Најзабавните слотови за џекпот што треба да се пробаат во 2021 година

Новости

2021-03-01

Прогресивен џекпот слотови Понудете им на играчите шанса да остварат големи победи без оглед на големината на облогот. Овие онлајн игри се исто така популарни меѓу обложувачите бидејќи главната награда постојано се зголемува додека среќниот добитник не постигне злато. И пред сè, играчите од сите јурисдикции имаат шанса да ја освојат наградата за џекпот. Значи, ако сакате да ја испробате својата рака на прогресивен слот оваа година, започнете со овие забавни наслови.

Најзабавните слотови за џекпот што треба да се пробаат во 2021 година

Мега Мула - Микрогејминг

Страствените обожаватели на обложување знаат нешто или две за Мега Мула. Овој прогресивен џекпот е потпора на повеќето мобилни казина и исплати повеќе добивки и создаде милионери од кој било друг прогресивен слот. Неодамна, во 2018 година, корисник на мобилен телефон Андроид освои 18,9 милиони евра кои му го променија животот, откако се обложија од 75% да постави нов рекорд.

Сепак, овој слот за африкански сафари има 5 x 3 ролни и 25 линии за плаќање, што ви дава повеќе начини за победа. Мега Џекпот има семе од 1 милион фунти придонесено од Microgaming самата себе. Интересно е тоа што играчите не мора ни да се обложуваат големи за да победат. Тоа е затоа што најголемата победа некогаш била по облог од 25 пени. Генерално, Mega Moolah е убедливо најпрофитабилната казино игра досега.

Мега Форчн - NetEnt

Имаше ера кога Мега Форчн од NetEnt беше веројатно најпопуларниот онлајн џекпот прогресив. Иако тоа се промени, Mega Fortune сè уште останува една од најиграните казино игри во моментов. Неодамна, играта му подари на анонимен играч на Финиш казино 18 милиони долари и 9 милиони долари на друг норвешки играч уште во 2011 година.

Оваа гламурозна игра во холивудски стил има 5 x 3 ролни и 25 линии за плаќање. Тоа им овозможува на играчите да изберат износ на облог помеѓу £ 0,25 и £ 50 по спин. Ако играчот постигне три бонус симболи на првите три тркала, тие автоматски ќе го активираат кругот на џекпот. Третото и второто тркало ќе ви дадат опции за победа на џекпот или монети.

Арапски ноќи - NetEnt

Џекпотот на Arabian Nights на NetEnt им нуди на гејмерите интересна игра и неодолива можност за значајни победи. Овој слот со ниска до средна варијанса доаѓа со просечна стапка на RTP од 95,6%, што го прави достојна дестинација за секој прогресивен љубител на џекпот. Овој видео слот постои од 2013 година и има исплатено илјадници фунти.

Arabian Nights има едноставен формат 5 x 3 и 10 линии за плаќање. Има симболи како фес капи, шпицови, камили и пазарни шатори. Има и кралски костуми направени со мозаик. Скитарите се највредните од сите симболи, доделувајќи им на играчите до 2000 монети откако ќе се совпаднат пет на линијата за плаќање. Слетувањето на пет симболи на играта Arabian Nights ќе го додели џекпотот. Најголемата победа досега беше во 2014 година кога играч освои 3,3 милиони евра.

Џекпот џин - Playtech

Овој видео слот за гиганти и островски вулкани е доволен доказ дека големините не се важни. Тој нуди одлична графика, 50 линии за плаќање, поволен RTP и безброј можности за победа. Највисоката исплата што овој 5-релер некогаш ја платил е 10,5 милиони долари. Треба само да се обложите максимум 4 $ по вртење и да се надевате на жешка победа за пушење откако ќе слетате пет дивини на првата линија за плаќање.

Во меѓувреме, играчите можат да ја активираат функцијата Џиновски бонус откако ќе ги слетат симболите за бонус на ролна 1 и 5. Ова ќе еруптира вулкани полни со парични награди. Играчите можат да ја активираат и функцијата Mystery Bonus кога 4, 3 или 2 симболи за џиновска рака ќе се појават на ролните. Монетите ќе бидат фрлени од секоја џиновска рака и ќе се исплаќаат парични награди. И ако не освоите ништо, оваа игра доаѓа со доволно забава.

Заклучок

Несомнено има многу други прогресивни слотови за џекпот за играње оваа година. Сепак, имајте на ум дека игрите може да бидат болно тешки за победа. Значи, играјте ја играта за забава. Сè друго е бонус.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости