Мобилно Казино Paysafe Card

Paysafe Card е едно од врвните решенија за плаќање прифатено од повеќето водечки казино брендови ширум светот. Припаѓа на Paysafe Group предводена од извршниот директор Удо Милер и други клучни луѓе. Онлајн припејд платежната картичка користи ваучер со 16 цифри за кој не се потребни лични податоци, банкарска сметка или кредитна картичка.

Како функционира Paysafe картичката
Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
Како функционира Paysafe картичката

Како функционира Paysafe картичката

Коцкарите треба да се логираат на нивната сметка на онлајн казино, а потоа да изберат „My Paysafecard“ како претпочитан начин за повлекување. За да ги повлечат добивките, тие треба да го внесат износот што треба да се повлече и нивната е-пошта сметка. Средствата пристигнуваат на сметката „My Paysafecard“ веднаш откако ќе бидат ослободени од сметката на казиното на играчот.

Како функционира Paysafe картичката