Skrill

Skrill е доверлив бренд познат по својата безбедност и глобален досег. На корисникот му дава многу различни опции за плаќање, а страницата има дури и дел за конвертирање на добивките во криптовалути.

Компанијата започна со еСпорт и трансакции со коцкање, а сега се прошири и на онлајн купување. Тие исто така нудат бонуси и награди за лојалните клиенти. Skrill е основана во 2001 година и е со седиште во Велика Британија.

Skrill поддржува над 40 валути, а сметката може да се отвори за неколку минути. Безбедноста на страницата се сфаќа сериозно и се менува со времето што ја прави удобен начин на плаќање за играчите. Информациите исто така се чуваат приватни и безбедни.

Skrill, исто така, има автентикација со 2 фактори за да ги зачува информациите на играчите безбедни. Играчите можат брзо и ефикасно да прават депозити и повлекувања без безбедносни проблеми.

Skrill

Депонирањето на Skrill не може да се случи додека не се отвори сметка. Компанијата ќе бара име, земја, лозинка, адреса на е-пошта и телефонски број за верификација.

Тие исто така бараат банкарска сметка или картичка за да вршат трансакции. Мора да се направи депозит на сметка на Skrill за да се изврши трансфер во онлајн казино.

Прво, од витално значење е да се најде онлајн казино што користи Skrill како метод на депозит. До ова може да се пристапи од банкарската страница на страницата за казино. Играчот треба да има сметка на онлајн казино со корисничко име и лозинка.

Потоа е можно да се депонира во Skrill од банкарскиот дел на онлајн казино. Внесете го износот и следете го процесот на верификација. Првиот депозит обично резултира со 100% бонус за добредојде.

Последователните депозити може да резултираат и со повеќе бонуси. Ова зависи од онлајн казиното за кое станува збор. Депозитите обично се инстант, а важат лимитите за депозити. Разговарајте со онлајн казиното за повеќе информации.

Section icon
Како да направите повлекување со Skrill

Како да направите повлекување со Skrill

Повлекувањето трае подолго и може да потрае до 48 часа. Сепак, процесот е сличен на правење депозит. Процесот на повлекување може да трае од три до пет дена, а има минимални и максимални ограничувања.

Се применува и такса за некои повлекувања. Запомнете, постои процес на верификација од онлајн казино пред да ставите средства на сметка на Skrill. Онлајн казиното може да побара повеќе документи за идентификација и други документи пред да се уплати.

Има и неколку дополнителни придобивки од повлекувањето на Skrill, како што е пристапот до дебитна картичка. Ова може да се користи за повлекување средства од банкомат. Исто така, можно е да се променат парите во криптовалути, што е одлично за оние кои сакаат да направат некои инвестиции на страната на нивните добивки.

Повлекувањето и депонирањето е безбеден и безбеден процес, не само со двофакторна автентикација (2FA). Корисникот мора да се најави на сметка и да внесе шифра испратена на телефон, која мора да се користи на онлајн казино за да се заврши трансакцијата.

Како да направите повлекување со Skrill
Дали употребата на Skrill е безбедна?

Дали употребата на Skrill е безбедна?

Ако некое лице изгуби пристап до телефон, тоа ќе резултира со поголема проверка за да се докаже дека е сметката за која станува збор. Skrill, исто така, има технологија Secure Socket Layer (SSL) и 128-битна шифрирање.

Компанијата е регулирана со FCA, а на повеќето трансакции им се потребни иглички или некои други видови верификација. Понатаму, Skrill сериозно ја сфаќа измамата, па дури и дава вести за тековните измами кои ги засегаат играчите.

На клиентите може да им се чини дека безбедносните карактеристики се малку досадни за почеток, а надоместоците се одржуваат ниски за повеќето трансакции. Skrill поддржува многу начини на плаќање, а има и одлични опции за повлекување пари.

Може да се земат пари од банкомат со картичка, а може да се замени и криптовалута. Депозитите траат само неколку минути, а системот е безбеден. Сметката на Skrill е дизајнирана за лесни трансакции во онлајн казина и други продавачи.

Дали употребата на Skrill е безбедна?
За Skrill

За Skrill

Skrill, порано Moneybookers, е основан во 2001 година. Оваа онлајн платформа за трансфер на пари доживеа огромен раст во последниве години, со повеќе од 30 милиони сопственици на сметки од повеќе од 200 националности. Поставувањето сметка и вчитувањето средства на сметката е лесно, карактеристика што секој онлајн обложувач секогаш ја бара.

Познат е фактот дека Skrill постојано расте од сила на сила како еден од најбрзите и најсигурни методи за трансфер на пари. Играчите можат да испраќаат и примаат пари во повеќе од 40 валути. Овој факт ги тера обложувачите од секој дел на светот да го користат. Имено, безбедните и практични услуги на Skill ретко разочаруваат.

За Skrill
Предности на Skrill

Предности на Skrill

Зошто мобилните казино играчи користат Skill? Придобивките што ги нуди ова решение за трансфер на пари се сосема привлечни за обложувачите. Една од најзначајните придобивки од користењето на Skrill е анонимноста што ја обезбедува, нешто што секој мобилен играч на казино го краси. На тој начин, играчите на мобилните казино се уверени во голема доза на приватност.

Со избирање на Skrill како решение за трансфер на пари, се уверувате во голема цврстина и доверливост кои доаѓаат од големото име на пазарот за трансфер на пари. Друга дополнителна придобивка што ја нуди Skrill е тоа што некои казина на Skrill им обезбедуваат на играчите специфични промоции дизајнирани да ги задоволат потребите на корисниците на Skrill.

Предности на Skrill
Избор на казино Skrill

Избор на казино Skrill

Ако барате казино Skrill, побарајте неколку функции. Иако бонус за добредојде за депозит на Skrill може да изгледа привлечен, императив е да се земе предвид корисничкото искуство. Како такво, ова значи дека треба да гледате работи како грижа за клиентите и низа игри.

Се разбира, репутацијата на казиното Skrill е суштинско внимание за секој обложувач. Треба да се осигурате дека операторот е доверлив и доверлив за да избегнете губење на вашите тешко заработени пари. Друга работа што вреди да се погледне кога се споредуваат различни казина на Skrill е времето на обработка и за депозитите и за повлекувањата преку Skrill.

Избор на казино Skrill

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Помина времето кога играчите на мобилните казино се мачеа да го добијат претпочитаниот начин на плаќање. Овие денови, играчите можат да се повлечат и депонираат по телефон преку кредитни/дебитни картички, е-паричници, банкарска жица, па дури и криптовалути. 

Нетлер и Скрил заминуваат од норвешката сцена на коцкање
2021-01-27

Нетлер и Скрил заминуваат од норвешката сцена на коцкање

Тие велат дека промената е единствената постојана работа во животот, а онлајн коцкарите ширум светот тоа прилично добро го знаат. Жешки по забраната за кредитни картички на UKGC во април 2020 година, норвешките онлајн коцкари ќе мора да живеат без Нетлер и Скрил од 8 декември 2020 година. Прочитајте за да дознаете неколку работи за ова мало назадување и како да го заобиколите.