Најдобрите Мобилно Казино со Neteller

Сопственост и управуван од Paysafe Group, Neteller е истакнат систем за онлајн плаќање основан во 1999 година. Некои поединци го мешаат со банка, но тоа не е. Не им позајмува средства на корисниците. Наместо тоа, го олеснува нивното движење.

Имено, Neteller постои повеќе од две децении. Ова му овозможи да ја заработи довербата на милиони корисници на глобално ниво. Тука спаѓаат љубителите на онлајн коцкањето кои истражуваат различни платформи за да играат игри во казино.

Најдобрите Мобилно Казино со Neteller

И покрај огромната популарност на Нетлер, тој не е достапен во некои јурисдикции. Примери за овие ограничени земји се Хонг Конг, Израел, Авганистан, Ангола, Бенин, Чад, Куба, Хаити, Либерија и Северна Кореја.

Section icon
Кои се предностите на Neteller?

Кои се предностите на Neteller?

Поединци во регионите опслужени од Neteller уживаат различни бенефиции како што се:

Употребливост

Neteller е лесен за користење систем кој работи како онлајн сметка на традиционална банка. Корисниците можат удобно да ги видат нивните тековни банкарски салда, провизии, трансфери и историја на трансакции.

Повеќејазична платформа

Бидејќи Neteller опфаќа корисници од многу земји, тој е достапен на петнаесет јазици. Некои од нив се англиски, француски, италијански, шпански, германски и полски.

Поддршка

Сопствениците на сметки на Neteller можат да контактираат со своите обучени и искусни агенти за услуги на клиентите на +44 20 3308 9525. Има и можност за разговор во живо, но тоа е само за неговите ВИП клиенти - карактеристика што повеќето корисници ја сметаат за незгодна.

Кои се предностите на Neteller?
Како да направите депозит со Neteller

Како да направите депозит со Neteller

Да претпоставиме дека обложувач сака да депонира кај Нетлер, што треба да направат? Еве ја постапката што треба да се следи:

Креирање на Neteller сметка

Коцкарите не можат да депонираат средства во Neteller ако не се регистрирале на оваа безбедна платформа. За среќа, отворањето на сметка на Neteller е едноставно и бесплатно. Треба да ја посетите официјалната веб-страница на овој систем и да кликнете на иконата „Приклучи се бесплатно“. Тие мора да имаат лична карта за да го потврдат идентитетот.

Трансфер на пари на Neteller сметка

Ова е второто нешто што обложувачите треба да го направат кога ги финансираат своите сметки за коцкање со ова мобилен казино начин на депозит. Еве неколку популарни начини кои можете да ги користите за депонирање готовина на нивната сметка на Нетлер:

 • Скрил
 • ВИЗА
 • Криптовалута (Биткоин)
 • MasterCard
 • Онлајн банкарски трансфер (UPI)

Во овој момент, Нетлер на обложувачите им наплаќа надоместок за трансакција, без разлика на методот што ќе го изберат. Тие треба да ја посетат страницата за такси за трансакции на оваа платформа за да ја знаат точната сума што треба да ја платат.

Депонирање средства на сметката за мобилни казино

Ова е последниот чекор што треба да го следите кога депонирате готовина на мобилна сметка на казино кај Neteller. Играчите треба:

 • Најавете се на нивните мобилни казино сметки
 • Посетете ја страницата за депозит
 • Вклучете го износот што сакаат да го депонираат
 • Изберете Neteller како начин на депозит
 • Најавете се на нивните Neteller сметки
 • Кликнете на копчето „Депозит“
Како да направите депозит со Neteller
Како да направите повлекување со Neteller

Како да направите повлекување со Neteller

Повлекувањето со Neteller не е предизвик и трае само неколку минути. Коцкарите треба:

 • Пријавете се на нивните мобилни казино сметки
 • Посетете ја страницата за повлекување
 • Изберете Neteller
 • Наведете ја сумата што сакаат да ја повлечат
 • Кликнете на иконата „Повлечете“ за да ја финализирате трансакцијата

Neteller може да се пофали со моментални времиња на обработка. Затоа, обложувачите можат да ги проверат салдото на нивните сметки веднаш штом ќе биде одобрено повлекувањето.

Бројот на повлекувања кои коцкарите можат да ги прават секојдневно зависи од одредено мобилно казино. Повеќето од овие платформи имаат поставено ограничување за повлекување од 1.000 долари.

Како да направите повлекување со Neteller
Дали е безбедно да се повлечеш со Нетлер?

Дали е безбедно да се повлечеш со Нетлер?

Да. Играчите немаат за што да се грижат кога подигаат готовина во мобилните казина со Neteller. Тој е познат по својата безбедност, што ја обезбедува преку користење на висококвалитетни безбедносни карактеристики и алатки против измама.

Еден од нив е автентикација со двоен фактор што бара од корисниците да го потврдат својот идентитет пред да пристапат до нивните сметки.

Нетлер, исто така, ги охрабрува обложувачите да преземат за себе за да ја подобрат својата безбедност. Тие можат да го направат тоа со:

 • Чување на деталите за нивната сметка во тајност
 • Поставување комплицирани, уникатни лозинки
 • Одјавување од нивните Neteller сметки кога не ги користат
 • Користење на антивирусен софтвер или заштитен ѕид за заштита на нивните мобилни уреди
 • Избегнување споделување на нивните мобилни уреди со своите пријатели
 • Ги надградуваат своите прелистувачи за да уживаат во безбедносните ажурирања
Дали е безбедно да се повлечеш со Нетлер?
За Нетлер

За Нетлер

Нетлер постои од 1999 година кога е основана во Канада пред да се пресели на Островот во 2004 година. Една од причините за успехот на Нетлер во индустријата за коцкање е фактот што компанијата почна да обработува онлајн плаќања за коцкање уште во 2000 година.

Во тоа време, беше објавено дека Neteller обработува 85% од глобалните плаќања на трговците за коцкање. Над 95% од остварениот приход беше од играчите на САД. Но, за жал, компанијата излезе од американскиот пазар во јуни 2019 година. И покрај несреќата, подружницата Paysafe Group сè уште може да се потпре на над 23 милиони корисници ширум светот.

За Нетлер
Почеток

Почеток

За играчите кои сакаат да користат Neteller, првото нешто што треба да направите е да се регистрирате за сметка, која е бесплатна. Следно, вчитајте го вашиот Neteller користејќи Брз банкарски трансфер, Maestro, Visa, MasterCard, PaySafeCard, меѓу другите. Некои провајдери нудат бесплатни трансфери, додека други наплаќаат мала провизија. Времето на пресврт исто така варира.

Neteller нуди два главни производи - Neteller Card (Net+ Prepaid MasterCard®) и Neteller Virtual Card (Net+ Virtual Prepaid MasterCard). Првата им нуди на играчите пристап до нивните средства преку при-пејд MasterCard наречена Net+, додека втората е виртуелна картичка за онлајн трансакции. Играчите можат да ја купат картичката без нужно да имаат сметка на Neteller.

Почеток
Предности и недостатоци на Neteller

Предности и недостатоци на Neteller

Neteller има неколку предности покрај врвната безбедност и брзите трансфери. Прво, бесплатно е да се отвори и водите сметка на Neteller. Исто така, постојат огромни методи за депонирање на Neteller. Британската компанија има и доверлив тим за поддршка на клиентите достапен на разговор во живо, телефон и е-пошта.

Негативно, ги ограничува корисниците од САД и неколку други земји. Исто така, трошоците се доста високи за повеќето партнерски провајдери, иако има некои како Брз банкарски трансфер, кој нуди бесплатни трансфери на средства. Но, добрата работа е што кога корисниците се искачуваат нагоре, стапките се намалуваат.

Предности и недостатоци на Neteller

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Помина времето кога играчите на мобилните казино се мачеа да го добијат претпочитаниот начин на плаќање. Овие денови, играчите можат да се повлечат и депонираат по телефон преку кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарска жица, па дури и криптовалути.