Не ги играјте овие казино игри ако сакате да победите

Новости

2021-02-19

Коцкањето во казино, слично како спортско обложување, е полно со можности за добивка. Секогаш кога ќе ја отворите вашата апликација за коцкање, ќе видите еден тон опции, кои се движат од варијации на видео покер до автомати. Но, со сите овие избори што ви се на располагање, лесно е да изберете погрешна игра и веднаш да почнете да правите загуби. Затоа, продолжете да читате за да научите пет казино игри што треба да ги избегнете ако сакате да освоите големи.

Не ги играјте овие казино игри ако сакате да победите

Слот машини

Да! Секој сериозен коцкар што ја чита оваа објава треба да ги стави на црната листа на тие атрактивни видеа слотови ако сакаат да заработат пари. Еве ја работата. Слот машините нудат некои од најлошите проценти за исплата што можете да ги добиете во светот на коцкањето. Повеќето од нив имаат раб на куќата од 3% до 6%, иако некои може да достигнат и до 15%.

На пример, може да играте слот машина со куќна предност од 7%. Потоа, обложувате 1 $ по вртење и изведувате 500 вртења на час. Сега помножете 500 x 1 x 0,07. Тоа ви дава вкупна загуба од 35 долари на час, без разлика дали ќе победите или не. Значи, ако сметате дека ќе вртите повеќе кругови во неповолна положба, автоматите се забранета зона.

Кено

Кено е популарна казино игра која најверојатно ќе ја најдете на оние регулирани мобилни апликации за коцкање. Но, во зависност од тоа каде играте, кеното има раб од неверојатни 4% до 35%. Ова го прави еден од најстрмните рабови на куќи достапни на интернет. Сепак, дури и ако играта спаѓа во категоријата „непобедливи“, сепак е забавно и пријатно да се игра. Трикот е да се опуштите и да уживате во моментот. Ќе убиеш пред да знаеш.

Американски рулет

Ако сте а рулет фан, тогаш ќе знаете дека американскиот рулет го носи најлошото куќно работ од сите варијации. Има повеќе од 5% предност на куќата. Тоа е затоа што американското тркало има 38 џебови.

За жал, два од џебовите (зелената двојна нула и нула) на крајот ја фаворизираат куќата. Ако се подели 2/38 и се помножи со 100%, ќе се добие неповолен раб на куќата од 5,26%. За среќа, можете да играте француски рулет, кој има 1,35% куќен раб. Можете дури и да го пробате европскиот рулет, кој може да се пофали со предност од 2,7%.

Бинго

Интернет казината се преплавени со бинго игри напојувани од RNG (генератори на случаен број) и играни против куќата. Повеќето од нив се многу слични на бинго со 90 и 75 топки. Сепак, бингото има еден од најниските шанси. На пример, NetEnt Bingo доаѓа со неверојатни 16% предност во куќата. Од друга страна, балистичкото бинго на Microgaming има ниска стапка од 5,28%.

Джакпот

Кога станува збор за најлошите казино игри за играње, ниту една не може да се доближи до прогресивни џекпот. Работата со џекпотот е што највисоката награда има дел од вашиот облог на секое вртење што го правите. Дополнително, џекпотовите може да се здружат во повеќе казина, давајќи им супер високи износи. Но, ова значи дека играта ќе се затегне за време на основната игра, грицкајќи го вашиот субсидиум. Уште полошо, повеќето од нив имаат куќна предност помала од 90%. Затоа, единствениот начин да се добие џекпот е да се задолжи со среќата на госпоѓата.

Заклучок

Овие казино игри се вистински доказ дека треба да пробате други алтернативи како покер и блек џек. Но, ако одлучите да се држите до опциите погоре, препорачливо е да ја одржувате играта на минимум. Впрочем, највисоко онлајн казино победите во историјата доаѓаат од никој друг туку од автоматите. Затоа, секогаш играјте за забава и избегнувајте да бркате загуби. Со среќа!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости