Bitcoin

Повлекувањето на добивките од казино со Биткоин е прилично едноставно, безбедно и сигурно. Не вклучува лични податоци како што се броеви на банкарски сметки или кредитни картички, бидејќи користи паричник Биткоин. Користењето на паричникот за извршување на трансакции е побрзо бидејќи не е вклучен ниту еден среден човек. Повеќето трговци, вклучително и онлајн казина, користат Биткоин за брзо следење на плаќањата.

Едноставно одете во областа „Каса“, внесете го износот што треба да се повлече и изберете „Bitcoin“ како претпочитан метод за повлекување. Потоа, секогаш кога играчот сака да се повлече, тој би го внел бројот на својот приватен паричник во казиното и веднаш ги добивал средствата во паричникот Биткоин.

Најнови вести

Играјте со слот за мобилни телефони за биткоин
2020-11-17

Играјте со слот за мобилни телефони за биткоин

Биткоинот е несомнено најпопуларната дигитална валута денес. Затоа, не е изненадување што онлајн и мобилни казиноПрифатете ја оваа форма на пари. И со повеќе од милион мобилни слот игри расфрлани наоколу, мобилните казина чекаат само да изберете a Биткоин слот и пробајте ја вашата среќа. Но, пред да започнете да играте, треба да научите неколку тешки победнички стратегии. Продолжи да читаш!

Започнување со Bitcoin мобилни казина
2020-11-15

Започнување со Bitcoin мобилни казина

Одамна поминаа деновите кога онлајн и мобилните казина прифаќаат само кредитни и дебитни картички плаќања. Денес, мобилните апликации за коцкање поддржуваат е-паричник и плаќања со криптовалути како Биткоин. Сепак, повеќето онлајн играчи допрва треба да разберат како навистина функционира Bitcoin и неговите придобивки. Значи, ако барате да се приклучите на играње Bitcoin мобилни казино, еве целосен преглед на што треба да знаете пред да се регистрирате.