Мобилно Казино Методи за повлекување во 2023/2024

Колку што е важен начинот на депозит за вашето играње, толку е важен и начинот на повлекување.

Овие се обично помалку од методите за депонирање, но сепак е од најголема важност да се осигурате дека сте во можност да ги повлечете вашите добивки на начин што ви одговара.

Допрете го претпочитаниот метод за повлекување за да видите кои мобилни казина го поддржуваат.

NeoSurf

Neosurf е одлична алтернатива за оние кои бараат приватност и анонимност додека играат слотови или нечии казино игри во онлајн казино. Тоа не е како е-паричник или конвенционален тип на картичка. Неосурф користи и систем за ваучери кој се плаќа преку страницата. Сепак, може да се користи само еднаш.

Прикажи повеќе
InterAc

Интерак, канадска меѓубанкарска мрежа, е основана во 1984 година од страна на извршниот директор Марк О'Конел. Тој нуди поедноставно, но побрзо решение за плаќање што им овозможува на корисниците да го трошат своето време на други суштински работи. Interac се поврзува со финансиски институции и онлајн трговци, вклучително и бренд на казино игри за размена на финансиски трансакции.

Прикажи повеќе
Neteller

Neteller е основан во Канада во 1999 година. Овој е-паричник стана популарен на интернет поради неговата леснотија и практичност. Играчите на онлајн казино можат да испраќаат средства на е-паричникот на нивните клиенти на Нетлер. Овие пари може да се складираат или да се користат за депозити на други сметки.

Прикажи повеќе
Skrill

Skrill е добро познат и безбеден е-паричник за плаќање на сите видови трговци. Љубителите на казино можат да плаќаат до онлајн казина и други корисници на Skrill за неколку минути. Skrill има некои сериозни карактеристики за приватност и безбедност за да ги заштити своите клиенти.

Прикажи повеќе
Yandex Money

Yandex.Money е најголемиот снабдувач на електронски плаќања во Русија и стана добро познат во земјите од Русија/ЗНД. Продолжува да работи со партнери и да се шири во други земји. Онлајн казино играчите исто така имаат корист од флексибилноста што ја нуди Yandex.

Прикажи повеќе
Perfect Money

Perfect Money е многу популарен начин за плаќање преку Интернет во рок од неколку минути. Платформата е основана во 2007 година. Таа стана едноставен и доверлив начин за плаќање или испраќање средства во казина.

Прикажи повеќе
Payz

Payz е начин на плаќање што го користат онлајн казина и трговци низ целиот свет. Станува збор за британска компанија која им конкурира на други големи имиња како Нетлер. Играчите можат да избираат од различни виртуелни паричници на страницата и можат да направат повлекување од онлајн казино во нивните паричници.

Прикажи повеќе
Trustly

Trustly е модерен и безбеден начин на плаќање што е основан во Шведска во 2008 година. Често се користи во Европа и има развиено одлична репутација. Делува како посредник помеѓу банкарска сметка и онлајн казино или трговец.

Прикажи повеќе

Bank transfer

Совети како да уживате во повлекувањата во истиот ден во мобилните онлајн казина
2022-11-01

Совети како да уживате во повлекувањата во истиот ден во мобилните онлајн казина

Изборот на мобилна апликација за казино може да изгледа како јасен процес кој вклучува инсталирање апликација и играње веднаш. Тоа не е така, бидејќи има многу витални полиња што казиното мора да ги штиклира пред да го одобри. Една од работите што треба да биде на врвот на вашата листа за избор се повлекувањата во ист ден.

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно
2021-06-25

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно

Прашајте кој било искусен гејмер за искуството со коцкање во нивните најславни денови, и тоа е горчливо-слатка приказна. Иако коцкањето во личен амбиент е забавно, може да биде скапо и напорно, имајќи предвид дека коцкарите мора да патуваат до најблиското казино.

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето
2021-06-13

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето

Дали онлајн казиното може да го задржи плаќањето? Идеално, ова прашање ќе помине низ умот на секој играч откако ќе освои колосална сума. Тоа е затоа што речиси секој играч на онлајн казино знае приказна или две за гејмерите кои им биле одбиени парите по победничка сесија.