Среќни уроци за коцкање: Магијата зад кутија со житарки

Игри

2021-09-24

Katrin Becker

Дали некогаш сте слушнале за Lucky Charms за коцкање? Среќните шарм се кутија житарки со мали бел слез кои имаат магично вкусен вкус. Среќните чареи можат да ви помогнат на среќата во играта, а бајките за коцкање не се разликуваат!

Среќни уроци за коцкање: Магијата зад кутија со житарки

Оваа статија е за тоа како Lucky Charms може да ви помогнат победи големи во мобилни казино игри како блек џек, покер, бинго и слотови.

Со најсреќните коцкари, може да се најдете во сопственост на една или повеќе среќни шарм. Од монети до смешен Буда и потковици, има многу предмети за кои луѓето веруваат дека ќе им донесат среќа.

Всушност, многу коцкари имаат свој таен шарм што го чуваат лично кога играат на маса во казино, бидејќи се верува дека тоа ги зголемува шансите за голема добивка! Еве ја нашата листа:

Детелина со четири листа

Среќните детелини првпат се поврзаа со ирската традиција на Денот на Свети Патрик кога детелината со три листа беше препознаена како симболична икона за христијанската Света Троица: Бог, Синот и Светиот Дух на овој свет ден во чест на патронот на Ирска. светец.

Во денешно време, иако сте доволно среќни да најдете едно кое има четири лисја, тогаш тоа не се гледа само како среќа, туку и како знак од самиот рај!

Кога размислуваме за тоа колку навистина се ретки овие посебни мали растенија, не може да се негира дека имаат сериозна моќ или силна врска со божествената благодат што ги прави многу поуникатни од кој било друг симбол таму денес, бидејќи за разлика од повеќето лотарии... шансите во голема мера го фаворизираат лицето што ќе го најде.

Потковица

Од почетокот на времето, луѓето бараа начини да донесат повеќе среќа во нивните животи.

Еден таков начин е преку шарм од потковица - именуван по Свети Данстан во народното творештво кој го закова наместо да го закова на коњот на ѓаволот, како што беше неговата првобитна намера.

Традицијата е пренесена од античко време и сè уште постои денес со некои семејства кои ги закачуваат над вратите или на други места кои ве штитат од несакани духови - вклучувајќи ги и оние досадни кои тропаат за време на вечерата!

Буда што се смее

Насмеаниот Буда е добро познат по неговата способност да донесе просперитет и богатство. Познат како „Хотаи“ или „Пу-Таи“, тој обично е прикажан со среќен израз, седи на бали ориз додека го трие својот стомак што ги исполнува желбите на секој што го трие. Статуата се наоѓа во многу домови низ Кина и луѓето веруваат дека ако ја остварите својата прва желба пред да го допрете Хотаи, тогаш сите други желби ќе се остварат!

Во последно време, овој среќен шарм го користат коцкарите наместо само оние кои бараат среќа дома. Ако некој сака повеќе богатство таму, може да ги замоли своите пријатели да им купат, бидејќи сега овие статуи се толку популарни и меѓу казината!

Рака на Хамса

Во блискоисточните и западните култури, Хамса или Камса се гледа како заштитен шарм што го штити злото.

Се состои од отворена дланка со око во средината - се верува дека ја неутрализира секоја потенцијална штета од ефектите на Злото око. Исламот го третира Хамза (петте прсти на твојата рака) како пет столбови на верата: верување, ибадет, пост, милостина и аџилак; понатаму уште едно друго толкување вклучува прикажување на раката на Фатима Захра (ќерката на пророкот Мухамед) која била исечена од кралот Јазид ибн Муавија бидејќи му го одбил нејзиниот сопруг Али Ибн Абу Талиб кога тој починал откако бил отруен по неговата победа во битката за Кербала против калифатот Омајад.

Алигаторски заби

Фактот дека коцкарите се чувствуваат како да има нешто во носењето заби од алигатор - ако сакате да постигнете повеќе среќа и пари во вашите коцкарски авантури.

Талисманот „Алигаторски заби“, типичен за американскиот фолклор, но всушност направен од лиени кожи за заби - може да донесе малку среќа во животот на коцкарот. Љубителите на животни треба да знаат: ниту еден алигатор не беше повреден кога беа создадени овие шарм за среќа во казино (направени со нивните пролеани заби).

Заклучок

Можеби не сте го сфатиле тоа, но креаторите на житарките Lucky Charms се зафатија со нешто кога ги објавија своите шарм исполнети со бел слез. Излегува дека луѓето се програмирани да се коцкаат со воспоставен систем за наградување.

Ослободувањето на допамин и ендорфин ги праќа во бес веднаш штом ќе почувствуваат дека го освоиле или го добиле она што го сакале.

Иако ова е одлично за оние кои сакаат коцкање, многу луѓе трошат премногу време играјќи игри во обид да ги вратат сите пари што ги изгубиле пред да сфатат колку овие однесувања можат да предизвикаат зависност.

Ако ви треба помош со коцкањето, контактирајте со нас и нашиот тим со задоволство ќе ви помогне.

Можеме да обезбедиме ресурси за коцкарите кои сакаат да се ослободат од долгови или да се извлечат од зависноста преку советодавни услуги и во вашата локална област.

Без разлика дали се работи за совет како да престанете да обложувате компулсивно или да разберете од каде доаѓа проблемот со коцкањето, ние го имаме она што ви треба.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости