Важно знаење за мобилните коцкање во Сингапур

Новости

2022-03-31

Eddy Cheung

Сингапур станува жариште за коцкање. Невидена авантура привлекува луѓе во градовите. Додека повеќе луѓе се обложуваат во Сингапур, други исто така се држат настрана. 

Важно знаење за мобилните коцкање во Сингапур

Најмногу самоисклучени беа на возраст меѓу 41 и 50 години. Локалните жители потешко се коцкаат од туристите, главно затоа што казината им наплаќаат 100 S$ по посета. Тоа е начин да се запре проблематичното коцкање во земјата.

Казина во Сингапур

Постојат одморалишта од светска класа со сите игри. Можеби има само неколку што треба да се обидат, но тие даваат незаборавно искуство. Секој ден, високите ролери влегуваат во еден од врвните светски банкарски центри.

Марина Беј Сендс

Има околу 500 маси за омилените игри на играчите, над 1.500 автомати, плус повеќе од 30 приватни соби за игри за оние кои претпочитаат ВИП третман. Минималниот облог започнува од 25 S$ и варира од една табела до друга.

Светски одморалишта Сентоса

Во првите три години, прими повеќе од 45 милиони посетители и продолжува да пречекува луѓе од целиот свет. Ова казино ги нуди најголемите казино игри во земјата. Има самостојна покер соба. Најчесто, игрите започнуваат со многу ниски ролетни, понекогаш паѓаат на 10 SG$/SG$20.

Крстарење по Егејскиот рај

Играчите можат да се коцкаат во секое време од денот или ноќта. Во казиното има 40 маси во живо, вклучувајќи блек џек и покер, како и стотици слот машини. Минималниот облог е приближно S $2, далеку подобар отколку во казина на копното. 

Казиното наплаќа такса за влез, со минимална цена од 25 S$. Во работните денови, приватните кабини за преноќување почнуваат од 40 S$, а за викенди од 80 S$. Дополнително, нуди крстарења за авантура во морето казино.

Мобилни казина во Сингапур

Сингапурците можат да избираат од голем број мобилни казина. VPN услугите овозможуваат пристап дури и до ограничени врвни провајдери. Мобилното коцкање во Сингапур бара минимална возраст од 21 година, но неколку офшор мобилни казина прифаќаат играчи на возраст од 18 години. Поради реткоста на сингапурски долари, повеќето веб-локации прифаќаат плаќање само во американски долари, британски стерлинг или евра.

Популарни мобилни казина во Сингапур

Откако ќе се приклучат, играчите можат да избираат од најразлични врвни мобилни казино сајтови. Тие ги чуваат личните податоци безбедни и тајни. Сите популарни мобилни казина се базирани надвор од земјата и со тоа се ослободени од владината регулатива. Корисниците можат дополнително да користат VPN за да ја променат нивната локација. Најдобрата мобилна локација за коцкање за Сингапурците зависи од играта.

Законодавство за коцкање во Сингапур

Коцкањето преку Интернет е главно нелегално во Сингапур поради Законот за далечинско коцкање. Владата забранува некои од најголемите веб-страници за игри во светот. Играњето е дозволено како слободно време. Меѓутоа, водењето на дувло за обложување е кривично дело. Јавното играње исто така е забрането. Законот за обложување исто така забранува подземно обложување. Singapore Pools е една од ретките овластени јавни обложувачки организации.

Зависност од коцкање во Сингапур

Зависноста од коцкање е намалена во Сингапур. И покрај ова, Министерството за социјален и семеен развој воспоставува социјални заштитни мерки за да ги спречи луѓето да станат зависници. Еден од нив е дневната доплата од 100 S$. 

Со оглед на тоа што казината продолжуваат да привлекуваат многу меѓународни посетители, новитетот се истроши кај постарите жители. Има повеќе центри за помош и услуги за е-советување. Тие им овозможуваат на луѓето кои не сакаат да зборуваат за своите проблеми да комуницираат анонимно.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости