Избор на најдобрите мобилни слотови за играње во 2022 година

Слотови

2022-01-04

Katrin Becker

Заборавете на оние „експертски“ играчи и блогови кои ги советуваат почетниците да играат игри со вештини како покер и блек џек. Реалноста на терен е таа мобилни слотови се омилени на навивачите. Овие игри се без напор за играње, а исплатата е неповторлива. Всушност, највисоките добивки од коцкање преку Интернет се од слотови.

Избор на најдобрите мобилни слотови за играње во 2022 година

Но, за да уживате во врвното искуство со слот, играјќи на самиот почеток најдобрите мобилни слотови не е опција. Има неколку полиња за избор што мора да ги штиклира автоматот за да се смета за погодна за играчите. И тоа е она што овој пост ќе го сподели со вас.

Работ на куќата

Куќниот раб е „присилно зло“ без разлика дали се игра слотови за мобилни телефони, блек џек, рулет, покер или бакара. Со едноставни зборови, сите онлајн казино игри со вистински пари имаат предност. Ова се однесува на износот што играчите можат да го изгубат за секој облог од 100 долари. Така, на пример, играчите губат 4 долари кога играат на автомат со 4% куќен раб.

Сега, бидејќи работ на куќата одредува што можете да освоите на долги патеки, препорачливо е да се стремите што е можно пониско. Спротивно на тоа, RTP на играта треба да биде повисок. Просекот на индустријата е нешто повеќе од 96%. 

За повеќе појаснување, видете го овој пример. Избирате игра со 2% куќен раб. Потоа, продолжувате да играте 100 вртења на час, секое вртење чини околу 10 долари. Сега да ја пронајдете вашата часовна загуба во мобилни казино, помножете 2% x 100 x 10 $ = 20 $. Општо познато е дека оваа сума се зголемува со повисок раб на куќата. 

Слот машина варијанса

Покрај работ на куќата, најдобрите мобилни слотови доаѓаат и со нешто што се нарекува варијанса или нестабилност. Ова е факторот на ризик поврзан со автоматот. Или, со едноставни зборови, тоа е колку често играта се исплаќа на краток рок. Сфатете погрешно во овој случај, и можеби целосно ќе престанете да играте автомати.

Тоа, рече, варијансата на онлајн слот е или висока, средна или мала. Слот со висока нестабилност е во основа за високи валјаци. Во овој тип на игра, победите се поретко, но тие можат да бидат потресни кога конечно ќе дојдат. Обратно е точно за слотови со мала варијанса, прилагодени за конзервативни коцкари.

Размислете за ова; Божиќниот Big Bass Bonanza на Pragmatic Play доаѓа со варијанса од 4/5. На скала од пет, тоа значи дека оваа игра се рангира на повисоката страна на нештата. Затоа, не играјте го ако имате ограничен субсидирам. За среќа, има илјадници слотови со мала варијанса за буџетски играчи.

Квалитет на играта

Друга витална карактеристика за мобилни слот машина што треба да се земе предвид е квалитетот на играта. Слот машина со забавна приказна, квалитетен дизајн и извонредни звуци вреди да се плати што било за играње. 

Но благодарение на напредната технологија за развој на игри, развивачите на игри се истакнаа во овој оддел. За квалитетно искуство, играјте само онлајн слотови од реномирани студија како Pragmatic Play, Microgaming, NetEnt, Betsoft итн.

Останувајќи со истата точка, проверете дали автоматот го нуди истиот квалитет на паметните телефони и таблетите. Ова е вистинска загриженост имајќи предвид дека повеќето „просечни“ паметни телефони не се толку развиени како компјутерите. И што е најважно, играјте само мобилни казино игри со силна Wi-Fi или конекција за податоци. Слабиот интернет може да ја замрзне играта и да ја направи нејасна графиката на играта.

Заклучок

За да се заокружат работите, играњето слотови за мобилни телефони е погодно, безбедно и забавно. Треба само внимателно да изберете соодветна игра за играње следејќи ги горенаведените критериуми. Се разбира, има и други суштински карактеристики што треба да се земат предвид, како што се ограничувањата за обложување, механиката на играта и промоциите за бонуси. На крајот од сето тоа, играјте само игри од реномирани развивачи на софтвер.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости