Топ 5 паметни телефони за мобилни казино игри 2021 година

Игри

2021-09-08

Benard Maumo

Коцкањето со паметни телефони не можеше да дојде во подобро време. Денес играчите можат играат нивните омилени мобилни казино игри во движење, без разлика дали сте во сообраќаен метеж, во банкарска редица, на клупа што се одмотувате или на кое било друго место.

Топ 5 паметни телефони за мобилни казино игри 2021 година

Но, и покрај тоа што казино-операторите ги оптимизираат своите понуди за паметни телефони, многу играчи се борат да го најдат најдобриот уред за мобилно коцкање. Затоа, олабавете ги малку конците на чантата и набавете еден од овие одлични паметни телефони за игри!

iPhone 12 Pro

Клучни спецификации за игри:

 • Панел од 6,1 инчи со резолуција од 1170 x 2532.
 • 6 GB RAM.
 • 12MP предна камера и 12MP задна камера.
 • 128GB/256GB/512GB складирање.
 • iOS 14 со чип A14 Bionic.

Кога станува збор за најдобриот паметен телефон за игри за љубителите на iPhone, iPhone 12 Pro е најдобар. Може да се пофали со елегантен 6,1-инчен OLED панел поддржан со стапка на освежување од 60 Hz. Што се однесува до брзината на процесорот, iPhone 12 Pro доаѓа со чип налик на десктоп A14 Bionic кој работи на импресивни 6GB RAM. Плус, тука нема недостиг од игра, благодарение на App Store. Но, за жал, батеријата од 2.815 mAh е премногу мала за телефон со оваа големина.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Клучни спецификации за игри:

 • Панел од 6,8 инчи со резолуција од 1440 x 3200.
 • 12GB/16GB RAM меморија.
 • Предна камера од 40 мегапиксели и задна 108 мегапиксели.
 • 128GB/256GB/512GB складирање.
 • Андроид 11 со Snapdragon 888.

Samsung Galaxy S21 Ultra го надминува iPhone 12 Pro во секоја смисла. За почеток, 6,8-инчниот Infinity-O панел е совршен за секоја гејмерска активност. Стапката на освежување од 120 Hz ја поддржува за непречени сесии за играње. Исто така, 12 GB/16 GB RAM ќе се справи со секоја активност што ќе ја фрлите бидејќи батеријата од 5.000 mAh ви нуди продолжени сесии за коцкање со паметни телефони. И ако сте љубител на игри во живо на вашето мобилно казино, моќниот систем на камера ќе ви се најде.

Asus ROG Phone 5

Клучни спецификации за игри:

 • Панел од 6,78 инчи со резолуција од 2448 x 1080.
 • 8GB/12GB/16GB RAM меморија.
 • 128GB/256GB со можност за проширување.
 • Батерија од 6.000 mAh.
 • Андроид 11 со Snapdragon 888.

Ако сметате дека Galaxy S21 Ultra е премногу скап, наместо тоа, набавете го овој телефон. Со Asus ROG Phone 5, коцкањето на паметен телефон ќе биде подолго, благодарение на огромната батерија од 6.000 mAh. Исто така, 6,78-инчниот AMOLED дисплеј нуди импресивна стапка на освежување од 144 Hz, што значи дека нема да пропуштите ниту најмал детал од играта. Покрај тоа, моќниот процесор Snapdragon 888 ќе ги направи вашите сесии за игри мазни како путер.

Nubia RedMagic 5G

Клучни спецификации за игри:

 • Панел од 6,65 инчи со резолуција од 2340 x 1080.
 • 8GB/12GB RAM меморија.
 • 128GB/256GB со можност за проширување.
 • Батерија од 4.500 mAh.
 • Андроид 11 со Snapdragon 865.

За само 600 долари, RedMagic 5G е добро подмачкана машина, благодарение на моќниот чипсет Snapdragon 865. Од кутијата, овој уред доаѓа со 6,65-инчен AMOLED дисплеј со максимална стапка на освежување од 144 Hz. Системот на камерата исто така не работи лошо. Доаѓа со 64MP широк, 8MP ултраширок и 8MP преден дел. Генерално, тоа е добро заоблена слушалка ако сте со буџет.

OnePlus 9 Pro

Клучни спецификации за игри:

 • Панел од 6,7 инчи со резолуција од 1440 x 3216.
 • 8GB/12GB RAM меморија.
 • 128GB/256GB складирање.
 • 16MP предна и 48MP + 50MP задна камера.
 • Андроид 11 со Snapdragon 888.

Ако OnePlus е вашата шолја кафе, тука е одлична опција за игри. 6/7-инчниот AMOLED дисплеј со резолуција од 1440 x 3216 нуди стапка на освежување од 120 Hz бидејќи врвниот процесор Snapdragon 888 ја изведува претставата во заднина. Исто така, овој телефон доаѓа со еден од најдобрите системи за камера на OnePlus и капацитет на батерија од 4.500 mAh. Понатаму, полнењето од 65 W гарантира дека никогаш нема да пропуштите турнир.

Завршни зборови

Едно е сигурно, повеќето од овие паметни телефони за коцкање ќе се справат со практично сите мобилни казино активности што ви се потребни. Тоа е затоа што тие нудат екстра големи панели со врвни процесорски чипови. Што е подобро, сите ја поддржуваат супербрзата 5G мрежа.

Сепак, ќе треба да издвоите добри пари за да ги ставите рацете на еден од овие уреди. На пример, Samsung Galaxy S21 Ultra и iPhone 12 Pro ќе ве чинат најмалку 1.000 долари. Но, ако сте по а мазна онлајн казино забава, потоа превиди ја цената.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости