Виртуелно спортско обложување наспроти редовно спортско обложување: што е подобро?

Спортско обложување

2021-09-22

Eddy Cheung

Пазарот за онлајн игри е огромен, со играчи од целиот свет кои се обложуваат на сè. Виртуелното спортско обложување и редовното спортско обложување се два различни типа на обложувања што можете да ги правите онлајн. Виртуелно спортско обложување вклучува играч кој користи виртуелни пари за да инвестира во спортски настани.

Виртуелно спортско обложување наспроти редовно спортско обложување: што е подобро?

Виртуелното спортско обложување не бара никаква физичка опрема или вештина. Како алтернатива, редовните спортски облози вклучуваат и виртуелни и реални пари, каде што играчот го користи сопственото знаење за спортот за да ги предвиди резултатите врз основа на статистика како што се шансите и хендикепите.

Кој тип на облог подобро одговара на вашите потреби? Прочитајте го овој блог пост за повеќе информации!

Како виртуелното спортско коцкање се разликува од редовното обложување

Виртуелните спортски облози се различни бидејќи спортистите и тимовите не се реални. Виртуелните обложувалници нудат статистика за сите нивни играчи, што може да го направи подлабок облог отколку нешто како традиционално фудбалско коцкање каде што само одлучувате кој ќе победи меѓу двајца човечки противници без никакви други информации за нив или колку добро тие играјте како поединци.

Виртуелните спортови, исто така, доаѓаат со некои предности што физичките ги немаат - имено гледањето на вашиот облог во живо додека се пренесува од каде било низ светот за да се види што се случува!

Кога станува збор за виртуелни спортови, шансите секогаш се во корист на обложувалницата. За разлика од традиционалните практики на коцкање, како што се обложување на фудбалски натпревари или рулет во вашето омилено казино за време на викендот на Електрични маргаритки на карневалот во Лас Вегас, нема простор за умешност и интуиција на поединецот кога се обидува да победи со текот на времето.

Генераторот на случаен број (RNG) помага да се финализира она што ќе се случи следно со додавање на одредена непредвидливост во равенката - исто како што би биле спортските настани во реалниот живот кога би се играле без никакво надворешно влијание од RNG базени кои помагаат да се одредат исходите врз основа на дадени алгоритми кои следете одредени правила поставени пред да започне играта.

За разлика од традиционалните облози каде што можете само да откриете колку пари има другиот и потоа стратешки да ги заштитите вашите облози за да победите, обложувањето со виртуелни спортови ви овозможува можност да „удвоите“ на кој било облог.

Процесот на бонус е ист со виртуелното спортско обложување

Ако барате изговор за да се вклучите во некое ваше спортско коцкање, тогаш испробувањето на виртуелна страница за обложување можеби е нештото. Можете да се обложувате практично на сè со леснотија и без да се грижите за какви било физички ограничувања или правни импликации бидејќи сето тоа е направено онлајн - не е потребен човечки контакт!

Шансите се прилично идентични од еден тип на коцкање до друг, бидејќи и двата типа вклучуваат фаворити и аутсајдери кои биле соодветно хендикепирани. Плус, ако веќе знаете како функционираат овие страници благодарение на искуството на друго место (а кој не?), тогаш да се навикнете на оваа алтернатива треба да биде лесно како пита - буквално!

Какви видови бонуси за виртуелно спортско обложување се достапни?

Постојат голем број на бонуси достапни за виртуелно обложување, како што е бонусот за депозит. Со овој вид понуда, добивате бесплатни пари кога го правите вашиот прв облог или депонирате на сметка кај нив, што обично е во форма на враќање на готовина од нивниот сопствен профит и/или спонзорирани понуди за да се натпреварувате со други обложувалници.

Бонус за депозит

Добра идеја е да ги искористите можностите за правење пари што се нудат. На пример, кога ќе го направите вашиот прв депозит со една страница и тие нудат 100% бонус за совпаѓање до 200 долари на него, не двоумете се! Ќе имате дополнителни 100 долари во вашиот џеб веднаш по депонирањето само уште двесте долари. Нема други понуди на онлајн спортските книшки за толку одлични зделки како оваа, па ако нешто друго наиде на вашиот дигитален екран што ве искушува, тогаш игнорирајте ги бидејќи овие бонуси нема да траат вечно!

Бонус без депозит

Обложувалниците обично сакаат да депонирате за да се квалификувате за бонус. На крајот на краиштата, тие сакаат да ризикувате нешто пред да ви предадат пари. Но, ако никој не депонира ништо и букмејкерот нема никаков ризик во прашање? Тие само би можеле да дадат готовина без да бидат заработени преку некаква работа завршена од самите играчи!

Бонусот без депозит е можност што не ја нуди секоја онлајн спортска книшка - но кога се нуди со разумни услови и услови, може да обезбеди многу можности затоа што НЕМА ризици вклучени на вашата страна: не треба да финансирате сметка или дури да ставате доставување колатерал од друг извор како обезбедување; наместо тоа, едноставно пополнете ги барањата за регистрација (кои може да вклучуваат работи како што се обезбедување точни информации за себе).

Бесплатен облог

Просечниот човек не може да ризикува со пари што ги нема. Па што ако сте имале можност да се обложувате во тим, но без влог? Можете да вложите сопствен готовина бесплатно.

На пример, да речеме дека сакам да се обложувам дека мојот омилен фудбалски тим ќе го добие својот натпревар оваа недела со најмалку 5 разлика против нашиот ривал од целиот град. Со цел да ги направиме работите поинтересни и предизвикувачки (и затоа што шансите се толку искривени), ќе поставиме вкупен износ од 8 долари на бесплатни облози или „потпорни“ облози како што некои ги нарекуваат - 5 долари на секоја страна од редот .

Ако еден дел победи, тогаш ги собираме сите тие заработки минус сите загуби настанати за време на времето на обложување; ако двата дела изгубат тогаш ништо не собираме.

Бесплатно обложување виртуелни спортови е одлична идеја затоа што не треба да имате пари однапред, а тоа е одличен начин да ги тестирате вашите вештини за коцкање без да ризикувате некој од вашите тешко заработени пари!

Облог без ризик

Облог без ризик е кога коцкарот не треба прво да загуби пред да го откупи облогот.

На пример, ако имате 100 долари на вашата сметка и ставите уште 50 долари на црвено на рулет откако ќе ги намалите парите за црно, тогаш ставените облози се удвојуваат или тројно со оваа опција во зависност од правилата на казиното.

Ова значи дека иако луѓето можеби мислат дека ќе освојат повеќе од нивната почетна инвестиција од она што го нуди бесплатното обложување бидејќи тоа не бара ништо однапред да се ризикува, може да има негативни последици затоа што треба да се вложат и сите негови/нејзини средства. како плаќање на сите надоместоци поврзани со излегување од таква ситуација (враќање на загубите).

Ќе треба да ги исполнувате одредбите и условите за бонус

Ништо не е навистина бесплатно во виртуелниот свет на обложување. Таков е случајот со понудите за бонуси на спортски облози, кои доаѓаат со некои вообичаени услови што треба да ги исполните пред да ги искеширате средствата од овие бонуси. Еве неколку од нив:

Превртувањето се однесува на тоа колку мора да обложите пред да повлечете дополнителни пари што доаѓаат како дел од понудата; тој е наведен како повеќекратен (обично 20x) од вашиот почетен депозит или почетната големина на облог кога ставате нов.

На пример, ако го направам мојот прв депозит некогаш и ми дадат 50 долари за тоа, но треба да го превртам дваесет пати по 10 центи на време само за да можам сам да повлечам нешто - кога може да биде добро понатаму? Очигледно сакате да барате понуди кои немаат висок услов за превртување.

Временска рамка за превртување

Некои обложувалници не ви даваат засекогаш да се сретнете со превртување. Наместо тоа, тие секогаш поставуваат временско ограничување за тоа колку долго треба да го задоволите ова барање. Општо земено, сепак, износот на деновите се движи од 30-180 и ако поминат доволно од нив без да се исполнат барањата за играње, тогаш таа сметка може да се затвори со сите средства што сè уште се во неа одземени назад на операторот за спортска книшка или казино. Паметно е подобрите да не ги тргаат очите од игрите затоа што дури и заборавањето на вашите сметки може да доведе до несреќен пат каде што некои пари исчезнуваат токму така!

Минимални коефициенти

Букмејкерите не сакаат да се обложувате на тешки фаворити само заради отклучување бонус. Тие повеќе би сакале да ве видат да преземате некои ризици на патот, па затоа го отежнуваат тоа со тоа што бараат минимални шанси или подобри за време на периодите на превртување (на пример, -155).

Ограничени пазари

Во многу случаи, спортските книги ги ограничуваат вашите опции за обложување кога имате активен бонус.

Ова е случај со обложувалница која нуди и редовни и виртуелни облози. Ако овие специфични пазари се ограничени со условите за промоција, тогаш нема да можете да ставате облози на подобни полиња, освен ако тие исто така не спаѓаат под ова ограничување, што може да им отежне на обложувачите поради сите нивни потенцијални ограничувања за тоа каков тип на пазар тие сакаат да играат, така што нема гаранција дали некоја акција од или против нив ќе се смета за исполнување на неопходните барања потребни за барање бонуси.

Методи на ограничен депозит

Многу страници за обложување го отежнуваат постигнувањето на исплата со тоа што не прифаќаат плаќања преку е-паричник. Додека некои спортски книги нудат само депозити на Skrill и Neteller, други им го олеснија процесот на плаќање за играчите со опции како PayPal или обработка на кредитни картички. Навистина зависи од претпочитањето на клиентот низ кој тип на страница сакаат да поминат додека прават какви било трансакции.

Просечната онлајн спортска книшка обезбедува широк спектар на банкарски опции со цел да се избегне обесхрабрување на клиентите да депонираат пари. На крајот на краиштата, ако не им дадеш начин, тогаш како ќе депонираат? Сепак, постојат два типа на банкарство што може да се ограничат кога се обидуваат да користат бонуси: оние кои првенствено се потпираат на користење на Skril како метод на сметка и оние кои главно избираат Neteller наместо други методи. Некои обложувалници нема да дозволат депозити или повлекувања користејќи некој од овие методи кога се активни со бонус понуда.

Максимални облози

За да ви трае колку што е можно подолго, депонирајте мала сума пари за да започнете. Поставете големи облози ако сакате инстант исплата со барања за превртување на повеќето обложувалници.

Внимавајте на границите! Можеби нема да можете да обложувате повеќе од 50 долари додека сè уште ги исполнувате барањата за играње на некои спортски книшки - штом ќе се достигне лимитот, сите дополнителни депозити ќе бидат поништени и нема да се добијат нови бонуси додека не се исчистат доволно оригинални добивки за што може да траат месеци или дури години во зависност од тоа каков вид обложувач се тие и колку се обложуваат дневно во целото нивно портфолио на сајтови.

Заклучок

Како што беснее дебатата за тоа дали виртуелното спортско обложување е подобро или не од редовното, важно е да се разбере што подразбираат двата вида обложување. Виртуелното спортско обложување нуди разновидни поволности за оние кои бараат нешто ново и различно во нивната рутина на коцкање.

На пример, можете да се обложувате од каде било во секое време само со вашиот мобилен уред. Плус, нема потреба да се грижите за временските услови кои влијаат на играта бидејќи сите облози се ставаат електронски.

Од друга страна, некои луѓе сакаат да го имаат тој личен допир кога обложуваат пари, па затоа претпочитаат традиционални форми на спортско обложување пред овие дигитални алтернативи. Изборот навистина се сведува на тоа колку ја цените мобилноста и временската ефикасност наспроти личната интеракција и комуникацијата лице в лице Виртуелно спортско обложување наспроти редовно спортско обложување.

Ако се појави некое друго прашање за оваа тема или нешто друго поврзано со онлајн казина, слободно контактирајте не овде.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости