Најдобрите Мобилно Казино со Paysafe Card

Paysafecard е доверлив припејд начин на плаќање и е воспоставен од раните 2000-ти. Овој начин на плаќање користи ваучери и е-паричник погоден за онлајн продавници и казина.

Банкарството со Paysafecard има и низа други производи достапни во форма на картички и други технологии.

Компанијата постои многу години и претрпе неколку промени и на нејзините производи и на деловните модели во ова време. Има изградено бренд врз основа на неговата безбедност и практичност.

Дознајте повеќе за правење депозити и повлекувања подолу. Paysafecard започна во 2015 година и е дел од поголемиот бренд Paysafe. Компанијата се враќа до нејзиното создавање во 2000-тите. Седиштето на компанијата може да се најде во Виена, а други канцеларии се во различни делови на светот.

Најдобрите Мобилно Казино со Paysafe Card
Безбедни и сигурни плаќања

Безбедни и сигурни плаќања

Paysafecard првенствено користи припејд ваучери за онлајн купувања. Ова може да се заврши онлајн од е-паричник или физичка локација. Е-паричник бара од играчот да се регистрира и да креира корисничко име и лозинка за онлајн депозити.

Сепак, припејд ваучер земен од физичка локација бара малку информации или банкарски детали за депозит.

Ова е одлична опција за оние играчи кои сакаат поголема приватност. Компанијата е глобална и лесно е да се пристапи до страницата од неколку земји користејќи различни валути.

Безбедни и сигурни плаќања
Како да направите депозит со Paysafecard

Како да направите депозит со Paysafecard

Депонирање во онлајн казино трае само неколку минути. Бонусите за добредојде обично се дополнителен поттик за трансфер на пари од компанијата.

Понатаму, има многу безбедност како шифрирање. Компанијата е лиценцирана и внимава да го применува законот на својата платформа.

Играчите мора да се регистрираат во онлајн казино со креирање на корисничко име и лозинка. Казиното ќе побара други информации за да ја потврди сметката. Повеќе информации може да најдете на опцијата за казино и разговор во живо.

Откако ќе се регистрирате, тогаш можете да депонирате пари со избирање на Paysafecard од банкарската картичка на казино. Сајтот ќе го води корисникот до Paysafecard и може да се избере ваучер. Играчите можат да користат и е-паричник и оттаму да испратат ваучер.

Бонус обично се појавува по првиот депозит. Играта потоа може да започне онлајн со користење на демо или вистинска игра. Има минимален депозит од $10 и максимален депозит од $2000.

Како да направите депозит со Paysafecard
Како да направите повлекување со Paysafecard?

Како да направите повлекување со Paysafecard?

Процесот на повлекување е сличен на депозит. Играчите одат на банкарскиот дел на веб-локацијата и избираат Paysafecard. Корисниците внесуваат сума, а се внесува и е-пошта.

Тоа е истата е-пошта што се користи за да се регистрирате за Paysafecard. Ова може да потрае 24 часа или повеќе за да стигнат парите на сметка на Paysafecard. Минималниот износ за повлекување е помеѓу 10 и 20 долари, а максималниот за една трансакција е 2000 долари.

Како да направите повлекување со Paysafecard?
Модерна технологија за заштита на играчите

Модерна технологија за заштита на играчите

Играчите не треба да се грижат за безбедноста при повлекување пари. Системот на ваучери на секоја трансакција и дава пин што секој клиент го внесува за завршување на трансакцијата. Трансакцијата на клиентот е анонимна доколку тој пин се чува во тајност.

Играчите имаат избор за тоа колку информации ќе бидат дадени на други страни. Paysafecard има систем за верификација од 2 фактори за да се спречат лажни трансакции. Електронскиот паричник бара корисничко име и пин за безбедност, а пиновите за ваучери сè уште се користат од е-паричникот.

Модерна технологија за заштита на играчите
Одличен избор

Одличен избор

Paysafecard ја зголеми својата репутација со традиционални ваучери и онлајн систем. Овој систем работи добро за оние кои бараат брза и ефикасна анонимност. Многу валути и јазици се достапни на страницата, а ваучерите се лесни за купување и користење.

Уживајте во забава во онлајн казино со овој начин на плаќање и бидете уверени дека на методот му се верува. Помош е при рака за користење на Paysafecard во многу онлајн казина.

Одличен избор

Најнови вести

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година
2023-06-07

Регистрирајте се и побарајте ги овие 3 бонуси за добредојде на Paysafecard во јуни 2023 година

Paysafecard е популарен припејд метод за онлајн банкарство базиран на ваучери. Со овој метод, ќе ја финансирате вашата мобилна казино сметка со внесување на 16-цифрен код на страницата за наплата. И во повеќето случаи, регулираните мобилни казино апликации ќе ве наградат со бонус за депозит. Значи, ако сте барале Paysafecard бонус за добредојде за мобилни казино, изберете една од трите опции наведени во овој пост.