Прагматичната Play го лансира сосема новото Раката на Мида

Новости

2021-02-27

Ако секогаш сте во потрага по нешто сосема ново за уживање, Прагматична игра има грб со Раката на Мида. Објавена на 12 февруари 2021 година, оваа игра ве телепортира во античкиот грчки свет каде што можете да уживате и да победите големи. Подолу е брз преглед!

Прагматичната Play го лансира сосема новото Раката на Мида

Играта

Раката на Мида е видео слот со 5 ролни и 3 реда што нуди до 20 линии за плаќање. Во играта, кралот Мида го замолува богот Дионис да му исполни една од неговите желби за трите скапоцени љубови во неговиот живот: златото, неговата ќерка и неговата градина со рози.

За жал, тој ја опсипал својата ќерка со сè што можела да посака, со што било џабе да бара што било друго за неа. Што се однесува до неговата градина со рози, таа ги имаше најубавите цвеќиња во целото кралство. Така, легендарниот крал се сврте кон својата последна љубов: златото. Тој побара од богот Дионис златен допир.

Откако му била исполнета желбата, кралот Мида случајно ја претворил својата сакана ќерка во злато откако ја прегрнал подоцна во текот на денот. Значи, дали сте подготвени да му помогнете на кралот да ја скрши магијата и да ја врати својата ќерка?

Како да се игра играта

Како што беше кажано претходно, овој видео слот се појавува на 5 ролни и 3 реда со 20 златни линии за плаќање. Доаѓа со небесно висока нестабилност и поволен RTP од 96,54%. Можете да го започнете Бесплатни вртења круг со неограничен број на ретригери за претворање на вашите добивки во злато.

Подолу се главните симболи на играта:

 • Кралот Мида - плаќа 20 пати повеќе од вашиот облог.

 • Бог Дионис - плаќа 15 пати повеќе од вашиот облог.

 • Златната ќерка - плаќа 12,5 пати повеќе од вашиот облог.

 • Златно богатство - плаќа 10 пати од вашиот облог.

 • Златна чаша - плаќа 5 пати од вашиот облог.

 • Картичките „Крал“ и „Аце“ - секоја плаќа 2,5 пати повеќе од вашиот облог.

 • Џек, Квин и 10 карти за играње - секоја карта исплаќа 1,25 пати повеќе од вашиот облог.

  Функцијата за бесплатно вртење

  За да ги активирате бесплатните вртења, играчот треба да спушти минимум 3 симболи за расејување. Но, пред да започне бонусната рунда, активираните распрснувачи паѓаат на екранот и се заменуваат со три мини макари. Овие мини макари имаат 1, 2 и 3 броеви со секоја цифра што го претставува бројот на бесплатни игри што ќе ги играте. По исцрпувањето на мини макари, бесплатните вртења се собираат за да се најде вкупната сума.

Исто така, бонус функцијата има општ мултипликатор за секоја победа на спин. Сепак, играчите треба да го спуштат симболот Wild за да го зголемат за 3x, 2x и 1x. Дивините остануваат таму додека не заврши кругот. Плус, можете да добиете 30 пати повеќе од вашиот облог за активирање на рундата со 5 расфрлања.

Опција за купување бесплатни вртења

Во зависност од вашата јурисдикција, оваа игра доаѓа со возбудлива карактеристика за купување бесплатни вртења. Опцијата за купување бесплатни вртења може да ви даде до 5 распрснувачи на ролните. На пример, 5-те расфрлани претставуваат до 300 пати повеќе од вкупниот долг. Од друга страна, 4 скетери носат до 200 пати повеќе од вкупниот долг. И на крај, 3 скетери претставуваат 100 пати повеќе од вкупниот долг.

Минимални облози и добивки

За да му се придружи на раскошниот крал во неговата потрага, играчот треба да обложи минимум 0,20 евра. Можете исто така да го поставите највисокиот влог од 125 евра со прилагодување на бројот на монети по линија. Во меѓувреме, кралот може да промени сè во злато со само допирање на нив. Ова може да достигне 5000 пати повеќе од облогот. За среќа, оваа награда е достапна и во кругот на Бесплатни вртења и во основната игра.

Конечна пресуда

The Hand of Midas е прекрасна слот игра која на играчите им ветува извонредно искуство во игра полно со потенцијали за победа. Запомнете, највисоката награда што можете да ја добиете е 5000 пати повеќе од максималниот облог. Оваа игра е веднаш достапна на најдобрите мобилни казина. Дефинитивно вреди да се проба!

Најнови вести

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Новости