Новости

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Помина времето кога играчите на мобилните казино се мачеа да го добијат претпочитаниот начин на плаќање. Овие денови, играчите можат да се повлечат и депонираат по телефон преку кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарска жица, па дури и криптовалути. 

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година
2022-09-14

Најдобри методи за банкарство за мобилни казино преку телефон за 2022 година

Дали одлучивте да започнете да играте во мобилно казино Pay by Phone? Тоа е најдобрата одлука за игри што можете да ја донесете. Овој начин на плаќање нуди инстант трансакции, а корисниците можат да играат и да плаќаат подоцна. Едноставно кажано, депозитите ќе се појават на вашата месечна телефонска сметка. 

Жените кои се коцкаат во пораст во мобилните обложувања
2022-09-07

Жените кои се коцкаат во пораст во мобилните обложувања

Според истражувањето на UKGC од 2017 година, 44% од жените се коцкале на еден или друг начин во споредба со 53% од мажите. Исто така, Global Wireless Solutions откри дека инсталирале 4,6 милиони жени апликации за спортско обложување во САД во 2021 година. 

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година
2022-08-31

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година

Истражувањето вели дека светот е дом на 6,6 милијарди корисници на мобилни телефони од 2022 година. Верувале или не, ова е 2 милијарди повеќе од корисниците на компјутери. Значи, ако овие бројки се нешто од што треба да се зависат, онлајн казината ќе направат сè за да се приклучат на мобилниот пазар. 

Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното
2022-08-24

Слотови за NetEnt и Red Tiger за да одат во живо на Supabets казиното

Секој сериозен играч ќе се чувствува добро кога нивното омилено мобилно казино ќе објави освежувачки додатоци од врвни развивачи на игри. Па, тоа е она што ќе го искусат јужноафриканските мобилни казино играчи во Supabets. Во јули 2022 година, NetEnt и Red Tiger објавија дека играчите на Supabets сега ќе имаат слотови уживајте во возбудливи наслови од овие двајца програмери. Подолу е она што треба да знаете за договорот.

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте
2022-07-20

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте

Одземете ништо од нив; Megaways слотови се вистински договор овие денови. Овие слотови ги зголемуваат победничките начини на стотици илјади со неверојатни исплати. Но, некои играчи едноставно не наоѓаат слотови за Megaways вредни за возбуда. Па, зошто овие играчи се скептични за Megaways системите? Дали се оправдани во нивните стравови? Ќе дознаете!

Како да заработите пари во кое било казино за мобилни телефони
2022-07-13

Како да заработите пари во кое било казино за мобилни телефони

Прво и основно, нема ништо како лесни пари во коцкањето. Ако не планирате да победите, тогаш неуспехот е неизбежен. Имајќи го тоа кажано, коцкањето главно се однесува на среќа и забележување профитабилни можности. Вашата обложувачка кариера може да пропадне дури и пред да започне затоа што не знаете како да ги постигнете тие победи, без разлика колку се мали. Така, овој пост ве запознава со неколку совети како секогаш да останете чекор понапред со вашиот скапоцен субсидирам.

Предности на Android казина и iOS игри
2022-07-06

Предности на Android казина и iOS игри

Изборот на уред за играње казино игри може да биде измамливо лесно. Тоа е затоа што мобилните и десктоп игрите имаат различни предности и недостатоци. На пример, играње во iOS казина и Андроид казина ги изложува играчите на неспоредлива удобност и флексибилност. Но, од друга страна, поголемите десктоп екрани се едноставно неодоливи за повеќето страствени гејмери. Значи, овој напис се обидува да ја расчисти конфузијата за дуелот помеѓу мобилните и компјутерските игри.

Intouch Games се придружува на популарната програма Powered by Relax
2022-07-01

Intouch Games се придружува на популарната програма Powered by Relax

Играње на најдоброто Relax Gaming казина ги изложува мобилните играчи на казино на развивачите на игри на крем де ла крем. На 1 март 2022 година, Relax објави дека друг агрегатор на содржина на iGaming, Intouch Games, ќе се приклучи на неговата икона програма Powered by Relax. По овој потег, овој прогресивен развивач на игри со слотови сега ќе се интегрира во најдоброто мобилно казино Relax Gaming.

Популарни мобилни блек џек варијации за вистински пари
2022-06-29

Популарни мобилни блек џек варијации за вистински пари

Блек Џек е класична игра со карти која доаѓа во многу онлајн варијации. Денес, можете играјте блек џек на мобилен во преку 20 варијации распространети низ RNG и игри во живо. Но, не сите мобилен блек џек игрите вреди да се играат. Некои игри имаат подобри правила, исплати и општи карактеристики во играта. Значи, овој пост ги разгледува најдобрите блек џек игри со вистински пари за играње на паметни телефони или таблети.

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?
2022-06-22

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?

Според последните статистики на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, 43% од играчите на казино изберете мобилно коцкање наместо десктоп игра. Сега тоа е доволен доказ дека играчите ширум светот избираат да се коцкаат во движење користејќи ги своите мобилни телефони преку статични десктоп компјутери. 

Мобилното спортско обложување во Њујорк достигна 2 милијарди долари
2022-06-15

Мобилното спортско обложување во Њујорк достигна 2 милијарди долари

Њујорк моментално е четвртиот најнаселен регион во САД. Но, и покрај ова, на државата и требаше доста време да се легализира мобилни спортско обложување. Тоа заврши во јануари оваа година бидејќи спортското обложување сега е достапно на најдобрите мобилни казино сајтови и обложувалници во Империја Сити. Ова го прави Њујорк најголемиот американски пазар за обложување, дури и надминувајќи ја Невада. 

3 ефективни совети за покер кои се совршени за мобилни казино
2022-06-08

3 ефективни совети за покер кои се совршени за мобилни казино

Спомнете го зборот покер на кој било коцкар и тоа ќе го привлече неговото/нејзиното внимание. Покерот е една од најраспространетите казино игри во индустријата за коцкање. Се игра со векови поради возбудата што ја обезбедува. Различни варијанти на покер, како мобилен онлајн покер , држете ги, фалете се и кинески покер, постојат. Играњето покер не е толку тешко, но совладувањето на покер е уште еден подвиг. Почетниците без никакви вештини можат масовно да крварат во покер собите. Секоја покер игра, било да е онлајн или во копнени казина, бара однапред одредена стратегија. Еве неколку докажани совети за покер кои можат да ја трансформираат играта на играчот од просечна во професионална.

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони
2022-06-01

5 најефикасни прашања за избор на казино за мобилни телефони

Според Statista, корисници на паметни телефони ширум светот моментално изнесуваат 6,7 милијарди. Ова значи дека ентузијастите на казино имаат поголема веројатност да почнат да играат мобилни казино игри на паметни телефони наместо десктоп компјутери. Сепак, на новите играчи може претходно да им треба дополнително водство за тоа како да го изберат совршеното мобилно казино меѓу сите можни избори. Значи, денес, ако сè уште го учите вашиот занает во незгодната индустрија за коцкање. Потоа, еве уште неколку совети за избор на мобилно казино на кое можете да му верувате. Сега, ајде да се нурнеме веднаш! 

Како да најдете депозит од 1 фунта во мобилното казино ОК
2022-05-25

Како да најдете депозит од 1 фунта во мобилното казино ОК

Играњето во мобилно казино ОК е погодно и забавно. Освен што им заштедуваат на играчите време и пари што би ги потрошиле во копнено казино, овие мобилни казина имаат ниски минимални ограничувања за облози. Гејмерите можат да депонираат само £ 1 и да уживаат играјќи слотови за денар, блек џек, рулет и други мобилни казино игри. 

BTG Wild MegaWays слот Преглед
2022-04-10

BTG Wild MegaWays слот Преглед

Со оглед на многуте онлајн казина кои доаѓаат, тешко е да се игнорираат заблудите што доаѓаат со оваа индустрија. 

Prev1 / 25Next