваме дека нивните играчи ќе уживаат во различноста на портфолиото, бидејќи навистина има нешто достапно за уживање на сите“

Диско треската се враќа во NetEnt

Во другите вести кои ќе ги возбудат играчите на автоматите на Supabets, NetEnt објави сосема ново дополнување во мај, Funk Master. Оваа уникатна игра ја носи сета диско возбуда и жлеб од 1970-тите директно во вашето омилено казино за мобилни телефони. Слот има неверојатна диско графика која ќе ги телепортира играчите на подот во диско и ќе ги чука нивните стапала. Забавата се случува на масивна решетка од 8 x 8, каде што диско топчињата паѓаат во позиција, благодарение на механичарот Avalanche. 

Главните моменти на овој слот машина се Dancing Wilds. Наместо да исчезнат, овие симболи се бугаат на слободни позиции секогаш кога се дел од победничката комбинација. Потоа, се активира одликата Лавина, бидејќи Танцувачките дивини ги заменуваат сите стандардни симболи бар множителите. Ако тоа се случи, тие ја плаќаат највисоката победничка комбинација во кластерот. 

Како што се очекуваше, Funk Master го има и најважниот механичар за бесплатни вртења. Овде, областа за играње на играта може да се зголеми од 8 x 8 на 12 x 8. За возврат, играчите можат да освојат некои жлебни награди. 

Според Џејмс Џонс, шеф за развој на бизнисот на Evolution, Funk Master е фантастична тема за слот! Службеникот рече дека играта ја воскреснува танцовата треска од 70-тите со многу одмазда. Г-дин Џонс продолжи дека играчите ќе ги сакаат Dancing Wilds заедно со светлечките диско топки. Треба да го испробате ова искуство со тапкање со нога.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости