Најдобрите Mobile Casino со EcoPayz

EcoPayz е англиски е-паричник кој им овозможува на клиентите да депонираат и подигаат пари онлајн. Ова го прави идеален метод за мобилни онлајн казина. Играчите исто така можат да користат ecoPayz за да испраќаат пари и да прават други онлајн купувања од мобилен телефон.

EcoPayz се наоѓа во Хоршам, Англија. Тоа е глобален бренд, кој е достапен во над 100 земји и поддржува 48 валути. Компанијата се обидува да ги задржи надоместоците за трансакциите што е можно пониски.

Компанијата е управувана од PSI-Pay Limited и е регулирана од FCA во Обединетото Кралство.

Најдобрите Mobile Casino со EcoPayz
Како да направите депозит со EcoPayz

Како да направите депозит со EcoPayz

Не е потребна банкарска сметка за депонирање од сметка на ecoPayz, а има многу начини за депонирање пари. Кликнете на иконата EcoPayz, до која може да се пристапи од банкарската страница на онлајн мобилно казино.

Играчот мора да обезбеди име, број и износ на сметката на ecoPayz за да направи депозит. Плаќањата може да се вршат од ecoPayz користејќи кредитни или дебитни картички како Visa и Mastercard.

Една од предностите на користењето ecopayz како метод за депозит додека играте во казино на мобилни телефони е тоа што сте сигурни дека вашите пари се безбедни и ја служат наменетата цел. Откако ќе се регистрирате за сметка, треба само да се најавите користејќи ги вашите ингеренции за последователни депозити.

Други депозити од платформата може да вклучуваат банкарски трансфери, е-паричници и други алтернативни методи. Се применува минимален лимит за депозит. Трансакциите треба да бидат одобрени од казиното и депозитите да се префрлат во рок од неколку минути.

Многу такси важат за EcoPayz и покрај тоа што регистрацијата е бесплатна. Има многу трошоци за користење, како што се трансфери од банкарска сметка на ecoPayz.

Депозитите со кредитни картички привлекуваат такси, како и Trustly, Entercash, Giropay и банкарски трансфери. Испраќањето пари на семејството и пријателите исто така привлекува такса. Надоместоците зависат од статусот на членството на играчот.

Како да направите депозит со EcoPayz
Како да направите повлекување со EcoPayz

Како да направите повлекување со EcoPayz

Процесот на повлекување на ecoPayz има многу заеднички работи со процесот на депозит. Секој играч мора да оди на банкарската страница и да ја избере иконата ecoPayz за повлекување.

Внесете ги бараните информации како име на сметка, број на сметка и износ за повлекување. Потврдете ја трансакцијата и притиснете поднесе.

Мобилни казина нема да прифати повлекување без претходно да го обработи и потврди. Казиното може да побара одредена документација.

Постои време на обработка што може да трае со денови, во зависност од начинот на плаќање. Такси се применуваат и за повлекување од онлајн казиното. Проверете во казиното за повеќе информации за повлекување.

Безбедност со EcoPayz

EcoPayz користи 256-битна технологија за шифрирање и друг софтвер за заштита на клиентите. Компанијата има воспоставено спречување на измами и автентикација со два фактори. Компанијата, исто така, има сертификат од органот за сертификација Thawte.

EcoPayz има 24-часовна поддршка, која е достапна секој ден. Веб-страницата ќе ви помогне со какви било прашања и ќе реши што е можно побрзо многу прашања.

EcoPayz има висок рејтинг на некои од страниците за преглед поради неговата услуга и посветеноста на безбедноста. И покрај ригорозниот распоред на такси, ecoPayz е одличен избор за оние кои бараат сеопфатен начин да платат за игри во казино. Тоа е глобален бренд со многу мобилни казина преку Интернет кои го нудат овој начин на плаќање.

Како да направите повлекување со EcoPayz
За Ecopayz

За Ecopayz

Ecopayz е исклучиво услуга за плаќање преку Интернет и за приватни и за комерцијални корисници ширум светот. За да уживате во услугите на ecopayz, потребно е да имате сметка онлајн што е бесплатна и лесна за отворање. Имањето банкарска сметка не е услов за отворање сметка, тие исто така не прават кредитни проверки.

Ecopayz им овозможува на клиентите да го изберат најзгодниот начин за надополнување на нивните сметки, а средствата се достапни за користење веднаш штом ќе се направи депозит. Со ecoAccount, можете да испраќате и примате пари во различни валути од целиот свет. Испраќањето и примањето е исто така моментално и ефтино.

Други услуги и производи

Покрај депонирањето и повлекувањето пари, ecoPayz нуди и други производи и услуги.

Има припејд MasterCard, виртуелна картичка и други видови ваучери направени за безбедни онлајн трансакции. Многу различни типови на сметки постојат на страницата, што се заснова на нивото на услугата.

Регистрацијата не трае повеќе од неколку минути, а секој клиент може да внесе корисничко име, адреса за е-пошта и лозинка.

Ќе бидат побарани други лични податоци како име, адреса, датум на раѓање и број на мобилен телефон. Сметката треба да се потврди со пасош, сметка и селфи за да се осигура дека лицето што ја поднесува апликацијата не врши измама.

Откако ќе се регистрира сметката, време е да изберете банкарски метод на EcoPayz, како што се припејд сметки, ecoCard и ecoVirtualCard.

За Ecopayz