Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти

Новости

2022-03-29

Eddy Cheung

Г-дин Грин

Г-дин Грин е одлично казино за оние кои уживаат во класичните игри на маса како што се блек џек, рулет и бакара. Обидете се со една од неверојатните над 60 игри со дилери во живо, кои вклучуваат нешто од Монопол во живо до ВИП блек џек. Во казиното има и возбудливи покер соби, кено, бинго и добро позната спортска книшка. Севкупно, страницата вклучува над 700 игри, вклучително и слотови, а мобилните гејмери може да уживаат во поголемиот дел од нив и преку верзијата на апликацијата.

Мобилни казино апликации што комбинираат слотови и игри со карти

Мистер Грин Казино започна во 2008 година како скромна интернет платформа исклучиво за шведските играчи. Тоа беше едно од првите казина што понуди игри од различни истакнати добавувачи на софтвер, а исто така воведе сосема нов метод на паричник за играчите. MRG, матичната фирма на казиното Mr Green, беше купена од William Hill PLC во 2019 година за неверојатни 242 милиони фунти во готовина. Односно, г-дин Грин е во сопственост на Вилијам Хил и е управуван од МГА и од МГА Комисија за коцкање во Обединетото Кралство.

Казумо

Казумо, кој беше лансиран во Скандинавија во 2012 година, имаше големо позитивно влијание откако се пресели на пазарот во ОК, давајќи им препознатливо пријатно онлајн казино искуство на своите корисници. Се рекламираше како сосема поинаков вид на казино, со смешни портрети во неговата промоција што му донесе награда за најдобра маркетинг кампања на EGR Nordic Awards 2016 година. Исто така, обезбедува мноштво игри во казино, што резултираше со метеорски раст на популарноста.

Тоа е шарено, живописно и иновативно. Разновидноста на играта е неверојатна, а употребливоста и на десктоп и на мобилните страници е извонредна. Иако не е а PayPal казино, депонирањето и повлекувањето средства е брзо, безбедно и сигурно, а целата локација има професионален и регулиран воздух кон него. 

Бетсон

Бетсон, основана во Шведска во 1963 година, има над 5 децении експертиза, што ја прави една од најдобрите спортски книги во светот. Betsson го зголеми својот бизнис од казино многу повеќе низ годините.

Не смееме да заборавиме дека Бетсон има добиено неколку почести низ годините, вклучително и Казино на годината, Најдобар онлајн оператор за спортска книга на годината во 2012 година и најдобра апликација за спортско обложување и извонредност во услугите на клиентите во 2014 година.

Нејзиното лиценцирање од страна на UKGA и MGA ја нагласува неговата легитимност, обезбедувајќи им на обложувачите безбедносна мрежа додека избираат да играат една од нејзините 1500 игри. Конечно, неговиот разновиден избор на казино игри им овозможува на корисниците да ја откријат најдобрата игра прилагодена на нивните барања, а истовремено обезбедува заедница за уживање на сите.

ЛеоВегас

Казино ЛеоВегас, прилично младо онлајн казино кое започна во 2013 година, брзо растеше низ рангот. Нивната веб-страница е под големо влијание на лавот LeoVegas, по кој се стилизирани бидејќи се сметаат себеси за крал на мобилните. Тие се, сепак, многу повеќе од а мобилни казино. LeoVegas има игри од неколку познати добавувачи на игри, вклучувајќи го и шведскиот гејмот NetEnt, кој е познат по својот квалитет и правичност.

Од своето основање во 2012 година, LeoVegas доби неколку почести и нашироко се смета за едно од најдобрите достапни онлајн казина. Обезбедува уникатни и нови игри, како и класични слотови и популарни игри со џекпот. Исто така, постои и казино во живо од највисоко ниво кое се напојува од различни водечки добавувачи и ги нуди најкреативните игри на пазарот.

Битие

Битие казино има сè, од фантастични игри до огромни промоции. Понатаму, гејмерите на десктоп и мобилни може да уживаат во комплетниот избор на игри на оваа страница, а има и одличен бонус за добредојде што ќе го привлече вашето внимание.

Genesis Casino има огромен избор на игри што вклучува слотови, игри на маса и игри во казино во живо. Различни од нив може да се играат за различни влогови, дозволувајќи им на играчите од сите буџети да имаат забавно искуство со игри во казиното.

Игрите во Genesis се обезбедени од различни извори, а повеќето доаѓаат од Microgaming и NetEnt, две од најголемите светски софтверски компании за казино.

Исто така, нема разлика каков мобилен уред имате, бидејќи сите тие функционираат беспрекорно во Genesis Casino. Софтверот за игри ќе биде лесен за користење на iPhone, iPad и паметни телефони со Android.

Најнови вести

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Новости