Победи на онлајн слотови со избирање на најдоброто време

Новости

2021-03-10

Дали навистина постои совршено време за вртење на макари онлајн или офлајн? Дали е толку важна врвната посетеност? Ако и вие се прашувате, едноставниот одговор е дека нема одредено време за репродукција на видео слотови. Тоа е затоа што видео слотовите користат RNG (генератор на случаен број) за да произведат правични и случајни резултати. Ова е една од главните причини зошто видео слотовите се толку распространети во повеќето казина.

Победи на онлајн слотови со избирање на најдоброто време

Сепак, горенаведениот факт може да се оспори со разоткривање на некои митови и теории. Најдоброто време за уживање во видео слотови постои во зависност од тоа како гледате на него. Затоа, продолжете да читате за да научите една или две стратегии.

Врвни часови на посетеност за онлајн коцкање

Искуството најмногу го има онлајн казинаВрвното време е нешто помеѓу 20:00 и 02:00 часот, во зависност од вашата временска зона. Но, дали е добра идеја да избегнувате да играте во овие моменти? Па, тука е многу измешано, бидејќи некои игри е подобро да се играат со помалку коцкари на бродот.

Од друга страна, некои слотови може да заработат пари во текот на горенаведените часови. На пример, прогресивните џекпот брзо се зголемија за време на шпицот. Но, генерално, не е важно дали играте навечер, наутро или во кое било друго време, бидејќи видео слотови може да се добијат 24/7.

Играјте видео слотови за време на празниците

За време на празниците, повеќето онлајн казина нудат промоции и турнири. Интересно е тоа што ова е време кога повеќето од нив се исто така помалку активни. Ова е особено точно за време на новогодишните и божиќните празници кога сајтовите за коцкање паѓаат над себе за да ги импресионираат гејмерите. Значи, целосно искористете ги овие дарежливи бонуси и направи убивање. Запомнете, можеби ќе треба да почекате уште една година пред казината повторно да ги започнат промоциите.

Најдобро време за играње џекпот

Сите коцкари сонуваат да го постигнат тој џекпот, дури и ако тоа е еднаш во нивната славна обложувачка кариера. Повеќето казина нудат џекпот во фиксни или прогресивни формати. Како што навестува името, фиксните џекпот не се зголемуваат со текот на времето. Што се однесува до прогресивните џекпот, тие растат по секоја недела, месец или кое било одредено времетраење.

Како што рече, општо е познато да се играат слотови за џекпот кога вредноста е небесно висока. На пример, Mega Moolah, кој е веројатно најпопуларниот слот за џекпот, има просечна исплата од 5 милиони долари. Ова значи дека треба да ја играте играта кога исплатата е блиску или повеќе од оваа бројка. Исто така, играјте џек-потови кои функционираат подолг период. Парадоксот е што овие џекпот имаат поголеми шанси за победа.

Најдобро време за играње слотови на земја

Ако сакате копнено коцкање, треба да започнете да играте ноќе. Зошто? Едноставно! Повеќето коцкари ги посетуваат овие казина ноќе, создавајќи атмосфера за електрично коцкање. Играњето на преполно место ви овозможува да видите какви стратегии користат другите играчи за да победат.

Исто така, прогресивците на џекпот се поголеми ноќе бидејќи повеќе луѓе играат. За да се потврди ова, повеќето казина нудат повеќе промоции за да привлечат повеќе играчи во овој период. Но, како што беше кажано претходно, слотови се сосема случајни, за разлика од другите игри засновани на вештини како покер, бакара и блек џек. Исто така, она што функционира за играчот А не мора да работи и за играчот Б.

Последен совет: Како да победите

Има совршено време за играње слотови. Сепак, ова само по себе не ја намалува работата во индустријата која бара многу среќа и огромна дисциплина.

За почеток, имајте специфичен субсидирам, без разлика дали играте онлајн или офлајн. Држете се до тоа дури и кога договорот изгледа премногу добар за да биде вистинит. Исто така, не бркајте загуби знаејќи точно кога да се откажете.

Последно и најважно, играјте на регулирани мобилни казина. Ова гарантира дека играте во слободна и фер средина. Така, сите ваши добивки се загарантирани.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости