Врвни методи за депонирање на онлајн казино во 2022 година

Начини на депонирање

2022-04-02

Ethan Tremblay

Банкарските методи имаат тенденција да се занемаруваат кога станува збор за мобилни казино коцкање. Сепак, тие се клучна компонента на игрите. Сигурен и безбеден начин на плаќање гарантира дека играчите имаат најдобро искуство со коцкање, а спротивното е точно. 

Врвни методи за депонирање на онлајн казино во 2022 година

Со оглед на важноста на банкарството во казино, од клучно значење е гејмерите да изберат мобилни казина со начини на плаќање на кои можат да им веруваат. И додека има многу популарни нови банкарски методи, некои го издржаа тестот на времето. Еве неколку врвни начини на плаќање на мобилни казино во 2022 година.

Е-паричници

Мобилните казино-страници со електронски паричник се толку популарни денес. Тоа е затоа што е-паричниците се безбедни, прво, и лесно достапни во повеќето онлајн казина. Повеќето е-паричници може да се поврзат и со банкарските сметки на играчите, што овозможува пренос на пари помеѓу двете сметки.

PayPal е можеби најугледниот е-паричник во светот и го поддржуваат многу онлајн продавачи. И иако можеби е шокантно да се забележи дека PayPal не е најпопуларниот метод за правење депозити во онлајн казина, тоа нема никаква врска со несигурноста. 

Всушност, многу онлајн казина не го исполнуваат безбедносниот праг поставен од PayPal. Системот за плаќање е достапен само на добро познати, лиценцирани локации за казино.

Други врвни е-паричници што ја потресуваат индустријата на онлајн казино се Neteller и Skrill. Додека Neteller се фокусира првенствено на онлајн коцкањето, Skrill е добро познат и во и надвор од индустријата за онлајн коцкање.

Дебитни и кредитни картички

Иако се чини дека електронските паричници ги надминуваат картичките по популарност, таа сè уште е еден од најпопуларните начини на плаќање во онлајн казина. Се користат голем број кредитни и дебитни картички (од 2022 година), вклучувајќи ги Maestro, Mastercards, Visa и American Express.

Бидејќи коцкањето може да предизвика зависност, користењето кредитни картички е ризично. Ова е причината зошто некои регулаторни тела на iGaming ја забрануваат употребата на кредитни картички за депозити во казино, дозволувајќи им на играчите на казино со дебитни картички и други алтернативни методи. Сепак, многу онлајн казина сè уште прифаќаат кредитни картички.

Банкарски трансфери

Потоа, следуваат банкарски жични трансфери. За депонирање преку банкарски трансфер, играчите мора прво да ја поврзат својата банкарска сметка со нивните казино сметки. Овој метод, исто така, им овозможува на играчите да ги подигнат добивките директно од сметките на казиното во банката. 

Иако банкарските трансфери можеби не се толку први како е-паричниците, системот е супер безбеден. Но, постојат опции за инстант банкарски трансфер, вклучувајќи ги Giropay, iDEAL и Trustly.

Криптовалути

Криптовалутите се дигитални валути како што се Bitcoin, Dogecoin, Ripple, Litecoin и Ethereum. Тие се идеални за коцкари кои сакаат да ги чуваат своите трансакции преку Интернет доверливи. 

Cryptos користат блокчејн, технологија која ги разложува финансиските информации на мали делови (синџири) пред да ги испрати. Ова го прави невозможно хакерите или другите трети страни да го дешифрираат или да го поврзат со сопственикот. 

Како резултат на тоа, крипто игрите исто така добиваат популарност бидејќи играчите се чувствуваат исклучително удобно кога никој не знае што прават на интернет.

Несомнено е дека Биткоинот е најкористената криптовалута на планетата. Од 2009 година, трансакциите со Биткоин експлодираа, што доведе до појава на казина Биткоин. 

Седум години подоцна (во 2016 година), се роди Ethereum, вториот најпопуларен крипто. 

И додека Bitcoin сè уште го води светот на крипто, Ethereum станува популарен побрзо отколку што некој може да замисли бидејќи плаќањата со Ethereum се побрзи од плаќањата со Bitcoin. Тоа објаснува зошто казината на Ethereum стануваат се попопуларни денес.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести