Иднината е тука со криптовалутите

Bitcoin

2020-11-13

Коцкање со криптовалути кај мобилни казина постои веќе неколку години. На почетокот, само обложувалниците со технолошки познавања користеа криптовалути кога се обложуваа на неколку онлајн казина. За среќа денес, прифаќаат неколку апликации за мобилни казино преку Интернет криптовалути .

Иднината е тука со криптовалутите

Но, дали знаете зошто треба да ги отфрлите типичните фиат валути во корист на крипто обложувањето? Овој информативен водич има неколку цврсти причини зошто треба да започнете да играте мобилни казина со биткоин или која било друга криптовалута.

Анонимни и безбедни плаќања

Многу коцкари мислат дека плаќањата со криптовалути се анонимни, што е вообичаена заблуда. Тоа е затоа што секоја трансакција со криптовалути мора да помине низ рударите и трајно да се втисне на блокчејн. И како што можеби веќе знаете, калењето со информации за блокчејн е практично невозможно.

Значи, како тоа му користи на играчот на казино? Па, криптовалутите се децентрализирани, што значи дека одредена јурисдикција или земја не ги регулира. Со други зборови, апликациите за мобилни казино преку Интернет за криптовалути нема да ве одведат низ бројните и напорни процеси за проверка на лична карта. Само пријавете се користејќи ја адресата на вашиот паричник и добијте пукање!

Супер-брзи трансакции

Како што реков на почетокот, плаќањата со криптовалути се независни, со што се елиминира потребата од процеси за верификација на корисниците. Затоа, крипто размената не е во согласност со мачните процедури и барања на банката. Ова, за возврат, ги прави вашите повлекувања и депозити прилично инстант.

Сепак, брзината на трансакциите значително зависи од типот на монетата што ја користите. Фактори како што се бројот на рудари и времето на рударство може да ја одредат брзината. Да се скрати приказната, ќе ви требаат околу 30 минути за да обработите крипто-средства. Сега кога ги надминува повеќекратните денови на чекање, ќе добиете со други форми на мобилни валути на казино.

Подобри шанси за коцкање

Ако казината не правеа профит, индустријата за коцкање до сега ќе беше мртва. Но, за разлика од тоа што мислат некои играчи на казино, онлајн казината не се вообичаени измамници. Наместо тоа, тие имаат вградена профитна маржа за секој облог што го прави играчот. Ова се нарекува Казино Предност или Куќа Еџ. Трикот овде е да се осигурате дека куќата секогаш победува на крајот од работниот ден.

Имајќи го тоа на ум, односот на „House Edge“ се движи од 1% до 15%, во зависност од мобилната казино игра. Вообичаено, казината на Bitcoin нудат најниска стапка на House Edge, која варира помеѓу 0,5% и 3%. Некои онлајн казина одат подалеку со обезбедување на 0% House Edge. Значи, знајте ја предноста на казиното за да одредите кои точно се вашите шанси за победа.

Крипто бонуси и игри

Општо земено, казината за криптовалути нудат дарежливи бонуси за пријавување во форма на бесплатни вртења, бонус пари, враќање на готовина, и повеќе. Исто така, за развивачите на игри е поедноставно да ги интегрираат насловите на игрите во крипто казина. Едноставно кажано, ќе добиете посеопфатен бонус и разновидност на игри во казино управувано од криптовалути.

Но, како и обично, треба да го посетите делот за промоција на мобилното казино пред да го побарате вашиот крипто бонус. Проверете ги условите за бонус, особено условот за обложување. И ако ви треба повеќе појаснување, веднаш контактирајте го тимот за поддршка.

Играј насекаде

Со мобилните крипто казина, можете да играте каде било, во секое време без ограничувања. Додека мобилните казина веќе ви го дозволуваат тоа, некои начини на плаќање не се достапни на одредени територии. За среќа, криптовалутите функционираат во повеќето земји, иако владите се обидуваат да го регулираат. Значи, банкарството на мобилно казино со крипто банкарство им овозможува на играчите да повлекуваат и депонираат средства по своја волја насекаде.

Завршни мисли

Општите придобивки од користењето криптовалути се она што ги прави одлични опции за онлајн обложување на мобилни казино. Процесот на трансакција е побрз, анонимен и побезбеден. Исто така, вредноста на монетите за криптовалути може да доведе до значителен профит. И да не ги спомнуваме банкарските доцнења што може да ве чинат толку неверојатен прогресивен џекпот.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести