Зошто треба да играте Бакара

Новости

2021-01-13

Дали играш онлајн казино игри само за забава или за пари? Во секој случај, играњето игри со најдобри шанси е сигурен билет за успех. Но, почекајте малку; зошто избираат паметните играчи на казино бакара? Постојат повеќе причини зошто baccarat се издвојува од другите онлајн казино игри. Оваа игра е прилагодена и за високи ролки и за мали банкроли. Исто така, правилата на играта се прилично јасни. Значи, ајде да објасниме повеќе за тоа зошто треба да играте онлајн бакара.

Зошто треба да играте Бакара

Едноставно за играње

Веројатно ќе најдете бакара на скоро сите регулирани онлајн казина, вклучително и мобилни казина. Тоа е затоа што оваа игра е совршена и за почетници и за искусни играчи. Има едноставни правила кои се совршени за оние кои штотуку почнуваат. Всушност, не мора нужно да ги научите правилата на бакара, бидејќи дилерот на картички е тој што го води шоуто.

Може да се обложите на нерешено, на раката на играчот или на раката на дилерот. Значи, изберете ја раката на која ќе се обложите и износот на облогот. Оттука, дилерот ќе ве води низ процесот чекор по чекор. Како што ќе разговараме подоцна, секогаш треба да се обложувате на раката на дилерот. Исто така, играјте на миди или мини-бакара маса за наједноставниот облик на бакара.

Директни стратегии

За да освоите пари играјќи која било онлајн казино игра, потребна ви е малку среќа, стратегија или дури и двете. Тоа, рече, бакара бара едноставна стратегија. Како што реков претходно, првата стратегија е да се обложи на раката на дилерот. Кога ќе го направите тоа, плаќате провизија од 5% за секој освоен облог. Иако ова може да звучи како лош облог откако куќата ќе ги собере своите 5%, сепак е најдобрата достапна опција.

Обложувањето на рака на играч е исто така добра опција. Сепак, секогаш избегнувајте да ставате облог на нерешено бидејќи предноста на куќата обично е поголема од 13%. Подобро да се обложувате процеп машини отколку обложување нерешено. Генерално, правилната стратегија е да се обложи на раката на банкарот.

Низок раб на куќата

Во споредба со популарните видео слотови, baccarat има многу помала предност, што ги зголемува вашите шанси за победа. Во повеќето случаи, облогот за банкар обично има куќен раб од околу 1,06%. Иако ова не е најниското што можете да го најдете, тоа е значително пониско од 3% до 13%+ на автоматите. Сепак, запомнете дека некои видео покер и блек џек игрите имаат предност на куќата помала од 1%. Но, ниту една друга казино игра нема пониски рабови од бакара.

За жал за блек џек, мора да лоцирате маса со поволни правила и покрај нискиот раб на куќата. Како за видео покер, табелата за плаќање и варијацијата на играта се многу важни. И, се разбира, мора да го обложите максималниот облог од 5 монети. Накратко, baccarat им нуди на играчите одличен спој на нискиот раб и едноставна стратегија.

Големи бонуси

Постои причина зошто повеќето бонуси на онлајн казино се прикачени на автоматите за игри на среќа. Тоа е затоа што операторите на казино знаат дека оваа игра има голема предност. Значи, ако можат да ве задржат да играте слотови цел ден, казиното на крајот ќе победи. Исто така, играчите на видео покер и блек џек не можат да уживаат во многу бонуси во казиното. И ако го направат тоа, условите за бонус се построги од оние на видео слотови.

За среќа, секогаш можете да се префрлите на играње бакара и да уживате во слични промоции како оние наменети за играчите на видео автомати. Но, како и обично, секогаш прво поминете низ ситните букви пред да депонирате пари. Друга работа што треба да се земе предвид; максимизирајте ги вашите вештини и време за обложување со барање на бонусот.

Во крајна линија

Иако baccarat не е најраспространетата онлајн казино игра, оние што знаат ќе прескокнат дури и видео слотови во негова корист. Комбинира едноставна игра и ниски раб, што ги подобрува вашите победнички додатоци. Додадете ги атрактивните бонус промоции и baccarat ќе стане онлајн казино игра за играње.

Најнови вести

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите
2023-03-21

Слот машини наспроти видео слотови, како функционираат и кои се разликите

Новости