Започнување со Bitcoin мобилни казина

Bitcoin

2020-11-15

Одамна поминаа деновите кога онлајн и мобилните казина прифаќаат само кредитни и дебитни картички плаќања. Денес, мобилните апликации за коцкање поддржуваат е-паричник и плаќања со криптовалути како Биткоин. Сепак, повеќето онлајн играчи допрва треба да разберат како навистина функционира Bitcoin и неговите придобивки. Значи, ако барате да се приклучите на играње Bitcoin мобилни казино, еве целосен преглед на што треба да знаете пред да се регистрирате.

Започнување со Bitcoin мобилни казина

Што е Биткоин и како работи?

Биткоин (BTC) е дигитална валута или виртуелна валута која е онлајн верзија на готовина. Корисниците на биткоин можат да купуваат производи и услуги, иако некои земји и продавници допрва треба да го прифатат како начин на плаќање.

За разлика од типичните фиат валути како фунти и долари, Биткоинот не е регулиран од централната банка на која било дадена земја. Функционира во мрежа од компјутери кои го одредуваат неговото производство и вредност. Кога правите трансакција со Биткоин, ќе користите уникатна адреса за да овозможите слободно и праведно работење. Ова е, всушност, најголемата придобивка од користењето плаќања со криптовалути како Биткоин.

Зошто да користите плаќања со биткоин?

Најголемата предност на користењето на Биткоин на мобилните казина е затоа што ниту една банка или влада не го регулира тоа. Накратко, вашите средства не можат да бидат задржани од ниту една банка или орган. Затоа, средствата на БТК секогаш ќе бидат подготвени за употреба во мобилните казина Биткоин. Ова може да биде многу важно, особено за играчите кои живеат во ограничени области за коцкање.

Друга предност на користењето БТК кога играте на мобилни казина е тоа што ќе уживате во поголема слобода и анонимност за пренос на средства. Општо земено, повеќето БТК мобилни казина нема да ве подложат на тие мачни процеси за проверка на лична карта. На овој начин, ќе имате поголема контрола врз вашите лични податоци.

И на крај и веројатно, уште поважно, БТК им овозможува на играчите да уживаат во брзи и беспрекорни трансакции. Од витално значење е да се запамети дека можете да ги повлечете плаќањата на Bitcoin во типични валути. Ова овозможува побрза трансакција отколку кога користите други облици на плаќање како банкарски трансфер, кредитни картички и е-паричници. Плус, повеќето казина само за крипто обработуваат плаќања за помалку од половина час.

Кои игри може да се играат со БТК?

Биткоинот им овозможува на играчите пристап до неколку мобилни казино игри развиени од познати и претстојни развивачи на софтвер во сцената на iGaming. Може да играте широк спектар на слотови, вклучувајќи 3D слотови, видео слотови, прогресивни џекпот и повеќе.

Дополнително, играчите можат да пристапат до класични сорти како што се Биткоин бакара, рулет и блек џек. Уште повеќе, љубителите на кено, покер и гребење, исто така, имаат во што да уживаат. Генерално, казината на Биткоин ги нудат практично сите видови игри што можете да ги играте на кое било казино.

Какви бонуси можете да добиете на мобилните биткоин казина?

Освен што нудат одлична колекција на игри, апликациите за мобилни коцкање Bitcoin, исто така, обезбедуваат возбудливи зделки за бонуси на Bitcoin. Новите играчи можат да земат бесплатни вртења, бонуси без депозит и многу повеќе. Подолу е целосно укинување на бонусите за БТК казино:

 • Бонус за добредојде

 • Бесплатни вртења

 • Бонус без депозит

 • Бонус за враќање на готовина

 • Биткоин славина

 • ВИП програма

 • Програми за упатување пријател

  Дали се безбедни мобилните казина Биткоин?

  Апсолутно! Биткоин мобилните казина се едни од најбезбедните што можете да ги најдете. Исто како и другите казина, казина Биткоин работат под реномирани тела како UKGC и MGA. Исто така, овие казина користат SSL шифрирање за да обезбедат 100% заштита на личните податоци. И за разлика од фиат валутите, кои се регулирани од централните банки, БТК работи на мрежна платформа peer-to-peer. Ова го прави предизвик да се идентификува или одземе изворот.

  Завршен совет

  Пред да се приклучите на возбудливиот свет на Bitcoin казина, од витално значење е да разберете како функционира. Исто така, ќе уживате во многу придобивки ако се одлучите за биткоин казино. Покрај горенаведените, ќе ја добиете најважната флексибилност за плаќање. Значи, дали сте подготвени да се придружите? Само купете неколку БТК и добијте пукање!

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести