Предности и недостатоци на коцкањето со Биткоин

Bitcoin

2021-11-25

Ethan Tremblay

Една од причините зошто многу коцкари претпочитаат да играат онлајн е огромниот број на банкарски опции. Денес обложувачите можат депонирајте и повлекувајте средства во најдобрите мобилни казина користејќи криптовалути како Биткоин (БТК). Значи, ако сте еден од оние кои сакаат да се приклучат на светот на коцкањето БТК, прво прочитајте ја оваа статија.

Предности и недостатоци на коцкањето со Биткоин

Започнуваме во мобилно казино БТК

Пред да размислите за создавање крипто-паричник, најважно е внимателно да изберете казино за мобилни телефони. Тоа е затоа што некои казина не поддржуваат коцкање со криптовалути, особено биткоин. Но, сè уште е можно да се најде крипто казино кое директно продава дигитални монети на гејмерите.

Откако ќе пронајдете апликација за коцкање, продолжете да избирате криптопаричник за да ги зачувате вашите монети. Размислете за тоа на овој начин; крипто-паричникот е многу сличен на традиционалната сметка на е-паричник каде што заштедувате и вршите трансакции со фиат валути. За среќа, не би требало да имате проблем да пронајдете безбеден паричник за криптовалути.

Предности на коцкањето со биткоин

Има 1001 причина да играте мобилни казино игри со БТК. Сепак, подолу се главните:

  • Децентрализација: Владите и финансиските власти имаат нула контрола врз трансакциите со биткоин. Со поедноставни зборови, никој не може да ги замрзне или заплени вашите дигитални монети без оглед на вашата јурисдикција за обложување. Вие имате целосна контрола врз трансакциите со биткоин.

  • Безбедност и сигурност: Исто како што вашите BTC монети не можат да бидат конфискувани, истото важи и за вашите информации за плаќање. Трансакциите со БТК не треба да се доставуваат лични информации пред да се завршат, заштитувајќи ги корисниците од кражба на идентитет.

  • Брзи трансакции: Трансакциите со БТК се брзи, без разлика дали во локално или меѓународно мобилно казино. Депозитите обично се моментални, а повлекувањата се помалку од 15 минути за обработка. Причина? Трансакциите со криптовалути се ослободени од трговци како банки и други финансиски институции кои губат време.

  • Ниски провизии за трансакции: Бидејќи на трансакциите со БТК не им требаат посредници, никој нема да бара од вас да платите ништо. Ако ги погледнете трошоците за трансакции на повеќето мобилни казина, ќе сфатите дека криптовалутите се најниски бидејќи има нула даноци.

  • Големи бонуси: Казиното нуди бонуси за привлекување и одржување на играчите среќни. Додека ќе добивате награди во традиционалните казина, БТК казината нудат уште подобри награди. Во споредба со американски долари, БТК има моментална вредност од 47.850,10 американски долари. Сега ова значи дека бонусите се исто така поголеми и подобри.

Недостатоци на коцкањето со биткоин

Монетата мора да има две страни, исто како и биткоинот. Еве неколку прашања за кои треба да знаете пред да се коцкате со БТК:

Нестабилност на БТК: Циркулирачките биткоини се ограничени на број. Како резултат на тоа, оваа дигитална монета има голема побарувачка, што доведува до флуктуирачки цени. На пример, во април оваа година, БТК достигна врв од 64.000 долари само за да се спушти на 30.000 долари во мај. Претходно во 2017 година, БТК беше ценет уште пониско на 20.000 долари. Затоа, не е мудра идеја да се инвестираат значителни суми во БТК или која било друга дигитална монета.

Не е широко прифатено: Искрено, ќе ви треба малку труд за да најдете продавница, а камоли казино што прифаќа трансакции со БТК. Многу од нив сè уште се скептични за овој нерегулиран начин на плаќање. Но, како што стои, работите се менуваат прилично брзо.

Нема промени на трансакции: Трансакциите со биткоин се неповратни, за разлика од фиат парите. Ова значи дека играчите треба да бидат дополнително внимателни кога го користат овој банкарски метод. Уште полошо, нема поддршка за контакт во случај на грешки во трансакцијата. Но, сепак, вашиот провајдер на крипто паричник може да биде од огромна помош.

Заклучок

Придобивките од коцкањето БТК очигледно ги надминуваат лошите страни. Но, само затоа што трансакциите со БТК се брзи и безбедни не значи дека треба да ги превидите безбедносните проверки на казиното. Биткоин казиното мора да биде регулирано пред да му верувате со вашите пари и информации. Казината на БТК наведени овде се безбедни, сигурни и лиценцирани.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести