Водич за почетници за играње во казино Dogecoin

Dogecoin

2021-08-31

Eddy Cheung

Кога барате совршено казино за криптовалути за да започнете, повеќето играчи не го гледаат минатото Биткоин (BTC). Но, тоа е сосема во ред, имајќи предвид дека БТК е најскапоцената дигитална монета во светот и е достапна на речиси секое мобилно казино.

Водич за почетници за играње во казино Dogecoin

Но, можеби немате 35.000 долари (тековно проценување) за да купите еден БТК. Во тој случај, ќе мора да барате поевтина, но сепак ефикасна алтернатива како Dogecoin. Значи, ако имате DOGE колекција и сакате да ги вртите најжешките ролни наоколу, подолу е почетниот водич.

Што е Dogecoin?

Dogecoin е популарна криптовалута измислена од Џексон Палмер и Били Маркус. Оригиналната идеја беше да се создаде дигитална монета што ќе му се спротивстави на Биткоин во секоја смисла. Но, иако ова беше постигнато до одреден степен, DOGE се разликува од БТК на некој начин.

Прво, можете да ископате неограничен број DOGE монети. Второ, DOGE, како Litecoin, користи технологија Scrypt ASIC која нуди побрзи брзини на рударство и трансакции. А потоа, тука е факторот цена.

Како да депонирате во казино Dogecoin

По пронаоѓањето најдоброто мобилно казино што прифаќа исплати на DOGE, време е да сфатите како да го направите вашиот прв депозит. Но, не грижете се затоа што процесот е едноставен како 1-2-3. Еве ги чекорите:

Ако веќе немате Dogecoin, депонирајте малку пари на фиат размена и купете ги вашите дигитални монети. Некои фиат размени каде што можете да купите DOGE вклучуваат Bithumb, KuCoin, Binance US. Следно, добијте ја адресата на паричникот на казиното Dogecoin во кое сакате да играте. За да го направите тоа, скролувајте до делот за плаќање и потоа изберете Dogecoin за да ја генерирате адресата.

Сега имате две опции; копирајте-залепете ја адресата на паричникот или скенирајте го дадениот QR-код. Во секој случај, веднаш ќе ги видите средствата депонирани во вашето мобилно казино. Сепак, некои трансакции може да потраат до 10 минути.

Игри за играње со Dogecoin

Една од највозбудливите работи за играње во казино Dogecoin е огромниот број на достапни игри. Во казино DOGE, ќе ги играте најдобрите мобилни игри кои се напојувани од некои добро почитувани имиња во индустријата за iGaming.

Ако сте љубител на слот, ќе уживате во повеќе од 3000 наслови на игри обезбедени од Microgaming, Betsoft, Pragmatic Play, Yggdrasil, NetEnt и многу повеќе. Се разбира, љубителите на игри на маса можат да уживаат и во повеќе варијанти на дилер во живо и RNG, вклучувајќи рулет, бакара, блек џек и видео покер. Генерално, нема недостиг од игра во казината Dogecoin.

Карактеристики на добро казино Dogecoin

Како што можеби веќе знаете, коцкањето со криптовалути е сè уште нова идеја. Затоа, најважно е да се биде дополнително внимателен при изборот на казино за криптовалути. На овој начин, ќе бидете безбедни од потенцијални онлајн измами.

Имајќи го предвид тоа, доверливото казино DOGE треба да поседува лиценца од Обединетото Кралство, Шведска, Курасао и канадските комисии. Со едноставни зборови, погледнете дали казиното Dogecoin е лиценцирано и регулирано од легитимно чувар или влада за да се избегне какво било џамбо подоцна.

Но, тоа не е сè; доброто казино за криптовалути мора да биде напојувано од почитувани имиња во индустријата. Погрижете се библиотеката на игри да содржи игри од некои од развивачите на софтвер споменати погоре. На овој начин, вие сте малку сигурни за фер и забавен терен за играње.

Друга работа, не играјте во казино DOGE без транспарентна и сигурна поддршка. Осигурете се дека тимот за поддршка е достапен преку е-пошта, телефон или разговор во живо. И ако тие се достапни на социјалните мрежи, толку подобро за вас.

Заклучок

Dogecoin е несомнено сигурна алтернатива на Bitcoin кога играте во онлајн казино. Оваа дигитална монета нуди слични безбедносни механизми како БТК, а ниската вреднување ја прави уште подобра за онлајн обложувачите со буџет. Додадете ја непредвидливата нестабилност на БТК и коцкањето DOGE е патот напред.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести