Како да го изберете најдобриот начин на плаќање преку мобилен казино

Новости

2021-02-23

Исто како што индустријата за коцкање сè уште се помирува онлајн казинадоминација, нова норма веќе презема. Со најдобрите мобилни казина, обложувачите можат да уживаат речиси насекаде и да освојуваат огромни награди. Но, што треба да бара играчот при изборот на мобилно казино? За некои се работи бонуси, додека други одат во библиотеката за игри.

Како да го изберете најдобриот начин на плаќање преку мобилен казино

Сепак, достапните начини на плаќање казино се подеднакво важни. Запомнете, изборот на вистинскиот начин на плаќање може да одреди колку време е потребно да се обработи вашата уплата и колку ќе добиете. Така, во денешниот водич, ќе научите неколку трикови за да го ископате вистинското мобилно казино метод за плаќање.

Трик број 1. Проверете ја безбедноста и безбедноста

Бидејќи ќе се обложувате со вистински пари, од клучно значење е да се осигурате безбедноста на вашите лични информации и средства. Всушност, ова е најважниот фактор при изборот на најдобриот метод за мобилно банкарство во казино. Сигурен банкарски метод треба да биде шифриран SSL за заштита на вашите лични информации за трансакцијата. Веб-страниците со зелена лента покрај URL-то се шифрирани со SSL. Исто така, проверете дали законски финансиски орган или влада го регулира начинот на плаќање. Генерално, вашата финансиска сигурност е задолжителна.

Трик #2. Повлекувања

Најдобрите методи за мобилно банкарство во казино треба да бидат потребни максимум 5 работни дена за да се обработат вашите плаќања. Некои опции за е-паричник како Skrill и Neteller нудат дури и инстант плаќања. , Сепак, бидете внимателни да не изберете начин на депозит за мобилни казино што не дозволува повлекување. Ако го направите погрешно овде, веројатно ќе ве заглави со какви било добивки што ќе ги остварите, неспособни да ги наплатите. На пример, кредитните картички не дозволуваат повлекување во зависност од јурисдикцијата на играчот.

Трик #3. Граници за повлекување и валути

Сепак, на точката за повлекување, треба да ја прочитате страницата Услови и правила на казиното за да ги одредите валутите и лимитите поддржани од специфичен банкарски метод. Тоа вклучува карактеристики како што се:

 • Минимален износ на депозит.

 • Минимален и максимален износ за повлекување.

 • Време на депозит - треба да биде моментално или да трае не повеќе од три работни дена.

 • Време на повлекување - треба да биде моментално или помалку од пет работни дена.

 • Валути - $/£/€/¥/итн. Важно е да се забележи дека подолгото или пократкото време за повлекување и депонирање не мора да го дисквалификува банкарскиот метод. Затоа, понудете повеќе потпора за да им овозможите на корисниците да ги поништат трансакциите или да покренат спорови доколку е потребно. Но, колку побрзо, толку подобро.

  Трик #4. Трошоци за трансакции

  Сега гумата се среќава со патот овде. Секој сериозен мобилен казино играч ќе сака да користи прифатлива банкарска метода. Размислете за карактеристиките како што се надоместокот за депозит или трошоците за олеснување, кои се вообичаени кога користите кредитни картички. Банките наплаќаат и за секоја трансакција што ја правите. За среќа, е-паричниците ги олеснуваат работите, бидејќи овие опции немаат скриени трошоци. Играчите на биткоин уживаат дури и во бесплатни трансакции.

  Трик #5. Одлична поддршка

  Вообичаено е играчите да доживеат одложувања по повлекувањето пари од нивните казино сметки. Во тој случај, релевантниот банкарски метод треба да понуди брзо и корисно решение за играчот. Ако е можно, тие треба да бидат достапни преку телефон, е-пошта или разговор во живо. Некои, како што е PayPal, се најкорисни ако се контактираат преку Твитер. Накратко, тимот за поддршка треба да понуди инстант одговори на какви било прашања.

  Трик #6. Прашајте го Google

  Сигурен банкарски метод треба да има добра репутација. Истражувајте онлајн за прегледи или разговарајте со други корисници за нивните искуства со специфичен банкарски метод. Можете дури и да ја проверите базата на податоци за поддршка на банкарскиот метод за да видите како тие реагираат на нивните клиенти. Сепак, внимавајте да не верувате во се.

  Конечниот совет

  Следете ги горенаведените совети ако сакате да бидете сигурни дека ќе ги добиете вашите добивки секогаш кога ќе повлекувате. Едноставното правило е внимателно да го прочитате делот T&C на мобилното казино бидејќи сè е наведено таму. И, секако, казината треба да ги регулира правно лице.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости