Ажурирањата за игрите на Фантазма за 2019 година го погодија Медалјон Мегавејс

Новости

2022-02-09

Eddy Cheung

Игри со фантазма, лоцирана во Стокхолм, ја редизајнираше и повторно ја објави својата блокбастер игра за 2019 година Medallion Megaways, давајќи ѝ свеж изглед и неколку интересни нови додадени функции. Редизајнираната игра сега е достапна за операторите преку програмата за партнерство Silver Bullet на Relax Gaming.

Ажурирањата за игрите на Фантазма за 2019 година го погодија Медалјон Мегавејс

Видео слотот со 6 ролни и 6 реда го вклучува гејмерскиот мотор на Big Time Gaming (BTG) Megaways и функцијата за лавина за да им обезбеди на играчите до 46.656 начини за победа. 

Играта има нестабилност поголема од просечната и RTP од 96,13 проценти, со минимален облог од 0,20 евра и максимален влог од 50 евра. Максималната исплата е 20.000 пати поголема од оригиналната инвестиција.

Празнините вртења, дивините кои се прошируваат и дополнителните вртења

Други возбудливи функции, како што се Void Respin и Expanding Wild, може да се активираат во секој момент во текот на стандардната игра. Последново е претставено со симболот Stone, кој се проширува за целосно да ги покрие ролните и дава мултипликатор од 2x, 3x, 4x, 5x или 6x кога ќе падне. 

Void Respin враќа 10 случајни симболи, по што секој знак е елиминиран и голем број на свежи симболи ги заменуваат, дозволувајќи им на играчите да победат неколку пати при едно вртење.

Играчите ќе сакаат да го отклучат бонусниот круг на дополнителни вртења на играта во комбинација со Void Respins и Expanding Wilds. Според соопштението за печатот, бонусите на Medallion Megaways се „бесплатни“, наменети да работат заедно во дополнителните игри.

Око што гледа се

Симболот „Око што гледа сѐ“ предвидува дваесет дополнителни вртења, кои се поврзани со прогресивниот мултипликатор. Функцијата Expanding Wilds го има истиот мултипликатор. Меѓутоа, за време на дополнителни вртења, мултипликаторот се зголемува со секоја лавина наместо само последователни лавини.

Поширока база на публика

Во неодамнешното соопштение за вести, комерцијалниот директор и основач на Fantasma Games, Фредрик Јохансон рече дека Medallion Megaways се покажал како еден од нивните најпопуларни наслови до сега. Ова е причината зошто тие одлучија да го „освежат и повторно да го лансираат со нов изглед и чувство, како и ревидирана игра, за да ги задржат играчите на работ од нивните места“

Комерцијалниот директор го изјави тоа со објавувањето на ажурираната верзија на омилениот играч онлајн казино игра насловот во соработка со студискиот партнер Relax Gaming, тие ќе можат „да го направат достапен за повеќе оператори и играчи од кога било досега“

Студиото со седиште во Стокхолм, основано во 2017 година, се приклучи на програмата за партнерство Silver Bullet во октомври 2019 година, давајќи му рационализиран пат до пазарот, како и пристап до обемната библиотека на Relax Gaming.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости