Новости

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино
2023-03-14

Кои игри најмногу се играат во мобилните казино

Мобилните казина стануваат популарни на дневна основа бидејќи обезбедуваат врвна погодност за играчите. Се чини дека ова е доволно за играчите да уживаат во нивните омилени игри, но има многу различни други причини зошто луѓето сакаат мобилни казина. Со оглед на тоа што мобилните казина се толку популарни, тоа доведува до прашање за тоа кои игри најмногу се играат во мобилните казино.

Betsoft го дебитира слотот за проширување на стилот на ретро уметност
2023-03-10

Betsoft го дебитира слотот за проширување на стилот на ретро уметност

Betsoft, водечки снабдувач на онлајн слотови, го најави дебито на уште еден мобилен слот, Expansion. Оваа игра ги поканува астрономите од дворот и гледачите на ѕвездите на авантура полна со бесплатни вртења, наредени мистериозни симболи и множители на вонземјани. Искуството е уште повозбудливо со Directional Wilds.

Aristocrat Gaming ќе започне во САД на Caesars Casino & Sportsbook
2023-03-09

Aristocrat Gaming ќе започне во САД на Caesars Casino & Sportsbook

На 2 март 2023 година, Anaxi, огранок на Aristocrat, и Caesars Sportsbook & Casino, прогласија стратешки сојуз за да ги обезбеди онлајн казино игрите на Aristocrat со вистински пари на клиентите во онлајн казиното Цезар. Ова партнерство доаѓа само неколку дена откако компанијата објави нова соработка во Северна Америка со BetMGM.

Yggdrasil ја продолжува авантурата со замрзнато овошје со Winterberries 2
2023-03-08

Yggdrasil ја продолжува авантурата со замрзнато овошје со Winterberries 2

На 28 февруари 2023 година, Yggdrasil, водечки снабдувач на iGaming, го објави дебито на уште една рата на Winterberries со Winterberries 2. Овој слот со тема замрзнато овошје се игра на огромна табла 6x3 со до 20 фиксни линии за плаќање. Играта има возбудливи карактеристики, вклучувајќи бесплатни вртења, преспинови и неограничени множители.

Извршниот директор на UKGC негира дека барал претерана финансиска проценка
2023-03-07

Извршниот директор на UKGC негира дека барал претерана финансиска проценка

Неодамнешните извештаи тврдат дека Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC) бара од ентузијастите за коцкање да поминат низ повеќе финансиски проценки. Сепак, главниот извршен директор на регулаторот, Ендрју Родс, негираше дека UKGC е одговорен за тоа.

Како ефикасно да играте игри во казино за мобилни телефони
2023-03-07

Како ефикасно да играте игри во казино за мобилни телефони

Мобилните казина се несомнено најдобрите видови на казина достапни во оваа ера. Овие казина обезбедуваат најдобар тип на искуство бидејќи обезбедуваат крајна удобност и пристапност. За играчите, овие две карактеристики се доволни за уживање, но има многу повеќе. Иако обезбедуваат такви карактеристики, има и голем број на достапни игри, што предизвикува конфузија кај некои луѓе. Поради таа конфузија, тие не можат ефективно да играат игри.

Опуштете ги титулите за игри за да одите во живо на bet365
2023-03-06

Опуштете ги титулите за игри за да одите во живо на bet365

2023 година веќе ветува дека ќе биде успешна за Relax Gaming откако склучи повеќе договори со оператори и лансираше неколку слотови. Но, она што ќе стане една од најголемите успешни приказни за компанијата е нејзиниот најнов договор со bet365.

GreenTube's Book of Ra доби механичар за победи
2023-03-03

GreenTube's Book of Ra доби механичар за победи

На 27 септември 2023 година, GreenTube, австриски давател на содржини на казино преку Интернет, го објави објавувањето на Book of Ra Win Ways. Додавањето на механичарот Win Ways на овој иконски наслов ќе биде добра вест за играчите на онлајн слотови.

Проширувањето на Betsoft Gaming LatAm продолжува со договорот за Cbet
2023-03-02

Проширувањето на Betsoft Gaming LatAm продолжува со договорот за Cbet

Betsoft Gaming, водечки снабдувач на содржини за мобилни казино со повеќе награди, ја зајакна својата позиција на регулираните пазари во Латинска Америка преку нов договор со Cbet. Операторот нуди услуги за спортски книги и казино и е познат по тоа што нуди возбудливи и безбедни искуства со игри, особено во Бразил и Мексико.

Big Time Gaming го објави акциониот слот Race Megaways
2023-03-01

Big Time Gaming го објави акциониот слот Race Megaways

Big Time Gaming, изумителот на револуционерниот слот мотор Megaways, не е познат по објавувањето на нови слотови секоја недела. Но, кога компанијата ќе објави ново издание, тоа сигурно ќе биде голем хит во мобилните казина.

BetSoft Gaming Cements Betsson Однос со зделката StarCasino
2023-02-28

BetSoft Gaming Cements Betsson Однос со зделката StarCasino

Реномираниот снабдувач со содржина на онлајн казино, Betsoft Gaming, се обидува да ја подобри својата привлечност на брендот во Италија преку нов договор со StarCasinò. Мобилното казино е дел од експанзивната групација Бетсон.

Британската рачка за онлајн коцкање е намалена за 2% во третиот квартал
2023-02-27

Британската рачка за онлајн коцкање е намалена за 2% во третиот квартал

Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство неодамна ги објави финансиските податоци за британските коцкарски активности во четвртиот квартал од финансиската година 2022/23. Податоците покажаа благ пад од 2% на бруто приносот од коцкање преку Интернет (GGY), што претставува 1,2 милијарди фунти.

Relax Gaming го претстави Galaxsys како свој партнер „напојуван од“.
2023-02-24

Relax Gaming го претстави Galaxsys како свој партнер „напојуван од“.

Се чини дека секое студио за игри овие денови бара да биде дел од постојано проширувачката програма „Powered by“. На 24 јануари 2023 година, водечкиот добавувач на технологија за онлајн казино објави дека Galaxsys ќе биде најновиот член на оваа иновативна технологија.

Дивиот Чапо на Relax Gaming има уште едно драматично враќање
2023-02-23

Дивиот Чапо на Relax Gaming има уште едно драматично враќање

На 21 февруари 2023 година, Relax Gaming, водечки снабдувач на ексклузивна содржина iGaming, го објави вториот дел од Wild Chapo, што сигурно ќе биде прилично смело издание. Wild Chapo 2 ги поканува играчите во апликациите за казино во ризична мисија да му помогне на Wild Chapo да излезе од затвор.

Мобилните апликации за обложување во Масачусетс ќе започнат на 10 март
2023-02-22

Мобилните апликации за обложување во Масачусетс ќе започнат на 10 март

Откако Врховниот суд на САД ја забрани PASPA во 2018 година, легалното мобилно коцкање преку Интернет се зголеми. Последната држава што се приклучи на забавата е Масачусетс, при што Комисијата за игри на Масачусетс објави дека апликациите за обложување ќе бидат дозволени до 10 март 2023 година. Ова е според Том Милс, шеф на Одделот за комуникации на MGC, кој ажурираше PlayMA преку е-пошта.

Прагматичното Play лансира сосема нова слот-игра на тема пица: Пица! Пица? Пица!
2023-02-21

Прагматичното Play лансира сосема нова слот-игра на тема пица: Пица! Пица? Пица!

Ако се сеќавате на првиот пат кога влеговте во вистинско казино, ќе знаете дека една од првите казино игри што сте ги играле била слот игра. Не само што слотови се популарни кај почетниците, туку се популарни и кај луѓето кои играат игри на коцкање неколку години.

Prev1 / 27Next