Најдобрите 5 апликации за казино за мобилни телефони на Bitcoin 2020 година

Bitcoin

2020-11-09

Биткоин е несомнено најпопуларната дигитална валута денес. Брзо е, безбедно и нерегулирано, за разлика од типичното казино начини за плаќање. Сепак, најдете го најдобриот Биткоин казино за мобилни телефони апликацијата може да биде неочекуван предизвик. Мора да ги погледнете карактеристиките како што се бонуси, игри, услови за бонус, безбедност и многу повеќе. За среќа, јас веќе ја завршив работата за вас да ја подготвите оваа листа со најдобрите мобилни апликации за коцкање Bitcoin од 2020 година.

Најдобрите 5 апликации за казино за мобилни телефони на Bitcoin 2020 година

1XBET

1XBET е едно од најпопуларните казина за мобилни телефони на Bitcoin во моментов. Освен што прифаќа играчи од сите делови на светот, казиното 1XBET нуди и убава колекција на слотови, игри на маса, покер, па дури и игри со дилери во живо. Кога станува збор за плаќања со криптовалути, играчите можат да користат Bitcoin, Litecoin и Dogecoin за да вршат депозити и повлекувања.

Во меѓувреме, казиното води бонус шема применлива за сите начини на плаќање, вклучувајќи го и Биткоин. На пример, новите играчи можат да добијат до 100 евра во бесплатни облози откако ќе го завршат својот прв депозит од 100 евра или повеќе. Но, како паметен обложувач, прво прочитајте ги одредбите и условите за бонусот.

22 Облог

22 Облог е релативно млад букмејкер кој нуди и казино и услуги за спортски книги. На 22Bet казиното, обложувачите ќе добијат изобилство од игри подредени според нивните соодветни жанрови. Ќе добиете и просторија за казино во живо која работи неверојатно добро и на iOS и на Android уредите.

Кога станува збор за методите за депозит и повлекување, казиното нема недостиг од снабдување. Обложувачите можат да користат кредитни и дебитни картички или опции за е-паричник како Payoneer, Ecopayz, Jetton Wallet и многу повеќе. Како што се очекуваше, можете да користите и безбедни и сигурни опции за криптовалути како Биткоин и Лајткоин. Генерално, 22Bet е совршена сеопфатна локација за коцкање.

1X слотови

Пред сè друго, коцкањето треба да биде забавно. Па, токму тоа е 1X слотови понуди . Современиот интерфејс е убав, лесен за навигација и безбеден. Овде, новите играчи ќе добијат неодолив бонус за добредојде од 150 бесплатни вртења плус уште 1.500 евра бонус пари. Сè што треба да направите е да креирате сметка и да депонирате најмалку 10 евра за да го побарате бонусот.

Сепак, бројот на банкарски методи е што го одделува ова казино за мобилни телефони од останатите. Играчите можат да вршат плаќања преку банкарски картички, е-паричници и мобилна наплата како LigdiCash. Што се однесува до криптовалутите, можете да користите Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Verge и многу повеќе. Всушност, тоа е единственото мобилно казино на оваа листа што нуди повеќе од десет опции за плаќање со криптовалути.

Казино Бао

Казино Бао е уште една убава мобилна апликација за казино која нуди колекција на слотови за да одговара. Играчите можат да уживаат во наслови на слот како Книга на мртвите, Соларен храм, Кралица на мачки, Зора на Египет и многу повеќе. Изненадувачки, можете дури и да ги филтрирате игрите според програмерите. Развивачите на игри вклучуваат Evolution Gaming, Playtech, Pragmatic Play, Play'n GO и многу повеќе.

Во меѓувреме, казиното Бао прифаќа банкарски картички и опции за е-паричник, како на пр СкрилНетлер, Ecopayz и други. Фановите на криптовалути можат да користат и Litecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum и Dogecoin. И не заборавајте да го побарате вашиот бонус за добредојде од 1BTC или 300 евра.

Цик-цак 777

И на крај, можете да се регистрирате на ZigZag 777 казиното ако сакате да вршите плаќања со Bitcoin во секое време и каде било. Прво, ова казино со модерен стил нуди одличен систем за разговор во живо 24/7, каде играчите можат да добијат брзи одговори на нивните грижи. Второ, обезбедува огромна колекција на слотови, рулети и други секојдневни игри.

За депонирање и повлекување пари, обложувачите можат да користат Bitcoin, Skrill, MasterCard, Visa, Paysafecard и многу повеќе. Плус, има повеќе бонуси и промоции за грабнување. На пример, сосема новите играчи ќе уживаат 100% до 500 евра бонус на нивниот прв депозит.

Завршни мисли

Ова се најдобрите апликации за коцкање за мобилни Bitcoin во 2020 година. Како што можете да видите, тие ги нудат сите форми на начини на плаќање и варијанти на игри како слотови, блек џек, рулет и игри со коцки. И пред се се лиценцирани и регулирани.

Најнови вести

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet
2023-09-03

Relax Gaming го крунисува својот најнов џекпот милионер со мегаплати во Unibet

Вести