Методи за повлекување

Колку што е важен начинот на депозит за вашето играње, толку е важен и начинот на повлекување.

Овие се обично помалку од методите за депонирање, но сепак е од најголема важност да се осигурате дека сте во можност да ги повлечете вашите добивки на начин што ви одговара.

Допрете го претпочитаниот метод за повлекување за да видите кои мобилни казина го поддржуваат.

Bank transfer

Банкарскиот трансфер може да се користи во повеќето места во светот. Се бара од испраќачот да ја користи својата сметка за да испраќа пари до онлајн казино или други трговци. На лицето што испраќа му требаат банкарски податоци од примачот за да направи депозит. Истиот процес се случува на спротивен начин за повлекувања.

Прикажи повеќе..
Bitcoin

Повлекувањето на добивките од казино со Биткоин е прилично едноставно, безбедно и сигурно. Не вклучува лични податоци како што се броеви на банкарски сметки или кредитни картички, бидејќи користи паричник Биткоин. Користењето на паричникот за извршување на трансакции е побрзо бидејќи не е вклучен ниту еден среден човек. Повеќето трговци, вклучително и онлајн казина, користат Биткоин за брзо следење на плаќањата.

Прикажи повеќе..
EcoPayz

EcoPayz е начин на плаќање што го користат онлајн казина и трговци низ целиот свет. Станува збор за британска компанија која им конкурира на други големи имиња како Нетлер. Играчите можат да избираат од различни виртуелни паричници на страницата и можат да направат повлекување од онлајн казино во нивните паричници.

Прикажи повеќе..
InterAc

Интерак, канадска меѓубанкарска мрежа, е основана во 1984 година од страна на извршниот директор Марк О'Конел. Тој нуди поедноставно, но побрзо решение за плаќање што им овозможува на корисниците да го трошат своето време на други суштински работи. Interac се поврзува со финансиски институции и онлајн трговци, вклучително и бренд на казино игри за размена на финансиски трансакции.

Прикажи повеќе..
MasterCard

Секој што некогаш користел Mastercard знае дека нивната услуга е едноставна и достапна за повеќето фанови на онлајн казино. Играчите можат да играат во нивните омилени казина без да имаат на располагање пари. Тие можат да користат кредит за да направат депозит и потоа да го вратат. Дебитот е уште една популарна опција.

Прикажи повеќе..
NeoSurf

Neosurf е одлична алтернатива за оние кои бараат приватност и анонимност додека играат слотови или нечии казино игри во онлајн казино. Тоа не е како е-паричник или конвенционален тип на картичка. Неосурф користи и систем за ваучери кој се плаќа преку страницата. Сепак, може да се користи само еднаш.

Прикажи повеќе..
Neteller

Neteller е основан во Канада во 1999 година. Овој е-паричник стана популарен на интернет поради неговата леснотија и практичност. Играчите на онлајн казино можат да испраќаат средства на е-паричникот на нивните клиенти на Нетлер. Овие пари може да се складираат или да се користат за депозити на други сметки.

Прикажи повеќе..
PayPal

PayPal е еден од најпознатите начини за дигитално плаќање на интернет. Делува како посредник помеѓу конвенционалните начини на плаќање и онлајн казина. Играчите само ја поврзуваат својата банкарска сметка или кредитна картичка за да направат депозити или повлекувања од веб-локации за игри или други трговци.

Прикажи повеќе..

Payeer

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно
2021-06-25

Како да се одржи строго здравје на коцкањето и да се коцкате одговорно

Прашајте кој било искусен гејмер за искуството со коцкање во нивните најславни денови, и тоа е горчливо-слатка приказна. Иако коцкањето во личен амбиент е забавно, може да биде скапо и напорно, имајќи предвид дека коцкарите мора да патуваат до најблиското казино.

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето
2021-06-13

6 причини зошто онлајн казиното го задржува плаќањето

Дали онлајн казиното може да го задржи плаќањето? Идеално, ова прашање ќе помине низ умот на секој играч откако ќе освои колосална сума. Тоа е затоа што речиси секој играч на онлајн казино знае приказна или две за гејмерите кои им биле одбиени парите по победничка сесија.