Најжешките онлајн слотови за казино во Индија во моментов

Новости

2021-03-20

Видео слотовите се несомнено најпопуларните игри на која било онлајн казино во Индија. Тие се достапни на речиси секоја локација за коцкање, давајќи им на играчите широк спектар на опции. Но, како што се очекуваше, некои сајтови нудат подобри зделки од другите. Затоа, најважно е да научите како да ги ископате најдобрите видео слотови. Оваа статија дискутира за неколку опции за индиските играчи да уживаат и да освојат вистински пари.

Најжешките онлајн слотови за казино во Индија во моментов

Мега Мула - Микрогејминг

Мега Мула е Microgaming's најпопуларната прогресивна слот игра, а тоа важи и во Индија. Тука уживаат индиските играчи бесплатни вртења, множители и четири џекпот прогресиви, со највисока замена од 1.000.000 долари. Настрана, оваа игра беше објавена во 2006 година и нуди авантуристичка тема за африкански животни и покрај стрмните 88,12% RTP. Тоа е игра со 5 ролни и 25 линии за плаќање. Целта навистина ги оправдува средствата овде!

Книга на мртвите - Play'n Go

Книгата на мртвите беше лансирана од Play'n Go во 2014 година и моментално е најпопуларниот видео слот обезбеден од развивачот. Тоа е слот со египетска тема во кој има смел истражувач кој ризикува се за да најде свети богатства. Иако нема да избегнувате змии или камшици што пукаат, играта компензира со фасцинантни и зависни визуелни слики. Уште подобро, има поволен RTP од 96,21%.

Тркало на желбите - Игри со алхемија

Alchemy Gaming можеби е малку познат развивач на софтвер во светот на iGaming, но индиската индустрија за коцкање сигурно знае нешто или две за зависничкото Wheel of Wishes. Оваа игра ви овозможува да освоите богатство на големи, мали, мини и wow тенџере. Играта исто така располага со режим на вртење на моќ кој се активира секогаш кога два или повеќе распрснувачи ќе слетаат каде било. На овој начин, не треба да ставате повисоки облози за да ги подобрите вашите шанси за победа.

Joker Millions – Yggdrasil

Немојте да бидете измамени од овошниот класичен изглед на играта. Оваа игра може да ви донесе неверојатни 3.000.000 долари во еден момент. Joker Millions првично беше лансиран во 2015 година, пред да добие значително ажурирање во 2019 година. Основната игра има множители на колони, замрзнати повторно вртења и мистериозни победи, сето тоа спакувано во макари со овошје, ѕвона и 7. Оваа игра е навистина повеќе од само возбудлив класичен видео слот.

Патот на судбината - Црвен тигар

Path of Destiny од Red Tiger е несомнено најобожуваниот видео слот во Индија. Овој 5-ролни ве води на возбудливо патување до древната индиска религија, каде што монетите од Ганеш се појавуваат на ротирачките макари. Играчите ќе најдат 3x3 мега паричка што се појавува за време на играта и може да се претвори во неколку мистериозни парички од Ганеш. Среќните вртења исто така им нудат на играчите до 10 бесплатни вртења, што ја прави оваа игра волшебен наслов.

Доба на боговите

И покрај повеќекратните видео слотови со грчка тема достапни на интернет, Age of the Gods има нешто посебно што му овозможува да се издвојува од останатите. Оваа игра исполнета со забава има прекрасна позадина на олимпиското небо со нула фенси анимации. Доаѓа со стандарден распоред со 5x3 ролни и 20 линии за плаќање. Играчите добиваат скетери, дивини, пет бесплатни игри со спин, прогресивни џекпот и бонус мултипликатори.

Потрагата на Гонзо: Мегавејс - NetEnt

Овој блокбастер наслов беше објавен во 2020 година и дојде со поширок интерфејс на ролна во споредба со другите игри. Gonzo's Quest: Megaways им дозволува на обложувачите да обложуваат до 4 евра по спин. Играчите можат да победат на максимум 117.649 различни начини и да соберат до 21.000 пати поголем удел. Понатаму, играта доаѓа со функцијата Земјотрес што ги уништува сите симболи со ниска плата.

Заклучок

Посетете го вашето омилено онлајн казино Индија и почнете да уживате во овие видео слотови на вашиот таблет или паметен телефон. Но, како и обично, играјте во регулирани индиски казина за да бидете сигурни во вашите победи. Со среќа!

Најнови вести

Иднината на мобилните казино
2022-12-06

Иднината на мобилните казино

Новости