Како функционираат бонусите за онлајн казино без депозит

Новости

2021-01-25

Онлајн казино операторите се обидуваат да ги намамат и задржат играчите. Повеќето од нив ги привлекуваат гејмерите со понуда бонуси за казино. Една таква награда е бонус без депозит. Замислете само да се регистрирате за сметка на онлајн казино и да добивате бесплатни пари за бонус за играње. Значи, овој напис прави подетален преглед на бонусите за онлајн казино без депозит и како да ги искористите.

Како функционираат бонусите за онлајн казино без депозит

Што се бонусите без депозит?

Бонусите без депозит се едноставни. Играчите создаваат сметка за онлајн казино и бараат сума откако ќе внесат код во благајната. Не мора да депонирате ниту денар на вашата сметка на казино за да го побарате овој бонус. Во повеќето случаи, бонусите без депозит имаат ниски или поволни барања за обложување. Доаѓа или со бесплатни пари, бесплатни вртења, или двете.

Бонус без депозит може да дојде во форма на:

 • Бесплатен готовина: онлајн казина им нуди на новите играчи бесплатни пари за истражување и навикнување на достапните игри. Парите може да се движат од 5 до 15 долари или уште повеќе ако имате среќа. Само имајте предвид дека не можете да ги повлечете парите од бонусот пред да исполните одредени услови. За среќа, сите добивки натрупани од парите од бонус се ваши за задржување.

 • Бесплатни вртења: бесплатните вртења се прикачени со специфична слот игра што мобилното казино сака да ја промовира. На играчите им е дозволено да го вртат насловот на слотот додека не ги исцрпат круговите за вртење. Популарните бесплатни игри со спин вклучуваат Starburst и Mega Moolah. И како готовина без депозит, добивките се додаваат на вашата сметка за играње во зависност од политиката на казиното.

 • Чипови за дилери во живо: љубителите на игри на маса и љубителите на казино во живо треба да бараат сајтови за коцкање што ги наградуваат чиповите со живи дилери на новите играчи. Тоа е затоа што секое казино без бонус за дилер во живо без депозит сигурно ќе понуди фантастичен каталог на казино во живо. Општо земено, чиповите за дилер во живо се достапни за употреба на варијанти на игри како што се бакара, рулет или блек џек.

  Видови на бонуси за казино без депозит

  Бонус без депозит (без услов за обложување)

  Некои казина нудат награди без депозит што им дозволуваат на гејмерите да победат и да задржат сè без да се мачат со условот за обложување. Сепак, ретко може да се најдат вакви промоции. Но, кога ќе ги добиете, добивките се обично скудни. Во секој случај, овој бонус за казино ви нуди одличен почеток на вашето патување за коцкање преку мобилен телефон.

  Бонус без депозит (со услов за обложување)

  Условот за обложување е ѓавол со кој мора да живее секој играч на онлајн казино. Веројатно ќе најдете бонус без депозит во прилог со правила и услови. На пример, казиното може да ве принуди да ги обложите парите од бонусот 30 пати пред да се повлечете. Затоа, најдете бонуси за онлајн казино без депозит со ниски барања за обложување. И не заборавајте внимателно да го прочитате бонусот T&C.

  Поврат на готовина

  Лојалните мобилни казино играчи имаат и нешто за насмевка во форма на враќање на готовина без депозит. Овде, играчот ќе добие рефундација на влогот. Повратот на готовина се пресметува во проценти и може да подлежи на барања за играње. Играчите можат повлечете парите или реинвестирајте ги.

  Наоѓање на најдобрите бонуси без депозит во 2021 година

  Како може играчот да го забележи вистинскиот бонус без депозит од милји далеку? Пред сè, побарајте бонус без депозит наведен само на регулирани мобилни казина. Има многу казина на црната листа кои сакаат да ги украдат вашите лични информации и скапоцените пари. Значи, проверете дали казиното има лиценца и локацијата за коцкање треба да биде шифрирана со SSL.

Исто така, внимателно прочитајте ги одредбите и условите за бонусот пред да го побарате. Ова е местото каде што играчите можат да научат за приложените барања за играње, датумот на истекување на бонусот, подобната слот игра и многу повеќе. Ако се бесплатни вртења, игрите треба да се од NetEnt, Microgaming, Тандеркик, Betsoft, Бали, и повеќе.

За да резимираме

Мобилната технологија овозможи да се играат игри во казино каде било и во секое време. И додека има многу фактори кои треба да се земат предвид при изборот на мобилно казино, атрактивните бонуси за казино се неодоливи. Прво прочитајте ги ситните букви.

Најнови вести

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Новости