Зошто iOS мобилните казина блескаат над останатите

Новости

2021-02-04

Мобилни казина ја преземаат казино индустријата. Со мобилна апликација, играчите можат да пристапат до казино со вистински пари игри речиси од секаде. Исто така, мобилните казино игри се исто толку добри како оние на PC и Mac. Но, која е најдобрата платформа за игри помеѓу iOS и Android? Иако дебатата може да трае засекогаш, таа главно се сведува на преференциите на брендот. Значи, ако сте голем обожавател на iPhone, подолу е целосен увид во игрите во казино iOS.

Зошто iOS мобилните казина блескаат над останатите

Мобилни казино апликации за iOS

Корисниците на Android ќе се согласат дека платформата е лоша кога станува збор за поддршка на апликации за коцкање со вистински пари. Историски гледано, Google ја ограничува дистрибуцијата на која било апликација за коцкање во Play Store. Сепак, компанијата полека го менува својот став во последните години. Од друга страна, iOS им дозволува на гејмерите да преземаат апликации за коцкање со вистински пари од App Store. Достапноста на апликацијата зависи од географската локација на играчот и законите за коцкање во областа.

На пример, во области каде што онлајн игрите се легални, како што е ОК, играчите можат да преземаат апликации за најдобрите мобилни казина и спортски книги. Американските играчи немаат толку среќа бидејќи достапноста на мобилните апликации за коцкање зависи од соодветните државни закони. Сè на сè, вашата физичка локација одредува дали пристапувате до мобилните казино апликации за iOS или не.

Инстант мобилни казина за iOS

За среќа, најдобрите мобилни казина се оние кои нудат моментален пристап до нивните игри. Со други зборови, овие казина им дозволуваат на играчите да уживаат во колекцијата на игри преку нивните веб-прелистувачи. Играњето инстант казина на iPhone ве отвора за цела низа од онлајн казина таму. Уште подобро, инстант казина нудат многу повеќе разновидност на игри отколку посветени апликации.

Apple Pay и други плаќања за iPhone

Корисниците на iPhone имаат среќа да прават супер брзи и удобни трансакции со вистински пари во апликациите за онлајн коцкање преку Apple Pay. Откако ќе го поврзете телефонот со начин на плаќање, ќе користите лозинка, FaceID или TouchID за инстант депозити. На овој начин, играчите не треба да се сеќаваат или да ги споделат своите банкарски податоци со страницата за коцкање.

Како што се очекуваше, казината на iPhone поддржуваат други стандардни депозити и методи на повлекување. Тоа вклучува опции за е-паричник како што се Нетлер, PayPal, Скрил, Paysafecard и повеќе. Играчите исто така можат да финансираат сметки користејќи кредитни/дебитни картички, па дури и криптовалути. Но, како интелигентен гејмер, прво внимателно прочитајте ги условите и условите за секој банкарски метод. Ова ќе ви помогне да ги знаете ограничувањата за депозит и повлекување и времетраењето на исплатата.

Најпопуларните казино игри за iOS

Со речиси сите казино игри достапни на интернет, ќе ви биде мило да знаете дека можете да пристапите до кој било наслов на iPhone или Android. Игрите доаѓаат во бројни варијанти, а игрите на маса имаат и опции за дилер во живо. Можете да ги репродуцирате следните варијанти ако не ви пречи помалиот екран:

 • Кено

 • покер

 • Бакара

 • Рулет

 • Блек Џек

 • Карти за гребење

 • Игра на зарове

 • Паи Гоу

  Обожавателите на видео слотовите исто така не заостануваат со врвните наслови како што се:

 • Ѕвездено избувнување

 • Потрагата на Гонзо

 • Игра на тронови

 • Мега Мула

 • Големи милиони

 • Милиони на сирена

 • И повеќе

  Безбедно мобилни коцкање на iPhone

  Повеќето трансакции со вистински пари се одвиваат на интернет, а измамниците исто така се движат онлајн во толпа. За среќа, сите најдобри мобилни казина имаат воспоставено строги мерки за да се обезбеди безбедност и безбедност на сметката. Пред да се регистрираат, играчите треба да бараат функции како што се печат за одобрување eCOGRA, шифрирање SSL, регулаторно тело итн. Исто така, користете само безбедни Wi-Fi конекции. И што е најважно, не споделувајте детали за најавување на вашата сметка во казино со никого.

  Заклучок

  Нема причина зошто треба да продолжите да играте казино игри на лаптоп или десктоп. Со мобилното коцкање, гејмерите можат да уживаат речиси насекаде. И со мобилната технологија која постојано се развива, гејмерите можат да очекуваат само повеќе. Затоа, земете го телефонот и започнете да играте веднаш!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости