UK Gambling Commission

Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство издава лиценци на различни мобилни казино оператори во земјава. Тие регулираат различни онлајн казино игри како на пр слотови, бинго и игри на маса. Комисијата започна да постои во 2005 година по усвојувањето на Законот за коцкање.

Ова регулаторно тело ја регулира и лотаријата и има издадено лиценци за многу големи онлајн казина, како на пр 22 Облог, 1XBet, и Кралската панда. Овие онлајн казина обезбедуваат и безбедно искуство со игри, така што играчите ќе уживаат и исто така немаат постојани спорови со операторите на казино.

Познато е дека Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство е една од најстрогите, но е и фер и тоа значи многу и за играчите и за казината. Тоа исто така значи дека одговорното играње е на место за оние играчи со проблеми поврзани со коцкање

Комисијата е основана во 2005 година и го регулира коцкањето во Обединето Кралство. Тие создадоа тело кое е транспарентно за нивните финансиски и регулаторни активности. Како резултат на тоа, тие добија почит и моќ во индустријата. Сепак, моќта на комисијата вообичаено се користеше за доброто на играчите и на општеството како целина.

Има многу онлајн казина со лиценца од Комисијата за коцкање во ОК. Тие имаат фантастични бонуси и промоции за да го надополнат безбедното играње.

UK Gambling Commission

Најнови вести

Yggdrasil ја продолжува авантурата со замрзнато овошје со Winterberries 2
2023-03-08

Yggdrasil ја продолжува авантурата со замрзнато овошје со Winterberries 2

На 28 февруари 2023 година, Yggdrasil, водечки снабдувач на iGaming, го објави дебито на уште една рата на Winterberries со Winterberries 2. Овој слот со тема замрзнато овошје се игра на огромна табла 6x3 со до 20 фиксни линии за плаќање. Играта има возбудливи карактеристики, вклучувајќи бесплатни вртења, преспинови и неограничени множители.

Извршниот директор на UKGC негира дека барал претерана финансиска проценка
2023-03-07

Извршниот директор на UKGC негира дека барал претерана финансиска проценка

Неодамнешните извештаи тврдат дека Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство (UKGC) бара од ентузијастите за коцкање да поминат низ повеќе финансиски проценки. Сепак, главниот извршен директор на регулаторот, Ендрју Родс, негираше дека UKGC е одговорен за тоа.

Британската рачка за онлајн коцкање е намалена за 2% во третиот квартал
2023-02-27

Британската рачка за онлајн коцкање е намалена за 2% во третиот квартал

Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство неодамна ги објави финансиските податоци за британските коцкарски активности во четвртиот квартал од финансиската година 2022/23. Податоците покажаа благ пад од 2% на бруто приносот од коцкање преку Интернет (GGY), што претставува 1,2 милијарди фунти.

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?
2022-06-22

Мобилни казино апликации или играње со прелистувач: што е најдобро?

Според последните статистики на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство, 43% од играчите на казино изберете мобилно коцкање наместо десктоп игра. Сега тоа е доволен доказ дека играчите ширум светот избираат да се коцкаат во движење користејќи ги своите мобилни телефони преку статични десктоп компјутери.