5 победнички совети за мобилни слотови

Слотови

2020-10-28

Слотовите моментално се една од најпопуларните мобилни казино игри. Тоа е затоа што тие се едноставни за играње со забавни светла, убава графика и одлични звуци. Но додека слотови се само за забава, постои можност за голема победа. Но, пред тоа, мора да имате соодветна стратегија за да го победите системот. Значи, следниве се неколку корисни совети кои ќе ви помогнат лесно да заработите пари на слотови.

5 победнички совети за мобилни слотови

Управување со пари

Без разлика дали сакате да добивате играјќи слотови или која било друга форма на коцкање, ова е првото правило што треба да се применува. Секој облог е ризик, и мобилни казина немаше да биде оперативно ако сите коцкари победуваа. За среќа, можете да користите стратегии за да ги зголемите вашите шанси за победа. Сепак, на правилен план може да му треба време за да се совлада, и затоа управувањето со парите е од клучно значење.

Бидете сигурни дека лесно можете да управувате со какви било загуби. Паметните обложувалници обично имаат буџет што се подготвени да го потрошат. Секогаш погрижете се да не потрошите повеќе од одредена субсидиција и да знаете кога да фрлите пешкир. Иако ова може да звучи рестриктивно, тоа е витален дел од играта.

Побарајте ги вашите бесплатни вртења

Денес, повеќето онлајн казина им нудат на играчите бесплатни награди. Овие награди можат да бидат во форма на бонус готовина, враќање на готовина, бонуси со високи ролери и се разбира, бесплатни вртења. Казиното 888, на пример, им нуди на обложувачите до 30 бесплатни вртења за само инсталирање на апликацијата и успешно креирање сметка.

Запомнете дека можете да ги користите бесплатните вртења само на одредени мобилни казино игри, поточно Ѕвезда пукна. Главната причина зошто онлајн казината го обезбедуваат овој убав поттик е да им се овозможи на новите играчи да се запознаат со платформата пред да вложат вистински пари. Затоа, не ја пропуштајте оваа шанса!

Разберете ги слот машините

За да ја отклучат тајната за победа на слотови, играчите, пред сè, мора да научат како работат автоматите. Многу онлајн трикови се базираат на постари модели кои веќе не се оперативни. Современите онлајн слотови користат софтвер RNG (генератор на случаен број). Овој комплексен систем генерира илјадници, ако не и милиони резултати во секунда, дури и кога никој не игра.

Ова значи дека играњето слотови е навистина игра на среќа, а постигнувањето на тој атрактивен џекпот зависи само од среќата. Но, она што повеќето гејмери не го знаат е дека шансите може да варираат од слот до слот. Затоа, користењето на некои едноставни трикови, како оние споменати овде, може да ви помогне да заработите пари на мобилни слотови.

Прочитајте го процентот на исплата

Згора на RTP, сите слотови имаат проценти за исплата. Значи, што значи ова? Процентот на исплата на слот е едноставно просечниот износ што му се враќа на гејмер како добивка, во споредба со обложената сума. Обично, процентот на исплата не може да го гарантира износот што го добивате по сесија или дури 1000 сесии. Но, колку повеќе вртите, толку поблиску се доближувате до процентот на исплата на автоматот.

На пример, вашиот омилен мобилен слот може да понуди процент на исплата од 95%. Потоа продолжувате да правите облог од 100 долари. Во тој случај, вашата просечна добивка ќе биде 95 долари. Затоа, очигледно е дека изборот на слот со поголем процент на исплата е попаметен потег. Но, како што реков на почетокот, тоа е само просек. Така, секогаш можете да го исфрлите процентот на исплата со една голема добивка на џекпот.

Условот за обложување

Неопходно е да ги проверите ситните букви пред да вложите вистински пари во слот за мобилен телефон. Некои мобилни слотови имаат високи барања за играње. Ова значи дека на играчите ќе им биде тешко да ги повлечат сите добивки натрупани од играњето на нивните омилени слотови.

Замислете да освоите голем џекпот играјќи слот, само за да дознаете дека нема да ги подигнете готовината додека не обложите повеќе пари. Ако сте играч со ниски влогови, тоа значи дека можеби никогаш нема да го исполните условот за играње. Значи, секогаш одете на реалистично барање за обложување.

Заклучок

Сигурно нема погрешен начин да заработите пари на слотови. Можете да изберете автомат врз основа на кој било фактор и нема кратенка за да ги зголемите вашите шанси за победа. Но, со горенаведените совети и трикови, ќе имате добар почеток како почетник играч на слот. Секогаш запомнете дека најважниот аспект на играњето слотови е да се забавувате.

Најнови вести

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat
2023-09-25

Superna Kalle именуван за главен директор за стратегија и содржина во Aristocrat

Вести