Најдобри кинески слот машини за играње 2021 година

Новости

2021-03-05

Како и многу луѓе ширум светот, Кинезите ја слават Новата година, наречена и Лунарна Нова Година. Тоа е 15-дневен фестивал кој започнува по забележувањето на младата месечина некаде помеѓу јануари и февруари. Оваа година прославите на кинеската Нова година ќе започнат на 12 февруари. Но, има проблем. Повеќето луѓе се плашат да излезат со полн замав и да ја прослават кинеската Нова година поради разорниот СОВИД-19. Па, зошто да не ја одбележите кинеската Нова година играјќи некои забавни кинески видео слотови во затворен простор? Подолу се неколку врвни избори!

Најдобри кинески слот машини за играње 2021 година

Нескротлива џиновска панда

Донесена до вас од доверливиот Microgaming, Нескротлива џиновска панда е несомнено стара, но добра. Овој слот со 5 ролни им нуди на играчите 243 начини за победа или линии за наплата со бонус функции за да го подобрат нивното субсидирам за момент. Да се победи овде е супер-дупер лесно, бидејќи треба само да поклопите три симболи на соседните макари. Иако оваа многу забавна игра нема бонус функција, играчите можат да добијат бесплатни вртења откако ќе слетуваат 4 нескротливи симболи на Панда. Покрај тоа, можете да спуштите 3 панда очи на ролните и да уживате во 10 бесплатни вртења.

9 Лавови

Овозможено од Wazdan Games, 9 Lions е висококвалитетен процеп машина со прекрасна графика и одлични саундтракови. Но, оваа игра не е вашиот вообичаен автомат. Тоа е затоа што има нула фиксни линии за плаќање и 9 ролни. Играчите треба да стават повеќе од четири соодветни симболи на мрежата за да формираат победничка комбинација. Исто така, има лав бонус за доделување на играчите 9 бесплатни вртења. Изненадувачки, играчите можат да ја прилагодат нестабилноста на играта за да одговараат на нивните преференции и стилови на играње.

Змеј потера

Друг слот машина со кинеска тема што треба да се испроба за време на прославите на Годината на волот е Змејот Чејс. Поддржано од Quickspin, Dragon Chase е видео слотови со 5 ролни и 20 линии за плаќање. Всушност, тоа е првиот слот за џекпот од развивачот. Зборувајќи за џекпот, има четири различни базени, при што Grand Jackpot е прогресивен. Како што се очекуваше, тој доаѓа со витални бонус карактеристики, како што се симболите Wildfire, функцијата Pearl Respin и круговите за бесплатни вртења. Собирањето на иконите Dragon Pearl во функцијата Pearl Respin може да ви донесе џекпот.

Кинескиот ѕид

Објавен во 2019 година, Големиот ѕид е лесно достапен на мобилните казина што го поддржуваат софтверот iSoftBet. Доаѓа со релативно поволна предност на куќата од 96,2% и има 5 ролни и 25 линии за плаќање. Секој пат кога гејмер ги врти ролните, нов симбол се појавува над ролните. Играчите можат да го активираат симболот што седи над ролната на која ќе се спушти царот за да освои нешто, без разлика колку е мало. Понатаму, започнувањето на функциите Бесплатни вртења ве наградува со до 10 дополнителни вртења.

Легендата за Шангри-Ла – Кластер плаќа

Развиен од NetEnt во 2017 година, The Legend of Shangri-La – Cluster Pays е наслов на слот инспириран од романот „Изгубен хоризонт“ на Џејмс Хилтон. Играта ќе ве телепортира во мирниот и убав свет на Шангри-Ла. Се одликува со решетка од 6 x 5, прекрасно украсена и поддржана од музика и звуци на природата за да ви помогне да медитирате додека ги вртите ролните. Како и слотот 9 Lions, оваа игра нема одреден број на линии за плаќање. Наместо тоа, има многу профитабилни симболи како бесплатни вртења и повторно вртења. И да, стапката на RTP е една од најдобрите со 96,59%.

Збирот

Затоа, наместо да излезете да ја прославите забавата на кинеската Нова Година во овие времиња на социјално дистанцирање, останете дома и забавувајте се со овие видео слотови. Но, прво, пронајдете го најдоброто мобилно казино. Погледнете ги основните карактеристики како библиотеката за игри и регулативата бидејќи некои казина можеби нема да ги нудат овие наслови. Среќна Нова година!

Најнови вести

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Новости