Врвни карактеристики и размислувања за најдобриот е-паричник за коцкање

Новости

2022-01-16

Katrin Becker

Практично е невозможно да не се најдат три или четири решенија за е-паричник најдобрите мобилни казина. Овој начин на плаќање е пофален поради неговата едноставност и практичност. Но, со толку многу опции таму, изборот на решение за плаќање на најдобро казино за е-паричник не е сечија шолја чај. Затоа, седете цврсто додека овој водич ве води низ сите ненамалливи минимуми за да побарате од е-паричник за коцкање.

Врвни карактеристики и размислувања за најдобриот е-паричник за коцкање

Што се е-паричници?

На едноставен јазик, е-паричниците или електронските паричници се решенија за онлајн плаќање. Тие им дозволуваат на луѓето да примаат, испраќаат и заштедуваат пари без да стапнат во банка. Во типично сценарио, едноставно ја прикачувате вашата банкарска картичка и префрлате која било сума што сакате да ја споделите. 

Имајќи го тоа на ум, постојат многу опции за е-паричник за да изберете од овие денови. Но, најчести се PayPal, Neteller и Skrill. Други значајни имиња вклучуваат Payoneer, Paysafecard, ProPay, Stripe и многу други. Трикот е да изберете опција за е-паричник која работи за вас, како што ќе дознаете. 

Избор на најдобар е-паричник за коцкање

Изборот на е-паричник може да биде многу испотен ако сè уште сте почетник со ова решение за плаќање. За среќа, можете лесно да ги изберете најдобрите опции со овие критериуми:

Безбедност и сигурност

Депонирање или повлекување готовина од најдобрите мобилни казина треба да се направи преку безбедни и сигурни канали. Значи, осигурајте се дека е-паричникот е целосно лиценциран за давање финансиски услуги. PayPal, на пример, е лиценциран во сите американски држави и Европа. Од друга страна, Neteller е регулиран од FCA (Управа за финансиско однесување). Не оставајте ништо на случајноста во однос на лиценцирањето.

Не само тоа, најдобриот е-паричник треба да биде шифриран SSL за да се спречи какво било прекршување на податоците при трансакции преку Интернет. Обезбедете го ова со проверка дали веб-локацијата има знак „заклучување“ и започнува со HTTPS. И ако е можно, давателот на платежна услуга треба да користи потврда во 2 чекора за да додаде уште еден слој на автентикација. 

Поддржани валути

Не го игнорирајте овој критичен, но сепак витален аспект на коцкањето со електронски паричник. Електронскиот паричник кој нуди само неколку фиат валути е забранета зона. Решението за плаќање треба да поддржува други валути, освен популарните опции како USD, Euro, CAD и Pound. Ова може да ви помогне, особено ако сакате да играте во офшор онлајн казина каде што плаќањата може да се вршат во локални валути.

Најсигурните опции за е-паричник треба да поддржуваат и плаќања со биткоин и криптовалути. Повторно, ова е една област каде што PayPal сјае над останатите. Како што се очекуваше, можете исто така да купувате и продавате криптовалути на Neteller и Skrill. Ова може да биде двојна победа за обожавателите на крипто обложување. И не заборавајте да ги споредите стапките на конверзија на пари.

Брзина на трансакција

Времетраењето што е потребно за да се заврши една трансакција помеѓу е-паричникот и мобилното казино треба да го направи или да го прекине договорот. Во типично сценарио, е-паричникот треба да поддржува инстант депозити. Ова треба да биде случај кога го финансирате паричникот и префрлате пари во мобилното казино.

Од друга страна, повлекувањата исто така треба да бидат моментални, иако тоа многу зависи од казиното. Повеќето казина ќе обработуваат плаќања со е-паричник речиси веднаш. Но, не паничете додека не поминат најмалку 48 работни часа. Ова е време кое обично им треба на повеќето казина за да обработат добивки преку е-паричници.

Поддршка на клиентите

Последно, но несомнено не и најмалку важно, погледнете ја поддршката за е-паричник. Понекогаш вашата уплата може успешно да се обработи само за да се заглави во непозната сива зона. Во тој случај, поддршката за е-паричник треба секогаш да биде на подготвеност за да ги смири вашите стравови. Сега, ова е област што повеќето компании треба да ја подобрат. Ако е можно, изберете само решение за плаќање со инстант поддршка.

Подолу се најчестите канали за поддршка:

  • Разговор во живо - инстантна поддршка
  • Е-пошта - до 24 часа
  • Телефон – инстантна поддршка
  • Социјални медиуми - до 24 часа

Заклучок

Решението за електронско плаќање треба да ги штиклира сите полиња погоре пред да му даде зелено светло. Но, не грижете се бидејќи најпопуларните опции споменати во оваа статија се сигурни. Разликата е во стапките на конверзија, поддршката и максималните лимити на трансакции. Значи, бидете внимателни!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости