Kahnawake Gaming Commission

Канаваке се наоѓа во Канада и доаѓа од индиско име од јазикот Мохавк. Онлајн казина и казина од тули и малтер можат да работат во многу индиски резервации, кои се сметаат за автономни од САД и Канада. Додека коцкањето може да биде нелегално на некои места во САД и Канада, тоа е легално на родните земји.

Регионот Канаваке дава лиценци повеќе од деветнаесет години, пред да постојат многу други комисии и власти за игри ширум светот. Всушност, Комисијата за игри на среќа Канаваке (KGC) е најстарата агенција за лиценцирање во светот. Основана е во 1996 година и почна да издава лиценци за редовни казина. Во 1999 година почна да издава лиценци преку Интернет. Сега нуди неколку различни лиценци. Во моментов опслужува околу 250 онлајн лиценци.

Пристапот на KGC кон регулативата е единствен и ги одразува луѓето кои имаат сопственост над нивните земјишта. Како резултат на тоа, нема авторитативен став за одговорно играње и самоисклучување. Исто така, има многу лабави прописи во споредба со многу други тела за игри од целиот свет.

Комисијата сè уште обезбедува насоки и правила за оние со нејзината лиценца. Како и да е, играчите може да очекуваат безбедно и беспрекорно искуство со онлајн игри.

Kahnawake Gaming Commission
mk Country FlagCheckmark

TonyBet

mk Country FlagCheckmark
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Казино за спортско обложување
 • Широк спектар на софтвери
 • Високи бонуси
Show less...
Прикажи повеќе
 • Казино за спортско обложување
 • Широк спектар на софтвери
 • Високи бонуси

TonyBet ги влече своите корени уште во 2003 година кога започна како OmniBet. Првично беше развиен за да им служи на потребите на естонската обложувачка заедница, но подоцна се прошири за да ги покрие ентузијастите на казино. Тој нуди обемна спортска книга и неверојатен избор на казино игри. Казиното TonyBet е лиценцирано и регулирано од Естонскиот даночен и царински одбор. Тоа е крипто-пријателски сајт кој поддржува популарни криптовалути. Естонија е една од најновите и најзабележителни земји за игри во нордиските и балтичките региони. Тој го легализираше копненото коцкање пред 26 години, додека коцкањето преку Интернет во Естонија штотуку беше регулирано во 2009 година. TonyBet е меѓу популарните дестинации за онлајн игри кои беа значајни на естонскиот пазар. Првично беше лансиран под името на брендот OmniBet во 2003 година. Подоцна беше купен од Antanas Guoga, популарно познат како Tony G и ребрендиран во TonyBet.

Бонус за добредојде до 100%
 • Широк избор на игри
 • Бонуси за генерали
 • Голем избор на плаќања
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк избор на игри
 • Бонуси за генерали
 • Голем избор на плаќања

Најдобрите казино игри се достапни на Brazino777 ! Во однос на мобилните игри, Brazino777 ви нуди сè што ви треба за фантастично искуство, како што е Dragon Tiger, Dream Catcher, Рулет, Казино Холдем, Бинго , заедно со многу други. Brazino777 е водечки снабдувач на мобилни казино игри, основан во 2019 . Brazino777 изгради силна репутација за обезбедување производи со висок квалитет и беспрекорна услуга за клиентите, што ја прави една од најпопуларните компании Мобилно Казино во индустријата денес.