Најдобрите Мобилно Казино со Visa

Визата е еден од најприфатените начини на плаќање на глобално ниво. Се смета дека е сигурен и лесен начин за депонирање и повлекување пари.

Клиентите ширум светот ќе ги користат нивните Visa картички за да купуваат во нивните локални или онлајн продавници за неколку минути. Не е ни чудо што повеќето мобилни казина ја прифатија Visa како начин на плаќање за пристап до повеќето мобилни казино играчи.

Најдобрите Мобилно Казино со Visa

Добрата работа е што играчите веројатно ќе го најдат своето омилени мобилни казина прифаќање опции за плаќање со Visa. Бидејќи мобилните уреди стануваат популарни со текот на годините, повеќето онлајн играчи претпочитаат да ги користат своите уреди за да ги играат своите омилени игри. Играчите на мобилни казино уживаат во искуство со играње погодно за мобилни телефони.

Играчите можат да играат игри на нивните погодни места и време користејќи ги нивните паметни телефони, iPhone-и или таблети. Искуството за играње е слично на она на десктоп.

Играчите ќе уживаат играјќи различни игри во нивните омилени мобилни казина и ќе прават трансфери на пари во рекордно време користејќи ги нивните Visa картички. Некои од најдобрите мобилни казина кои дозволуваат начини на плаќање со Visa вклучуваат BoaBoa, Gunsbet, Casumo, Genesis, Mansion, Pin-Up Casino, Kassu, Pelaa и Spela Casino.

Section icon
Како да направите депозит со виза

Како да направите депозит со виза

Постапката за депонирање или повлекување пари со помош на Visa во мобилните игри не вклучува дополнителни чекори. Мобилните играчи можат да ги користат своите Visa кредитни картички, дебитни картички, при-пејд картички или виртуелни картички за да вршат трансфер на пари во нивните омилени казина.

Играчите можат да пристапат до нивните омилени места преку прелистувач на нивните уреди или да ги преземаат апликациите за казино во App Store или Google Play Store. Играчите треба да проверат за да откријат дали казината прифаќаат опции за плаќање со Visa.

Откако играчите ќе се пријават со мобилно казино, тие треба да бидат подготвени да го направат својот прв депозит користејќи ги нивните Visa картички. Играчите треба да ги следат овие три едноставни чекори кога депонираат пари во нивните омилени казина:

  • Посетете ја страницата на касиерот во мобилното казино и пронајдете ја опцијата за депозит Visa на списокот со други начини на депозит.
  • Внесете ги информациите за Visa картичката и износот што сакаат да го депонираат.
  • Поднесете го барањето и нивниот депозит ќе биде потврден за неколку минути.

Играчите треба да ги проверат своите сметки каде ќе се одразат депонираните пари. Играчите можат да ги поврзат своите Visa картички со нивните банкарски сметки за да го направат процесот на трансфер на пари безбеден и удобен.

Како да направите депозит со виза
Како да направите повлекување со виза

Како да направите повлекување со виза

Играчите на мобилни казино прво треба да проверат дали нивните места кои претпочитаат прифаќаат повлекувања со помош на Visa. Иако е полесно да се најдат мобилни казина кои прифаќаат готовински депозити со помош на Visa, некои од нив не го прават тоа.

Визата доаѓа со некои регулаторни процеси кога станува збор за повлекувања. Овие регулаторни процеси го ограничуваат мобилните казина да не прифаќаат повлекувања од виза.

Меѓутоа, ако играчите претпочитаат Visa како омилена опција за повлекување, ова се едноставните чекори што треба да се следат за успешно повлекување на визата.

  • Најавете се на нивните сметки и упатете се на страната на благајната каде што ќе изберат Visa како опција за повлекување.
  • Изберете ја сумата што сакаат да ја повлечат.
  • Потврдете го нивниот идентитет кога тоа го бара мобилното казино. во повеќето случаи, казината ќе побараат слика од лична карта, неодамнешни сметки за комунални услуги или кој било друг доказ за да се покаже дека сте сопственик на Visa картичка.
  • Откако сè ќе биде потврдено и одобрено, играчите на мобилните казино можат да ги добијат своите пари во просек од 3 до 5 дена.

Мобилните играчи треба да запомнат дека некои провајдери може да имаат дневни ограничувања за повлекување. Овие ограничувања за повлекување варираат во зависност од изборот на играчите.

Некои провајдери ќе дозволат дневни лимити за повлекување од 2500 УСД, додека други ќе дозволат ограничувања за повлекување од повеќе од 5000 УСД. Некои мобилни казина можат да ги обработат своите повлекувања во еден ден кога користат Visa картички, со што процесот ќе биде брз и сигурен.

Како да направите повлекување со виза